Njoki ali svaljki?

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

31. mar 2003 13:41

Količina kvasa je pa tudi že popravljena, hvala za opozorilo. Zbrinc je v primerjavi s parmezanom bolj začinjen, meni je boljši. Pa zelo fajn se riba oziroma drobi. Upam, da zdaj vse štima. Drugače pa pridi v naše konce in me stresi iz hlač. Pa še avtorja bukve, ki jo jaz tako rada uporabljam. Sem se ga namreč spomnila. Gre za gospoda Alberta Pucerja, pa tudi knjiga je spet na policah. Še dobro, da imam za veliko noč rojstni dan, moram komu malo namigniti. Lp Loni

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

1. apr 2003 8:54

Loni, hvala! Bom preizkusila. Včeraj pa sem se zopet poskusila v pravi primorski kuhinji - žgvacet in fuži. To bo danes za kosilo, pa mi je sin že včeraj hotel vse pojest. Ker je "zbirčna Metka" predpostavljam, da mu je zadišalo. LP Tina

Duska  

član od: 15.10.2002

sporočila: 14

1. apr 2003 9:46

Loni, lahko napišeš še naslov knjige. Iščem po cobissu, pa nič ne najdem.LP Duska

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. apr 2003 13:19

Ma je sigurno gor; Alberto Pucer Istrska kuhinja: pr nes kuhemo pu naše Izdali pa so jo leta 2000 pri Kmečkem glasu, in, hvalabogu, letos ponatisnili. Stane pa par tolarjev manj kot 6.500,00 SIT. Ti rečem, da je zelo uporabna, jaz jo imam sfotokopirano, ma jo bom zrihtala, ker so kopije od same uporabe že skoraj za v star papir. Se jo splača imet doma. pri nas so zlasti aktualne čorbe, pašta, omake, njoki, polenta, krompir. Všeč mi je pa tudi to, ker gre vse tako po domače, z zgodbico za zraven (tradicija, običaji,...), sestavine na približno... Priporočam... LP Loni

Duska  

član od: 15.10.2002

sporočila: 14

1. apr 2003 14:31

NAŠLA. Prej sem bila premalo vztrajna in sem prehitro odnehala.LP Duska

Duska  

član od: 15.10.2002

sporočila: 14

7. apr 2003 7:04

Loni, če še nisi kupila knjige, pri Svetu knjige jo imajo v novem katalogu. 5180 sit mislim da stane.LP Duska

amadeja  

član od: 4.4.2003

sporočila: 59

7. apr 2003 11:41

Za testo jaz kuham že olupljen krompir, lažje se pretlači, jaz imam recept, ki mu dodaš nekaj pšeničnega zdroba, tako so bolj mehki, tudi, ko so se že ohladili. Zgoraj so super recepti ! LP! amadeja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. apr 2003 13:38

Saj za njoke se krompir praviloma tlači s posebnim stiskalom (ven pridejo, bi se dalo temu reči, krompirjevi špageti), uporabna zadeva pri naši hiši, seveda za našo nacionalno jed - žlikrofe, in ne s tistim za pire krompir. Njokov pa je različnih toliko kot je kuharjev, če se vpraša mene. Ta teden bodo narejeni z baziliko. Duška, pa hvala za informacijo, seveda jo bom raje kupila tam, če je cenejša, bo kolegica dala svojo kartico, jaz sem se že pred časom izčlanila. LP Loni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. apr 2003 10:42

Akcija delovala; še par dni do mojega rojstnega dneva in želje so bile sporočene naprej - skupaj s ceno in lokacijo. Se pravi, da knjigico dobim naslednji teden. Kopije bodo pa romale k mami v njeno kuhinjo. Čau, Loni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. apr 2003 11:21

Dobila knjigo V soboto bom že po njej čarala, kako fleten bo moj rojstni dan. je že pripravljen, želodčki pa tudi. Mejte se fajn, Loni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti