Preproga ali kaj drugega?

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

tema odprta - 5. feb 2009 8:52 | ogledi: 8.816 | odgovori: 22

V kuhinji ob delovnem pultu imam po tleh preprogo, ker vedno ko se kaj kuha ali pa če samo vodo točiš pade nekaj kapljic česarkoli že na tla in potem se po tistem hodi in so tla takoj zelo umazana. Sploh če imaš 5-letnega otroka, ki si želi biti kuhar in pomaga kuhat Pa sem se spomnila in kupila preprogo - tekač. Saj je v redu ampak nikoli se jo pa ne da tako očistit da bi bila čisto čista. Kako vi rešujete takšne probleme v svoji kuhinji. Aha, po tleh imamo pa laminat tako da... ne vem več kaj naj še naredim. Saj če si sam v kuhinji lahko brišeš za sabo, tako pa ne gre. Pa še to je nerodno ker imamo kuhinjo, jedilnico in dnevno sobo v enem prostoru, tako da kuhinjski del ni očem skrit.

Ne bi šla rada kupit nov tekač, čez en teden pa ravno tu gor prebrala kakšno super rešitev imate pri vas doma.

Lepo prosim za pomoč, ker več ne vem kajnaj naredim. Hvala in lep sončen dan vam želim.

kleo

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

5. feb 2009 9:02

V te namene imam zalogo bombaznih preprog, ki jim nasi juzni bratje recejo krpare; ko se popackajo, jih operem v pralnem stroju. V Ikei se jih dobi za majhen denar, videla sem jih ze tudi v Hoferju. lp, proxima

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

5. feb 2009 9:19

Krparo ima tudi moja mami, jaz pa zaenkrat kljub malčku še sproti brišem po tleh... za čisto malo denarja jih dobiš v Lesnini.

tulka

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

5. feb 2009 9:28

Moj predlog: Namesto tekača položi ob omarice PVC talno oblogo v širini kakšnega metra. Ni treba lepiti, samo položiti, se potem sama raztegne in poleže. To oblogo lahko mirno packaš in brišeš, nič ni treba prati. Ponudba vzorcev pa je tudi bogata. LP Boris booris

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. feb 2009 10:02

Sympatex tekač dobiš v Merkurju na meter. Imajo več vzorcev, izbereš lahko takega ki bo "pasal" k ploščicam in kuhinjskim elementom, je praktičen za vzdrževanje ( pralni stroj ).

Kupila sem ga predvsem, da me ne zebe v noge.

 

lp

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 05. feb 2009 10:02:55

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

5. feb 2009 10:05

Hofer, Obi in tako so polni pakistanskih bombažnih preprog, vse so pralne v stroju, pa še lepe so. Jaz sem jih nakupila tudi za kopalnico in celo za hodnik. Lep, ampak nepraktičen kilim, ki sem ga imela tam, sem prodala na bolhi in si privoščila počitnice. Svetujem ti, da rajši vzameš več manjših kot eno večjo, ki bi lahko bila problematična v pralnem stroju.

 

nola

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

5. feb 2009 10:24

Tudi jaz imam tisto preprogo, ki je sestavljena iz trakcev. Je to krparo? Fajn je ker jo lahko opereš v pralnem stroju. Prej smo imeli navadno preprogo in je bila kmalu umazana, oprati je pa nisi mogel. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. feb 2009 10:27

Zadevi se reče krpara. Anyway, se pridružujem tisti ekipi, ki predlaga bombažne manjše zadeve. Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. feb 2009 10:33

proxima je napisal/a:
V te namene imam zalogo bombaznih preprog, ki jim nasi juzni bratje recejo krpare; ko se popackajo, jih operem v pralnem stroju. V Ikei se jih dobi za majhen denar, videla sem jih ze tudi v Hoferju. lp, proxima

Kar se mene tiče, naj rešitev, ker je med drugim prijetno hoditi po mehkem, perejo se pa itak v pralnem stroju.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti