Kavni sirup

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

tema odprta - 5. feb 2009 8:17 | ogledi: 3.210 | odgovori: 4

Čao,

mene pa zanima, če je katera že delala kakšen kavni sirup? Mislim, takšen, sladki, kot je recimo v tisith kavno čokoladnih bonbončkih? Rada bi naredila kavno torto, v mislih imam kremo iz kavnega jogurta in smetane, vmes pa bi rada marmorirala s kakšnism sirupom. Eventuelno je lahko tudi kupljen (kot tisti prelivi), samo jaz ga prav nikjer ne najdem.

Lp, S.

Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. feb 2009 9:30

Poglej v Leclercu, med sadnimi sirupi.

Če ne najdeš kavnega, uporabi karamel. V Leclercu dobiš že narejenega, lepo tekočega, pa še skalda se s kavnim okusom.

 

Mamamia

mamamia

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

5. feb 2009 9:43

Čao, hvala lepa za nasvet. Če ne drugače, bom pa karamelnemu primešala žlico zeklo močne kave, pa bo. Bom poročala o izdelku. Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

5. feb 2009 10:24

Poglej še v Muellerju. Imajo kar precejšnjo zbirko teh sirupov. Jaz sem lani kupila vanilijevega in mentolovega.

Julija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. feb 2009 10:26

Tule bi te rada opozorila na problem in sicer, če boš jogurtno-smetanasto kremo zelo "marmoriala, se zna zgoditi, da se bo krema lomila tam, kjer bo šla tekočina čez. in se bo torta polulala. Karkoli boš kapljala, kapljaj bolj po sredini in bodi škrta. Pri tem načinu velja načelo manj je več. Drugače bi se pa ta kavni sirup lahko naredil na dva načina: - v pol decilitra tople vode stopiš nescafe in čokolado v prahu in to do tega, da "žlica stoji pokonci" in to zaliješ s kavnim likerjem (ki je čisto v vseh hipermarketih), počakaš, da se ohladi in potem marmoriraš - v kozico daš 4 dag čokolade in to poliješ s 1,5 dl likerja in potem segrevaš in mešaš s kuhalnico, da se ne prime na posodo in ko dobiš tekočo maso, to preliješ v lonček in počakaš, da se ohladi, če je ohlajena masa preveč gosta, jo ponovno razredčiš z likerjem na hladno (dolivaš alko in mešaš) Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti