Pomladni oblačilni report

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

25. feb 2009 22:32

kleo je napisal/a:
torej, sem si kupila tekoči puder od max factorja, št 45, ki je v tudi - nekaj se ga da na prst in razmaže po obrazu. Ve pa sedaj pravite, da kombinirate dva pudra , enega poleti (temnejši odtenek) in drugega pozimi (svetlejši ) odtenek. kleo

To delam jaz ja. Poleti mam temnejšega, pozimi pa kar oba kombiniram. Ker vsak posebej mi je tumač (pretemen oz. presvetel), mešanica mi pa najbolj ustreza. Mam pa stay real od Nivee.

saša

simbaE  

član od: 31.5.2008

sporočila: 7

26. feb 2009 2:55

ZACETNICA, uporabljam samo sodo bikarbono...scetko zmocim in dam kar gor. Sicer okus ni posebno prijeten, vendar se splaca. Nekateri se pritozujejo, da jim gre kar na bruhanje, mene pa sploh ne moti. Se splaca potrpeti, kasneje se pa itak navadis:) Pa porocaj o efektu:) Me prav zanima, ce bo tudi pri tebi tako fajn delovalo:) LP simbaE

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. feb 2009 9:11

Ježešmarija, se mi zdi da sem nekoga celo spoznala, MamaF... lidka [sonce]

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. feb 2009 9:26

kleo je napisal/a:
torej, sem si kupila tekoči puder od max factorja, št 45, ki je v tudi - nekaj se ga da na prst in razmaže po obrazu. Ve pa sedaj pravite, da kombinirate dva pudra , enega poleti (temnejši odtenek) in drugega pozimi (svetlejši ) odtenek. kleo
Ikzekli! Sama kombiniram barvi sand in almond: kapnem nekaj sand-a in nekaj almond-a v dlan, potem pa tisto zadevo itak z mazanjem po obrazu lepo namešam. Pozimi dam več sand-a, spomladi pa več almond-a. In v štirih mesecih porabim obe tubici (kar je stroškovno enako, kot če bi kupila novega vsak drug mesec). Advanced varianta je pa ta, da če si delaš mejkap s poudarkom na črnih črtah okoli oči in rdečih ustnicah, daš itak bolj svetlo podlago, če pa delaš bolj zlato-rjav mejkap, daš pa bolj mandljevo podlago. Ko je pa temperatura nad 25 stopinj, pa prešaltam na tonirano kremo in na terracotta blusher, to naredi tak lep zdrav zagorel videz. Vendelina jr.

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

26. feb 2009 11:02

Vendelina, mi prosim zaupaš, katere znamke tonirano kremo uporabljaš? Jaz še nisem našla prave?

Julija

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. feb 2009 11:14

Meni je pa tonirana krema ravno zato všeč, ker jo lahko uporabljam celo leto. Je itak tok prosojna, da se koža vidi čez, tako da ni problema z zagorelostjo. (no, prav pržim se tako ali tako NE na soncu). Že nekaj let sem na Chanel znamki. Včeraj sem si kupila neko ayurvedsko kremo za obraz. neke jin jan naravne zadeve, se mi je zdelo tako "morbidno" posrečeno, da sem kupila, pa da stestiram zdaj. Prvi nanos, zadovoljiv, ne pa vrhunsko dober. Sem zdajle testirala Dr. Hauschka, pa mi sploh NI všeč, krema je totalno premalo, ker rabim jaz za kožo... lidka [sonce]

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. feb 2009 12:12

Julya je napisal/a:

Vendelina, mi prosim zaupaš, katere znamke tonirano kremo uporabljaš? Jaz še nisem našla prave?

Julija
A veš, jaz pri tem totalno nič ne kompliciram - nekako tako kot pri kuhanju. Tisto, kar imam, tisto uporabim in nisem nek brand-victim. Nivea iz hipermarketa čisto funkcionira. Če se mi zdi, da ne funcionira, vzamem terracotta prah (ki ga imajo v poletni seriji vsi brandi) in popravim in je stvar rešena. Je pa res, da imam veliko čopičev, zato da blusher ne izpade poslikano. Po moje imam toliko kozmetičnih čopičev kot jih ima mamaF slikarskih....)))))))) Aja, če pa zmanjka tonirane kreme, pa lepo na dlan hidratantno dnevno in kapljivo pudra in je čisto enak učinek (ker tonirane kreme so v bistvu tekoči pudri, raztopljeni v hidratantnih kremah). Skratka, ne kompliciram. Je pa tudi res, da je zanimanje za modo in kozmetiko v meni, odkar pomnim in leta vaje so prinesla rutino in suverenost, ki mi omogočata, da z guštom probavam nove stvari. Pa še nekaj sem se spomnila - namreč, treba je pogledati, kako se barva kreme/pudra in celoten mejkap sklada z barvo las. Zlasti za tiste, ki to rade menjamo. Npr, meni so v moji medeno-zlati fazi zelo dobro sedle rjavkaste šminke in zemeljski mejkap, medtem ko sem bila v rdečkastih verzijah slabša. Zdaj sem pa v bakreni fazi in mi bolj sede svetlejši ten z rdečo šminko in črno-sivim mejkapom za oči....In se že zabavam s poskušanjem barvne lestvice za bolj pomladno izvedbo, ko bom lahko poskušala kaj z jagodnimi odtenki.... My point is, da morda je tenirana krema/puder okej, da so pa barvice na obrazu neustrezne glede na barvo las ali pa obratno..... Sicer pa, nikjer ne piše, da je biti lepa, enostavno. Ampak paše pa! Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

27. feb 2009 8:59

Jaz sem bila včeraj malo v izvidnici za te mineralne pudre. Zadeva je, kolikor sem sama razumela, takšna, da se mineralne pudre nanaša Brez neke podlage, nej bi bili prosojni in ne prekrivajo v celoti. Govorim za brande ala Loreal, Max Factor ipd. Jaz sem se videla z njim poleti, ko si nanesem samo malce senčila, maskaro in pudra samo toliko, da izenači ten. To, o čemer je govorila Vanja, mora biti neka druga zadeva, saj ti imajo podlago, ki paše zdraven, pa še prekrivajo in dajo naraven videz. Moram še to malce raziskat. Potem sem pregledala tonirane kreme, ki jih je BTW zelo malo, gleda na ponudbo pudrov. Svoj izbrani produkt sem vzela kot izhodišče, pa so se mi zdele ostale kreme na meji pudra, se pravi preveč prekrivne, pretemne in prosojne... Skratka, ostajam pri svoji izbiri, niso pa imeli odtenka, hja, čakam. Sem pa s promotorko našla od Estee Lauder tonirano kremo, ki je sprva brezbarvna, ko jo razmažeš, pa postane tonirana. Baje naj bi se "prilagodila" tenu kože. Sva stali in gledali in naenkrat vzkliknili: svašta! V glavnem, tiste, ki iščete puder. Lepo v trgovino, pa malo testirat. (da bi dobili testerje, je mission impossible, ker jih ni ali pa promotorke že vse poberejo zase). Roko, pa preizkušat, dobrodošlo je, če imate že s sabo kak vlažilni robček, da se melo očedite, pri nas še nismo tako daleč, da bi ti to sami trgovinci ponudili. (jaz sem bila včeraj vsa od pudra, po šalu in plašču). Pa pojdite v kako drogerijo, ki NI nabasana z ljudmi, se da lepo v miru gledat. Muller na Rudniku v Supernovi je skoraj prazen... lidka [sonce]

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. feb 2009 9:14

Lidkič, pa ravno včeraj sem pomislila nate, ko sem stala pred štenderjem od Art Decoja! A si videla ta novo zeleno? Jaz jo že imam. Vendelina jr.

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

27. feb 2009 14:00

Vendelina jr. je napisal/a:
Julya je napisal/a:

Vendelina, mi prosim zaupaš, katere znamke tonirano kremo uporabljaš? Jaz še nisem našla prave?

Julija

A veš, jaz pri tem totalno nič ne kompliciram - nekako tako kot pri kuhanju. Tisto, kar imam, tisto uporabim in nisem nek brand-victim. Nivea iz hipermarketa čisto funkcionira. Če se mi zdi, da ne funcionira, vzamem terracotta prah (ki ga imajo v poletni seriji vsi brandi) in popravim in je stvar rešena. Je pa res, da imam veliko čopičev, zato da blusher ne izpade poslikano. Po moje imam toliko kozmetičnih čopičev kot jih ima mamaF slikarskih....))))))))Aja, če pa zmanjka tonirane kreme, pa lepo na dlan hidratantno dnevno in kapljivo pudra in je čisto enak učinek (ker tonirane kreme so v bistvu tekoči pudri, raztopljeni v hidratantnih kremah). Skratka, ne kompliciram. Je pa tudi res, da je zanimanje za modo in kozmetiko v meni, odkar pomnim in leta vaje so prinesla rutino in suverenost, ki mi omogočata, da z guštom probavam nove stvari.Pa še nekaj sem se spomnila - namreč, treba je pogledati, kako se barva kreme/pudra in celoten mejkap sklada z barvo las. Zlasti za tiste, ki to rade menjamo. Npr, meni so v moji medeno-zlati fazi zelo dobro sedle rjavkaste šminke in zemeljski mejkap, medtem ko sem bila v rdečkastih verzijah slabša. Zdaj sem pa v bakreni fazi in mi bolj sede svetlejši ten z rdečo šminko in črno-sivim mejkapom za oči....In se že zabavam s poskušanjem barvne lestvice za bolj pomladno izvedbo, ko bom lahko poskušala kaj z jagodnimi odtenki....My point is, da morda je tenirana krema/puder okej, da so pa barvice na obrazu neustrezne glede na barvo las ali pa obratno.....Sicer pa, nikjer ne piše, da je biti lepa, enostavno. Ampak paše pa!Vendelina jr.

 

Ja, ja. Saj sem vedela na koga se moram obrnit. Hvala ti. Sicer pa tudi jaz velikokrat improviziram. Tako v kuhinji kot pred ogledalom.

Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti