"suhi dojenčki"

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

tema odprta - 3. feb 2009 12:05 | ogledi: 15.421 | odgovori: 83

pozdravljeni!

sem nova na tem forumu in prosim za pomoč!

imam 7,5 mesecev staro punčko ki je zelo drobčkana. ob rojstvu je tehtala 3560g sedaj pa ima komaj 6700g. skozi se dojiva in verjetno imam vseskozi premalo mleka ali pa je bolj redek saj so mi na pregledu pri 2 mesecih rekli da je treba dodajat adapt. mleko. tu pa je nastal problem ker punca ni marala nobene flaške niti mleka. tako sva se nekako prebili do 3,5 mesecev potem pa sem ji začela dajati frutke in hipp kašice. postopoma sva začeli tudi z zelenjavo vendar je ne mara preveč. teža pa je le počasi rasla. vedno sva nekako ravno na tisti spodnji meji.

čez dan se veliko dojiva vendar mislim da počasi zmanjkuje mleka.

pri nama sigurno ne deluje zakon povpraševanja in ponudbe ki ga tako zelo omenjajo pri nastajanju mleka.

sedaj pa prosim če imate kakšne recepte za res kalorično hrano da bi se vsaj malo poredila.

punčka se mi tako smili ker vleče in vleče da sva na koncu obe zmatrani.

saj GH je ampak se mi zdi da od sadja ne bo napredovala pri teži.

strah me je tudi za njen razvoj.

prosim pomagajte!!

hvala!

čebulka

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

3. feb 2009 12:21

Čebulka, zdaj verjetno pije po flaški z dulcem? Je problem v dudi ali okusu mleka? Kaj pa jogurti in skutke? Te imajo otroci običajno radi. Jaz sem najmlajšemu, ko se ni več dojil, dajala sojino mleko, ga je imel rad. Najprej ga sama poskusi in če je nesladkano, ga malo sladkaj. Odvisno od znamke. Poskusi. Pri taki starosti kalorične jedi, kot smo jih mi vajeni, skoraj odpadejo. Od sadja in zelenjave se pa res ne da zredit. Skutke, mlečni zdrob na žlico in podobno so mi zdajle edino, kar mi pride na pamet. lesnik, http://lesnik.moj-album.com/

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

3. feb 2009 12:32

Moram opozorit, da po trenutni doktrini sojino mleko in izdelki iz njega niso priporocljivi v prehrani majhnih otrok, razen za tiste, ki so (dokazano, ne po mnenju kaksnega bioresonatorja) alergicni na laktozo ali kravje mleko. Čebulka, pojdi po nasvet kar k svojemu pediatru. Otroci v tej starosti potrebujejo drugacno razmerje hranilnih snovi kot odrasli, prehranska znanost za otroke se pa tudi vsakih nekaj let obrne cisto okrog (common sense is not so common press). lp, proxima

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

3. feb 2009 12:38

Draga Čebulka! Nič ne poveš kakšne konstitucije si ti, sicer pa bi ti rada povedaa le to, da ne preveč skrbet. Tudi moji so bili enako na spodnji meji in sem dojila. Sicer pa prevsem opazuj kaj ima punčka rada in nič silit, to je zlato pravilo. Če je lačna, bo pokazala. Mlečni zdrob in skutka, kot je predlagala predhodnica se mi zdi dobra izbira, ampak še bolj kot pravilna prehrana je pomebno, da ti preveč ne skrbiš in se ne obremenjuješ. Sicer pa je danes toliko knjigic (npr. velika paparica za male papavčke itd...itd), Koliko lepih uric z otroko (ki se ravno v tem času zelo spreminja) zamudimo, ko se obremenjujemo z nepotrebnimi skrbmi. Če se spomnim sebe, je bilo veliko slabo prespanih noči, ker sem se ponoči obremenjevala s počasnim pridobivanjem teže, pa sem tehtala pred obrokom, pa po obroku pa počela še druge neumnosti in delala znanost iz stvari, za katere narava lepo posrbi sama, če imamo le voljo prisluhniti otroku. Predvsem uživaj in ne komliciraj!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. feb 2009 12:41

Kot pravi proxima, pediater je pravi naslov za tvoja vprašanja.

 

Če deklica ne joka oziroma je sicer zadovoljen malček, in če te pediater doslej ni opozoril, da je kaj narobe, potem je verejtno vse v redu. Sta pač na spodnji meji teže, a kaj zato?

Me tu lahko samo ugibamo, pediater ti bo pa vse povedal, saj navsezadnje pozna otroka.

mamamia

 

mamamia

Bertulina  

član od: 12.9.2008

sporočila: 10

3. feb 2009 13:09

Pozdravljena! Mi mamo zdej tri leta staro punčko in že tri leta se obremenjujemo z njeno težo. Rojena je bila z 4.310kg. V prvem mesecu se je zredila za slabega pol kg in mi je pediatrinja naredila celo kalvarijo, tko da sem še štirinajst dni sam jokala. Res je da je bila mala prava zaspanka, spala je namreč tud 12 ur skupi.Nisem je budila mleko sem si pa enostavno črpala ven in ku je bla lačna je jedla. Naslednji mesec se je ravno tko zredila za samo pol kile, čeprav mi je pediatrinja takrat rekla, da jo moram budit na tri ure, pa ni pomagalo nič, ker je po dveh požirkih zaspala. Do tretjega in pol meseca smo se matrale dojit, pa aptamil... Pol sem ji začela dajat hrano, predvsem mlečni gres, kr s kravjim mlekom, pa je nekako prišla na spodnjo mejo kilaže. Danes pri trh letih je isto. Včasih tud tri dni ne je nič, razen tekočine pa ji nič ne majka. Jst ti svetujem da se ne obremenjuješ preveč, ker samo sebi škodiš. Ko bo lačna boš že vedela, samo ne skači z žlico za njo, ker ne bo nič boljš. Zdej mamo drugo punčko, ki je živo nasprotje. Se je pa prvi mesec zredila za kilo in pol. Pa sva oba z možem normalne postave. Tko pač je, eni več, drugi manj. Res pa je da gresek zelo pomaga... Bertulina

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

3. feb 2009 13:16

čebulka zdravo

moj fantič bo skoraj star 10 mesecev. Pri 6 mesecih je imel 6100g (ob rojstvu 3400) pa mi ni nihče nič rekel. Še sama pediatrinja je rekla da je zadovoljna z pridobljeno težo. Je pa po moje odvisno tudi od pediatra. Do 5,5 meseca sma se samo dojila, potem se je začel ponoči zbujat in sem mu zvečer začela dajat mlečno kašico (kupljeno) - vse na žlico, ker tudi moj mali noče nobene flaške (smo kupili 3 različne). Tako da pogumno žlico v roke...mi nismo imeli problemov in res radi jemo (vse), tako da smo imeli pri 9 mesecih že skoraj 8 kg. Ne vem koliko obrokov goste hrane že imate? Mogoče ji probaj dati več obrokov na dan - goste hrane...pa nič se preveč ne sekiraj. Moja sestrična je imala pri 1 letu malo več kot 7 kg, pa ji ni nihče nič rekell...če je punčka drugače zadovoljna, ni jokava....se nimaš kaj sekirat...prepusti se in uživaj

 

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

3. feb 2009 13:20

punce hvala vam za nasvete. tortica,naj ti povem da sva oba z možem bolj buckasta tako da me je včasih sram da ljudje mislijo da nič ne hraniva najinih otrok. prva punca je stara 12 let in velika in suha-že od rojstva dalje. ona je pila po flaški in takrat niso tako spodbujali dojenja oz. so bolj zagovarjali flašo. saj skutke in jogurte je ampak samo tiste,kjer se sadje ne vidi oz.čuti drugače se začne davit. pediater pravi da je res bolj suha in zato je bila ceplena šele pri 6 mesecih prvič. on pravi da je treba dajat adapt. mleko a kaj ko ga ne mara-smo poskusili že skoraj vse vrste pa nič tudi flaške smo vse pokupili pa ne zagrabi razen po flaški od mamm in tommy tippee všasih parkrat potegne jab. sok. je pa res,tortica da se preveč sekiram in sem z živci čisto na koncu zaradi teže. še ponoči se ne odpočijem ker je mala skoz na joški. lešnik,bom probala še sojino mleko bomo vidl bom sporočila. hvala še enkrat za vse nasvete in lep dan vam želim hvaležna bom še za kakšen nasvet!!! čebulka

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

3. feb 2009 13:24

rebeka hvala. sem poskusila z več gh pa če ni lačna ne odpre ust. punca je vesela,igriva in zelo živa tako da ne pokaže nobenih znakov pomanjkanja samo nerodno mi je ko vsi pravijo kako je suha. sej veš kakšni so ljudje pa bo že! hvala! čebulka

majdi  

član od: 18.11.2003

sporočila: 359

3. feb 2009 13:37

Ne se sekirat preveč. moja tamala je tudi počasi pridobivala na teži. Če je šla za 1/2 kg na mesec gor je bilo že dobro. Moja je tudi pri  več kot enem letu imela komaj 8 kg , če ne še manj. Očitno ji ne rabi toliko. Bo že jedla, ko bo kaj zrasla in bo nadoknadila.

Majda

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. feb 2009 14:11

čebulka je napisal/a:
. tortica,naj ti povem da sva oba z možem bolj buckasta tako da me je včasih sram da ljudje mislijo da nič ne hraniva najinih otrok. je pa res,tortica da se preveč sekiram in sem z živci čisto na koncu zaradi teže. še ponoči se ne odpočijem ker je mala skoz na joški. hvala še enkrat za vse nasvete in lep dan vam želim hvaležna bom še za kakšen nasvet!!! čebulka
Draga moja, tole sicer ni odgovor na osnovno vprašanje, spada pa pod tisti "dodatni nasvet". Lepo daj otroka "dol z joške" in medtem naredi seznam tega, kaj vse te sekira in živcira. Kar lepo po vrsti napiši si seznam skrbi. In potem ga po 15 minutah preberi in no, kako ti zgleda. Ali je na seznamu KAJ za kar se RES splača sekirati? A se v resnici splača eno sekundo življenja posvetiti temu, "kaj si bodo ljudje mislili". A si ti, ko vidiš na cesti nepoznano familijo, kjer sta bolj okrogla starša in zraven otroka, karkoli misliš o njih? No, vidiš. To isto, skratka nič, si mislijo "drugi ljudje o vas". In če dobro premisliš, ali v resnici imaš kak problem? Bodi hvaležna za to, da imaš dva zdrava otroka, streho nad glavo, polno shrambo in te stvari. Ker, če na zdravi vsakdanji situaciji delaš živčke, kaj ti bo pa ostalo ko se bo RES kaj zgodilo? Ker kolikor imamo vsi krasno življenje,vedno je možnost, da se to v trenutku spremeni s kakšno res hudo stvarjo. Praviš, da si živčna in da slabo spiš in si utrujena....Kolikor poznam dojenčke, ti krasni mali ljudje imajo eno posebno "anteno" in takoj začutijo, če je s kom kaj narobe. Če si ti živčna in prestrašena, ta tvoja punča to začuti. In te vprašam: a bi ti z guštom jedla, če bi bil poleg tebe za mizo sedel eden blazno živčen? No, vidiš, vsakega mine. Zakaj potem misliš, da tvoja punčka bo pa jedla? Glej, dete ti na svoj način sporoča, da se malo umiri, ti jo kar lepo poslušaj. Dojenčki in mali otroci nas naučijo marsikaj, če jim prisluhnemo. Lepo se sprosti in se igraj s svojo punčko in se malo pogovarajajta (da se navadi na tvoj glas in se umiri), pa kak časopis ji preberi, vsebina ni važna (moja 7 mesečna nečakinja z mano blazno rada gruli na temo finančna kriza in tako lepo zaspi, ko ji razlagam kaj so krovni skladi), daj ji tisti gres in je stvar rešena. Saj smo v večini zrasli na gresu, pa je kar uspelo. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti