"suhi dojenčki"

lana_s  

član od: 17.2.2009

sporočila: 35

26. mar 2009 9:51

Nisem vsega brala, nimam toliko časa, samo da ti povem, da se ne rabiš toliko sekirati za njeno težo. Moj sin je pri 2 letih imel 9 kg, zdaj pri 2,5 letih smo komaj prišli na 10. Ampak mali nonstop je, ima ful apetit, samo je vedno v gibanju in zgleda vse sproti pokuri. Že od rojstva (2.890 - 9 dni po roku) smo pod spodnjo krivuljo, pa je na vsakem pregledu pediatrinja rekla samo, da pač napreduje po svoji krivulji. Glede flekcev so lahko od hrane ali pa res od mehčalaca. tudi jaz sem uporabljala Lenor in je mali bil vedno flekast. Pol pa sem pralno kroglico kupila in zdaj samo s to kroglico perem pa je vredu. Več nima flekcev. Koliko pa je sedaj težka? Kaj pa pediatrinja pravi? lana_s

palomino  

član od: 3.3.2007

sporočila: 4

5. sep 2009 8:44

Se ne morem upreti, da ne bi tudi jaz napisala svojo izkušnjo! Mam osem mes staro punčko in ima zdaj 8 kg. Smo bili tudi prelahki, prva tri mes je vredu napredovala, četrti mes šok, se je zredila samo za pol kg, vendar ni bilo panike, naslednjega še manj, P je svetovala, da pričnem dodajat, pa smo jo začeli siliti z adap mlekam, prvič je pila, drugič ne več, ko je videla flaško jok. Sem začela večkrat dojit pa ni bilo vidnega napredka,mala ni napredovala. Pa nam je patronažna svetovala naj ji začnemo večer dodajat razne kašice, no pa smo seveda še isti dan v nabavo pa kupili cel kup različnih kašic, zvečer pripravila vsa navdušena, da zdaj se bomo pa poredili, no pa je pojedla 2 žlici pa nič več :(, ma v glavne živčna vojna. Punca pa tako živahna, da jo je prav veselo opazovat, mama pa vsa živčna ker je otrok prelahek, pa mi je prijatelica povedala ta svoje, da z živčnostjo nič ne dosežeš pa naj začnemo počasi pa nič silt, če noče jest pač ni lačna. To me je res malo spametovali. No pa sem ji vsak večer pred spanjem dala eno in isto kašico in je počasi začela vedno več jest. Kako smo bili veseli, pa se pojavi drug problem, punca se je vedno manj dojila, prej sva se dojili po pol ure zdaj niti deset min ni hotela, flaška se ji je pa zamerla :(, jah pa sem ji vsak dan ob devetih, ko bi morali imeti obrok pripravila flaško pa počas dajal, se je po 14 dneh navadila nanjo ter na mleko, sem ji pa dajala KM, tega je pač hotela piti. No pa smo se navadli na flaško, dojila sem še vedno, edino ob devetih flaška pa nič joške. Zvečer pa kašica pa dojenje! Počasi smo začeli tudi z zelenjavo in sadjem. P je svetovala naj ji dodajam maščobo, za kosilo ji dodajam laneno olje, kak dan puterček, sončnično olje, maščoba je poterbna za razvoj možganov, je zaloga energije. No s tem načinam hranjenja sva v dveh mes dosegli osem kg. No danes imava zjutrej ob šestih flaško, ob devetih žitno kašico, ob poldne kosilo, popoldne sadje s skuto, jugurtam, zvečer kašico pa pred spanjem flaško, ponoči se še enkrat zbudimo pa popije še okoli 200 ml mleka (danes prvič prespali noč). Mogoče sva začeli prehitro z GH, pa ni šlo drugače. Se ne dojiva več, ker sama ni več hotela :(, je ugotovila, da flaška hiterej teče. Mamo pa zelo dobro prebavo, kakamo po vsakem obroku. Tako, da ti tudi jaz iz srca priporočam, ne bodi živčna, s tem res vse na slbše obrneš, še danes sem hvaležna prijatelici, ki mi je to svetovala, je pa težko, pa ko postaneš slabe volje pa živčki popustijo, trikrat globoko vdihni pa si reci saj bo vse dobro :). Pr hranjenju bodi dosledni, poskusi ji nekaj skuhat pa ji potem kuhaj vsak dan eno in isto, mogoče potrbuje več časa da se navadi enega okusa, če noče jest ji ne ponuji še dest drugih kašic, pač ni lačna. Veliko sreče! Vema ako je to, ko se počutiš, da nisi dobra mama pa da otroka "stradaš", pa napak razmišljamo, otroci zelo dobro vedo kako in kaj, jim je potrebno samo prisluhniti, kar je pa včasih težko. Lep dan! palomino

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

5. sep 2009 17:12

ne se sekirat, mi se že 14 let borimo za vsako žlico pa je fant čisto zdrav. En dan skoraj ne je, kakšen dan pa poje tolk, da ne vem kam daje! Ja ponavadi je bil pri kosilu cel hudič, še posebej če so bile zraven babice. anitram1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti