"suhi dojenčki"

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. feb 2009 20:30

Čebulka, probaj ji podturit dudo za ponoči, da se malo naspiš. jah, bo pač malo bolj na frutkih;) Ronja je Frutek še nekak spravila dol, raznih nemških sranj pa niti pod razno (smo jih par dobili, pa jih ni marala), najrajši je imela (in še vedno ima) doma kuhano. Mogoče zato, ker sem začela s tem, pa bolj pozno (šele pri 6ih mesecih in pol). Lahko si pa probaš še malo črpat in ji to zmešaš z rižolinotom, ji bo znan okus, hkrati bo pa bolj kalorično. Pa še več mleka ti bo nastajalo. Če si pa iz Lj. ti pa komot tudi jaz odstopim malo svojega, mam že cel zmrzovalnik pol, pa nimam kam z njim, ker mi ga preveč nastaja, dokler se ponudba in povpraševanje ne uskladita. Pa ji to zmešaš v rižolino, če iz adaptiranega ne bo hotela. Sicer bi jaz s kravjim mlekom rajši še malo počakala, če pa že, pa naj bo res fejst razredčeno (samo potem pa spet ne bo kalorično).

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

7. feb 2009 12:04

ja veri hvala! nisem iz lj sem iz novega mesta. ja bom pa probala rižolino zmešat s kompotom mogoče bo pa jedla. hvala za nasvet. dudo sem že probala pa ni govora. jo dvakrat potegne potem pa jo začne obračati in rine v usta vse drugo samo gumo ne sej veš kaj mislim bom še poročala za kompot! lep dan! čebulka

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

8. feb 2009 18:05

punce , a mislite da bi ji lahko dala navaden vanilijev puding skuhan na vodi od jabolčnega kompota? sicer sem ji pa danes dala pire krompir z pišč. mesom in je pojedla 4 žličke sicer se je skoz davila in protestirala ampak pojedla pa je le . bravo zame in zanjo ne!!!!!???? čebulka

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

8. feb 2009 18:41

ma ne vem naredi kot se ti zdi ampak jaz sem svoji drugi hčerki začela pri 7 mesecih dajat kravje mleko. jaz mleka nisem več imela, adaptiranega pa ni hotela piti. sem pa kupovala navadno mleko,tisto ki je prekuhat in ne alpsko. Je jedla tudi vse kašice in pudinge na kravjem mleku. ni bilo nobenega problema. patka Sporočilo je spremenil(a) patka dne 08. feb 2009 18:41:43

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

8. feb 2009 19:07

čebulka je napisal/a:
punce , a mislite da bi ji lahko dala navaden vanilijev puding skuhan na vodi od jabolčnega kompota? čebulka
Pravzaprav lahko; najmanj manj priporočljivih snovi vsebuje Royalov puding - (bivša) Kolinska - tako mi je bilo svetovano na pediatrični kliniki. Še boljši bo, če ga skuhaš v čežani. veverica

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

8. feb 2009 21:49

veverica hvala!!!!! čebulka

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

8. feb 2009 23:02

In dodaš kasneje zraven malo pretlačene ali spasirane banane, da bo bolj sladko.

marelica

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

8. feb 2009 23:06

Na vodi od kompota lahko skuhaš tudi polento ali gres in nato dodaš spasirano sadje. Za zajtrk skuham kompot iz enega jabolka in dodam ovsene kosmiče, da se malce pokuha. Nato zmiksam in dodam pretlačeno banano. Zelo dobro je tudi brez banane in potreseno z benkom.

marelica

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

9. feb 2009 8:54

patka ma sej ji tut jest dam alpsko mleko ga prekuham in razredčim z vodo. sam nisem vedla če puding sploh lahko. naša tut ne mara adap. mleka mislim da takega ni da bi ga pila sicer je na začetku ko sva prišli iz bolnice pila aptamil pol sva pa zaradi dojenja nehali in sedaj je tako kot je. ko se enkrat navadi na zizo ne mara flaše. če pa katera ve kako jo nahecat naj pa prosim sporoči!! čebulka

antaja  

član od: 12.1.2009

sporočila: 111

9. feb 2009 20:09

saj ne vem,čebulka,kaj naj rečem,kajti jaz imam z našo 8 mesečno bejbo ravno obratne težave.res,da se je rodila že s skoraj 4 kg,ampak sedaj jih ima že 11kg.tako kot tebe sekirajo,da je presuha,mene,da je predebela.no pediatrinja nič ne teži.sveže mleko jeva od 6 meseca naprej in sicer kar 3,2 z malo vode.alpsko mleko za otroke ni priporočljivo,najboljše je menda mleko Planika.meni je pediatrinja svetovala,da je bolje vzeti 3,2 in ga razredčiš z vodo,kot 1,6.Zato ne vem,zakaj bi ji puding kuhala samo z vodo.Upam,da vama uspe lepo začeti po žlički,neglede na kg. antaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti