"suhi dojenčki"

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

3. feb 2009 14:56

čebulka je napisal/a:
rebeka hvala. samo nerodno mi je ko vsi pravijo kako je suha. sej veš kakšni so ljudje pa bo že! hvala! čebulka
Draga čebulka, veš kako bo svet lepši in prijazejši, ko se boš nehala obremenjevati s tem "kaj bodo drugi mislili in rekli". To je tvoj otrok in tvoje življenje. Dokler je deklica zdrava in živahna se ne obremenjuj preveč. Naša, skoraj že 12-letnica, pri stari mami in babici iz principa ne je, ker sta jo že od malega silili z hrano. K

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. feb 2009 15:07

Saj smo v večini zrasli na gresu, pa je kar uspelo ...

A si prepričana v to??? Mislim griz (vi v LJ gres, mi Štajerci pa griz ...), o uspehu pa kdaj drugič ...

Mene so potem futrali z graškom in jetri, je manjkalo malo hemoglobina, ampak je uspelo, hehe

 

 

Čebulka, kot sem ti že napisala, nič se ne obremenjuj, vse sede na svoje mesto.

 

Mamamia

 

 

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. feb 2009 15:14

A tebe so tudi z jetri.....? Pa s z otroškimi piškoti v mleku, da je žlica pokonci stala? Sem rasla kot bi me zalivali Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. feb 2009 15:42

Ne, piškoti in mleko so mi bili prihranjeni, ampak domač kruh in mast, pa česen gor, tega je pa bilo. Da ne govorim o koži s slanine, ki tako lepo cvrkne na žerjavici, kar tako, ko odpreš peč na drva ...

vendy, da ne zaideva s teme ... ampak saj je govora o prehrani otrok???

 

Mamamia

mamamia

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

3. feb 2009 15:47

cebulka, res se ne obremenjevat. Deklica ti napreduje, je pac malo manjsa, ampak dokler je zdrava je vse ok. Pa tudi ce bo jedla samo sadje. Ce prav razumem se se vedno doji. Ne vem ce si imela sicer kaksne probleme z dojenjem, ampak razmerje med ponudba in povprasevanjem se ne vzpostavita cez noc, vcasih traja tudi dva tedna (tako so nam povedali na MS). Pomembno je da sama dovolj pijes, si spocita in da pogosto pristavljas. Pa saj to vse ves. Mi smo imeli obraten problem - mali je bil zalit, da so se vse babice raznezile in me sprasevale kako rad je. Resnica pa je bila popolnoma drugacna. Komaj kaj goste hrane sem spravila vanj - je lepo pocakal na dojenje. Pa se je kljub vsemu vse lepo uredilo. LP, R.

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

3. feb 2009 16:02

Čebulka, naš dojenček je imel pri 7m 7kg, pa mi P ni nič rekel, da ima premajhno težo. Če tvoja punčka je po žlički, ji poskušaj dati žitne kašice narejene z adaptiranim mlekom. Pri P se posvetuj, katera formula (začetno, 2 ali 3) je najbolj primerna, saj se formule med seboj razlikujejo v deležu maščob in beljakovin. V zelenjavne kašice mu jaz vedno dodam malo maščobe (kvalitetno olje ali k. smetana), če ne zaradi drugega zaradi lažje asorbcije vitaminov. Sadju lahko dodaš skuto ali žitne kašice - tako bo obrok bolj kaloričen. S tem, kaj si mislijo drugi, se jaz na tvojem mestu ne bi obremenjevala, pomembno je, kaj o napredovanju teže meni P. Če je punčka sicer živahna, dobro napreduje (motorika, čebljanje itd..) in ni bolehna, se jaz na tvojem mestu sploh ne bi sekirala. Ljudje smo različni in imamo različne metabolizme in potrebe po hrani.

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

3. feb 2009 16:14

Zelo tekoč čokolino, da gre skozi dulc od stekleničke. Če ne gre, pa malo povečaš luknjo. Naš se je dobro najedel od tega. Sy

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

3. feb 2009 16:31

Nič se ne sekiraj, saj če počasi raste je manj možnosti da nastanjeo težave z držo in hrbtenico. Moj sin je prehitro rasel in smo imeli kar probleme s pravilno držo, pa še na živce smo mu šli, ker smo ga stalno opozarjali "pokonci sedi". Sicer pa so-smo dekleta še prekmalu obremenjene s preveliko težo. zoja2

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

3. feb 2009 16:44

Nisem vsega brala... le do tja, kjer te je prva od članic napotila na pediatra. To je tudi moj predlog oz. nasvet... v tolažbo pa primer iz moje neposredne bližine - kolegica ima punčko, ki danes hodi v prvi razred. Tamala se je rodila s povprečno težo, po odpustu iz porodnišnice pa ta ni in ni hotela gor. Poskušali so vse mogoče, vsa možna mleka, prehranska dopolnila na recept pediatrov iz lj. pediatrične klinike .... nič ni pomagalo. Mamici se je mešalo od skrbi, čeprav je bila punčka sicer zdrava. Po kakih štirih mesecih so začeli z gostejšo hrano, rižolinom, kuhanim zdrobom ... tega je malčica nekaj pojedla in počasi, res počasi, je potem jedla vedno več in vedno bolj raznoliko hrano... Na srečo je bila sicer zdrava, le lahka kot peresce. Takšna je še danes, drobna in lahka, da jo po kilaži skoraj nese moja tri leta stara hči. Kaj čmo... različni smo. Point mojega pisanja pa je - če je dekletce sicer zdravo, kar pa ti bo povedal predvsem pediater - potem se bi jaz na tvojem mestu poskusila čim manj sekirat in nervirat in se ne bi obremenjevala z grafikoni, centimetri in kilogrami. Veliko veselja z malčico ti želim, Irena

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

3. feb 2009 17:42

Moj devetletnik je bil tudi zelo droben in neješč dojenček. Do 10. meseca se je samo dojil, ni niti jedel niti pil kaj drugega. Mogoče nam je uspelo kdaj vsiliti kakšno žličko kaj drugega, ampak on bi se samo dojil. Po 10-ih mesecih pa je kar naenkrat začel jesti vse kar smo mu dali. Seveda so bile stare mame vedno polne kakšnih zalogajčkov in otrok je začel jesti preveč. Do 3. leta je bilo potem vse O.K., le jaz sem počasi začela sekirati stare starše, ki so nanj pazili, da mu ni treba nonstop jesti. Okrog 5. leta smo pa morali začeti hrano omejevati. Želim ti svetovati, ne obremenjuj se s hrano, če je deklica zdrava in zadovoljna. Ti jo kar pridno hrani s svojim mlekom. Če je zadovoljna, potem ga ne potrebuje več ( če te skrbi, da ga imaš premalo). Predvsem pa naj te ne briga, kaj si drugi ljudje mislijo. LENČA http://www.moj-album.com/uredi/lencaa/144316

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti