Jota-zamrzovanje

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

tema odprta - 3. feb 2009 10:07 | ogledi: 16.801 | odgovori: 23

A se joto lahko zamrzne? Vem, da lahko zamrzneš segedin in sarme, ampak v joti je krompir...Ima kdo s tem izkušnje?

Lp

anajana

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. feb 2009 10:09

Pri nas to počnemo že celo večnost in do zdaj še nihče ni umrl zaradi ponovno segretega krompirja.

Loni Makaroni

receptor  

član od: 18.10.2008

sporočila: 276

3. feb 2009 10:23

Za tiste,ki imajo težave z želodcem ,je zmrznjena hrana lahko problematična.Sicer pa si pri nas pogosto pogrejem pražen krompir,ki ostane,kljub temu ,da imam želodcne težave,mi to ne naredi hudega.Sama presodi ,kaj je dobro za tvojo družino in ravnaj tako kot se ti zdi da bo bolj koristno.Praviloma pa pri nas kromparja in jedi z krompirjem ne zamrzujemo.

Pozdrav!

receptor

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

3. feb 2009 10:30

Z zamrzjenim krompirjem kompliciramo samo v Slov. Poznam kar nekaj kuhinj po svetu, ki tudi pripravljajo pogret krompir. Če se pa vseeno bojiš, pa skuhaj joto brez krompirja, daj v skrinjo in ko vzameš joto iz zmrzovalika še skuhaj krompir. swarovski

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

3. feb 2009 10:43

Zakaj pa bi jo zamrznila? Škoda se mi zdi, ker je enostavna za jo pripraviti...jaz jo ne bi.

lp

Anamarija

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

3. feb 2009 10:51

Jaz jo tudi zamrzujem, samo je res, da pri meni ni krompirja notri, ampak samo fižol, najbrž pa ni nič hudega, če potem ornk pregreješ. Midva jo vedno skuhava največji lonec kar jih imava in jo zato potem zamrzneva, v male skledčke, tako da je za en obrok za enega.

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

3. feb 2009 10:57

Anamarija, joto navadno zamrznemo takrat, ko smo jo že dva dni jedli, pa je še vedno ni konec! Brez težav jo že dolgo zamrzujem. Tisto glede pogrevanja krompirja je tako in tako samo slovenska "vraža", Nemci in Angleži že od nekdaj skuhajo krompir za cel teden, pa se še nihče ni zastrupil z njim. In kaj z vsemi zamrznjenimi krompirjevimi svaljki in njoki na tržišču? Je pa za strukturo odmrznjene jedi boljše, če je krompir popolnoma stlačen (kot pri pireju) in ne v koščkih. Zato tudi v zelenjavne juhe, ki jih zamrznem (vnaprej pripravljam namreč obroke za svojega 92-letnega očeta), ne dajem krompirja. Odmznjeni koščki krompirja so namreč res bolj "cunjasti". teta torta

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. feb 2009 11:01

receptor, sam imam težave z želodcem, pa ne zaradi ponovno pogrete oziroma najprej odtajane jedi oziroma vem, zakaj jih imam... Glede na današnji ritem življenja sem sama odvisna od zamrzovalne skrinje in ko kuham, skuham vedno vsaj za 6 oseb in preostanek zamrznem.

Drugače smo pa o tem že diskutirali (o pogrevanju krompirja, gob, špinače, blitve...) na veliko:

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=3365

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=5909

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2497

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1495

 

 

 

Loni Makaroni

nincika  

član od: 23.11.2006

sporočila: 71

3. feb 2009 11:03

Jaz v joti nimam krompirja, ampak ko delam obaro, dam notri krompir in če je preveč skuham jo zamrznem, pa do sedaj še nihče v družini ni imel težav z želodcem. Sem pa tudi že šlišala, da v tujini krompir in riž kuhajo za v naprej in ga hranijo kuhanega v hladilniku.Še nisem poskusila. Sama osebno mislim, da so jedi, v katerih je vegeta, kocke,jedi iz trgovin ki so že pripravljene se samo pogrejejo..., bolj strupene za želodec, ker vse imajo kup umetnih dodatkov, ki služijo da ima ta hrana daljši rok trajanja,zato sama haše omako, golaže juhe... raje kuham, kot bi se posluževala tovrstne "hitrega kosila".LP

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

3. feb 2009 11:10

Naredim 5 literski lonec, ne ostane za naslednji dan, enostavno zamrznjenao ni dobra, pa ne zato, da bi se "zastrupila" daleč od tega.

Tudi tole sem že nešteto krat napisala!

lp

Anamarija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. feb 2009 11:37

ja, anamrija, sto ljudi, 100 čudi, si napisala tudi, da je mrzla špinača dobra, meni absolutno ne. Kuham samo zase in to v isto velikem loncu kot ti

Aja, drugače sama skuham tudi riž in raznorazne kaše na zalogo.

Pa v trgovinah se dobi že olupljen kuhan krompir v vrečkah,t am pri kislem zelju sem ga opazila. Verjetno ni tam z namenom koga zastrupiti.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti