Jota-zamrzovanje

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

3. feb 2009 11:57

Loni, kdo je to rekel?   špinače ne pregreva, raje jo jem mrzlo, amapaka zabeljeno kot v solati morda sem se narobe izrazila!

Vsa hrana, ki vsebuje krompir ne zamrznem, ker mi ni všeč. Golaž, zrezke v omaki, vendar morajo biti pokriti z omako, sicer pridejo grdi in suhi, vampe, sarme, nadevane paprike to zamrznem in je užitno  sej sem poskusila tudi enolončnice zamrznit, vendar nikoli več, no, kot si že sama napisala sto ljudi sto čudi!

 

Kako si drugače, Loni?

Anamarija

kozamurnik

sporočila: 2311

3. feb 2009 12:06

Jote nikoli ne zamrznem,drugi dan je celo bolj dobra, imam pa tudi sorodnike,in prijatelje,ki jo rade volje pojedo in mi nato vrnejo lonec s kako drugo specialiteto... Zdi se mi tudi da popolnoma spremeni okus. Seveda se ne umre od tega, amapk dobra pa ni.Vsaj nam. kozamurnik

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

3. feb 2009 12:45

pri nas joto zamrznemo, s krompirjem vred. Če potem komu krompir ne paše, ga da ven... sicer pa smo vsi živi ledenka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

3. feb 2009 13:36

Mi tudi

Anamarija

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

3. feb 2009 21:43

Sicer vedno delam joto brez krompirja, bi jo pa tudi s krompirjem mirne duše zamrznila. Ne razumem teh predsodkov pred zamrzovanjem krompirja. Kaj pa mešanica za francosko, pa vse ostale mešanice zmrznjene zelenjave, pa krompirjevi cmoki... Avena

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. feb 2009 23:11

Loni je drugače v redu, navkljub nevemkolikokrat pojedenim špinačnim štrukljem.

V mejah normale nam resnično ne more škoditi tistih par nitratov ali kakorkoli se že uradno imenujejo tisti "strupi". Kaj naj rečemo vsi tisti, ki živimo bolj na sumljivih območjih, jaz sem verjetno že odvisna od živega srebra, ki je v vsem, kar pri nas pridelamo.

Loni Makaroni

kozamurnik

sporočila: 2311

4. feb 2009 7:25

Pa saj ne gre za predsodke vendar! Gre za to, da (vsaj meni!) se zamrznjena in potem odtaljena jota s krompirjem nekako sesiri,zvodeni ali kako naj povem in to res ni dobro! Ampak to ne pomeni, da je ne smete zamrzovati.Kakor vam drago. Nekatere krompirjeve jedi zamrznem(cmoke),drugih pa nikakor.Musako npr. kozamurnik

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. feb 2009 8:47

So že punce napisale, da mora biti krompir bolj "speštane" (zmečkane) verzije, da se v redu odtaja, tako nikoli ne zvodeni.

Loni Makaroni

bionda  

član od: 30.11.2004

sporočila: 131

4. feb 2009 20:32

v primeru, ko si v družini le ti, ki je joto, ni druge, kot da jo narediš malce več in si jo na "obroke" zamrzneš... sto ljudi sto čudi. kljub temu smo vsi fajn. bionda

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

3. mar 2009 13:58

Zamrznjena jota je odlična. V pravo joto se vedno da krompir, drugače jota ni prava jota. Želodcu ne škodi, jaz jo od vedno jem tudi drugi, tretji dan, pa zamrznjeno tudi. V trgovinah prodajajo tudi zamrznjen pomfri, pa se verjetno še nihče ni zastrupil. mejačka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti