Mehiška sladica, ki ji ne vem imena in ne točnih sestavin

roznik  

član od: 2.12.2008

sporočila: 105

tema odprta - 2. feb 2009 22:35 | ogledi: 9.944 | odgovori: 8

Ali kdo ve, katera je tista božanska sladica, ki se jo dobi v mehiški restavraciji? Osnova je (vsaj mislim tako)sladoled, dušena jabolka, piškotne drobtine, smetana...začimbe, vendar ne vem katere...Če kdo ve, kaj mislim in ve recept, naj mi ga prosim posreduje. Hvala in lp!

roznik

muca1  

član od: 22.8.2007

sporočila: 57

2. feb 2009 23:03

Apple Crisp V pečici pečena sladica iz jabolk, piškotov, cimeta in sladkorja, postrežena s kepico vanilijevega sladoleda. LP muca1

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

2. feb 2009 23:18

Hm... brez imena bo težka... znana mi je različica, vendar ne vsebuje piškotnih drobtin...

 

6 zelenih jabolk, ½ limone, pol limonine lupinice, 200gr sladkorja, 0,5 l mleka, 50 gr. gustina, 1 jajce, 1 rumenjak, 1 žlička vanilijevega ekstrakta, 50 gr. sesekljanih orehov ali lešnikov, čokoladni biskvit.

 

Olupiš jabolka in jih narežeš na kockice, preliješ s sokom pol limone in pokuhaš skupaj s 100 gr sladkorja in dvema žlicama vode, dokler ne postanejo čisto mehka. Kocke jabolk lahko zmečkaš z vilico v pire ali pustiš kar take. Zmešaš 5 dcl mleka, 100 g sladkorja, gustin, jajce, rumenjak in vanilijev ekstrakt. Maso počasi kuhaš in jo ves čas mešaš z leseno žlico. Pusti, da eno minuto vre, nato ohladi in zmrzni.

 

V posodo tesno naložiš rezino čokoladnega biskvita, prekriješ s kuhanimi jabolki, jih prekriješ z ledeno kremo, to posuješ z orehi, nato daš spet rezino biskvita, jabolka, vanilijevo kremo in orehe. Ko zadevo postrežeš, jo lahko režeš ali pa 'zajameš' z žlico nekako tako kot našo blejsko grmado.

 

Verjetno ne gre za isto stvar, dobra je pa vseeno... Upam, da se oglasi še kdo s pravim receptom!

tulka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

2. feb 2009 23:31

Ah, Apple crisp je pa ameriška sladica, ne mehiška... vseeno recept:

5 kislih jabolk

2 žlici limoninega soka

1/2 skodelice rjavega sladkorja

1/2 žličke mletega cimeta

1/2 žličke muškatnega oreščka

1/3 skodelice večnamenske moke

1/3 skodelice kristalnega sladkorja

1/3 ovsenih kosmičev

1/2 sesekljanih orehov

4 žlice mrzlega masla

 

Olupi, očisti in nareži jabolka ter jih zmešaj z limoninim sokom. V ločeni posodi zmešaj rjavi sladkor, cimet, muškatni orešlček; nato mešanico zmešaj z jabolki.

V posebni posodi zmešaj moko, sladkor in ovsene kosmiče. Maslo nareži na manjše koščke in hitro zmečkaj z vilicami. Vmešaj sesekljane orehe. 

Namasti pekač. Na dno stresi jabolčno mešanico, ki jo prekrij s potresencem. Peci na 180 - 190 stopinjah 30 do 45 minut do zlatorjave barve.

Postrezi z vanilijevim sladoledom in smetano.

tulka

roznik  

član od: 2.12.2008

sporočila: 105

3. feb 2009 11:15

Super, hvala vsem, ki ste se potrudili! Ste mi zelo pomagali! Nisem vedela, da se to peče! Jaz sem delala nekaj po občutku in je sicer bilo tudi zelo dobro, sedaj bom pa probala naredit po teh receptih in me prav zanima, če je to to, kar sem jedla v restavraciji! Hvala roznik

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. feb 2009 11:47

Tole je moj link na mehiško. Babičine skrivnosti ali las secretas de la abuela http://www.lasrecetasdelaabuela.com/ Če si vešča v kateremkoli romanskem jeziku, ne bi smelo biti problema, drugače bo pa stric gugl nalomil kakšen jezikovni mišmaš v prevodu.... Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 03. feb 2009 11:53:28

.deklica  

član od: 27.1.2009

sporočila: 107

4. feb 2009 10:45

Ooo super, hvala za recepte, tudi jaz sem se že spraševala kako naredijo tisto sladico, ker je res božanska! .deklica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti