Preslana sarma!

Sonsy  

član od: 3.2.2003

sporočila: 3

tema odprta - 25. mar 2003 12:11 | ogledi: 8.822 | odgovori: 6

Lepo vas prosim za nasvet. Kaj naj storim v primeru preslane sarme, ki je imam kar precej in mi jo je skuhala tašča. Najlepša hvala za pomoč in lep pozdrav!

vijolica  

član od: 2.9.2002

sporočila: 75

25. mar 2003 12:22

Poskusi s kislo smetano. Jaz sarmo vedno kuham samo v vodi oz. juhi brez prežganja, nato pa jo na krožniku prelijem z prelivom iz kisle smetane (razredčena kisla smetana, rdeča paprika, sol).

Sonsy  

član od: 3.2.2003

sporočila: 3

25. mar 2003 12:25

Ne vem, če bo zadostovala samo kisla smetana, ker je sarma resnično preslana. Ker pa je je veliko, in je drugače dobrega okusa, mi je žal, da bi jo vrgla vstran. Petra Primec

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

25. mar 2003 13:52

Jaz bi na tvojem mestu ohranila samo zavitke, tekočino in ostalo zelje pa zavrgla. Zavitke lahko potem daš v novo (neslano) osnovo zelja in tekočine in malo pokuhaš. Srečno!

pokrovka  

član od: 21.6.2002

sporočila: 61

25. mar 2003 14:05

Poskusi z krompirjem. Surov krompir nareži na kocke in ga dodaj sarmi, verjetno bo potrebno še malo vode.... vse skupaj kuhaj vsaj toliko časa, da je krompir kuhan - če ni preslan ga lahko postrežeš skupaj s sarmo, drugače ga zavrzi. Krompir namreč "posrka" sol iz tekočine. Stvar deluje pri preslanih juhah in golažu zato bo verjetno tudi pri sarmah.

lenca58  

član od: 16.7.2002

sporočila: 131

25. mar 2003 18:27

Pomagajo tudi koščki kruhove skorje, ki jih damo v omako. Če pa je preslan tudi nadev v sarmah, potem pa res ne vem kaj bi lahko pomagalo. Morda bi se dalo rešiti tako, da bi pripravili novo paradižnikovo omako brez soli, jo dodali obstoječi in prekuhali, ne vem? lenca

Sonsy  

član od: 3.2.2003

sporočila: 3

26. mar 2003 7:15

Najlepša hvala za nasvete. Naredila sem takole - ohranila sem samo zavitke in malo zelja, ostalo zelje sem vrgla stran, dolila vodo, dodala kislo smetano in 2 cela krompirja, katera pa sem po kuhanju zavrgla. Sarma je sicer OK, ni pa takšna, kot bi morla biti. Vendar bolje to, kot da bi lonec sarme zabrisala stran. Lep pozdrav!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti