Stara "jajca" prodana za nova.....???

šjorca  

član od: 22.12.2003

sporočila: 233

tema odprta - 31. jan 2009 11:22 | ogledi: 5.504 | odgovori: 30

....lep pozdravček

V soboto smo imeli vlom v avtomobil, kjer je bilo poleg ukradenega avtoradia razbito še prednje voznikovo steklo.

V ponedeljek grem takoj na zavarovalnico in nato še ne pooblaščeni servis v Kp, kjer mi prijazni gospod ob pregledu avtomobilove šasije reče: pod to šasijo mi vrže ven drugo osebo. Ali imate mogoče avto iz druge roke?...(naj poudarim da je bil avto kupljen v LJ v pooblaščeni prodajalni - ker jih na primorskem niso meli več). Pa mu rečem da ne, da je avto bil ob nakupu nov.

V sredo dobim avto nazaj, vse zrihtano.....v petek (torej včeraj) peljem avto na servis na 60.000km kjer mi mehanik reče da je sklopka komplet za menjat, in da ta avto ima več kilometrov kot jih dejansko kaže...pri tem povdari da je to mnenje podkrepljeno še z dejstvom da smo že pri 50.000 Km menjali zobati jermen (kateri je po navadi za menjati pri 90.000km).....torej že dve stvari ki se nebi ŠE smele zamenjati.....

Ok...pridem domov in celo zgodbico povem svojemu možu, kateri mi reče da mu je že prijatelj rekel da kako to, da imava starejši model armaturne plošče v avtomobilu kot on, ki je kupil avto PRED NAMA.....

Torej.....zanima me, kje se lahko pozanimam:

- kdaj je prišel avto dejansko v Slo?

- ali je bil že kdaj registiran?

- ali je bil udeležen v prometni nesreči?

- na koga se lahko obrnem v primeru da je vozilo bilo ukradeno ali prodano staro za novo?

Hvala vsem

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. jan 2009 12:03

Prvi naslov je prodajalec, potem oseba, ki se pokaže,ko vtipkajo številko šasije. Če se izmotavajo, pojdi nainšpekcijo in policijo. Mamamia

mamamia

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

31. jan 2009 12:07

Prvo pojdi tja kjer si kupila avto in lepo povej vsa dejstva,ki so te pripeljava to tega obiska,in ne pusti se zmesti z tem,da to se pač dogaja....,.... toppy

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

31. jan 2009 12:37

šjorca, ob branju tvojega posta sem se spomnila na kolegico, ki je imela kaksne dve leti nazaj prav tak problem. Po prometni nesreci so ugotovili, da avto sploh ni bil nov (citroen picasso), ko je bil kupljen, ampak ze precej rabljen. In seveda so potem nastopili hudi problemi s strani prodajalca, najela sta celo odvetnika. Tako da, ne se pustit kot je to ze napisala toppy. vida70

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

31. jan 2009 13:00

Ob branju vaših prispevkov sem se spomnil, da ste najbrž pozabili, da sedaj imamo kapitalizem, ki je itak nateg po definiciji ( profit - beri Marxa in klasike ).

ežoj

neznan uporabnik

31. jan 2009 13:03

na medmrežni strani policije je en obrazec kamur se vpiše št šasije in se izpiše podatek,če je avto na listi ukradenih vozil.lista velja za države EU,avto se praviloma zapleni,kupnina se ne vrača in je potrebno tožiti prodajalca.pa lep pozdrav hmm

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

31. jan 2009 13:09

Tudi jaz poznam tak primer in je bil avto zaplenjen, moja znanka pa je tožila prodajalca. Ker ne živimo več v soseščini, ne vem, kako se je izšlo.

Ognjič

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

31. jan 2009 13:09

Saj to je tisti hudir, da ti zaplenijo avto....potem pa nimaš niti stare kante za vozit, ki je bila prodana 2 x pod NOVA....

Titta

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

31. jan 2009 13:21

Ja, na žalost je res tako!

Ognjič

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

31. jan 2009 13:26

S tem, po mojem mnenju, direktno in takoj na policijo. fresh

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

31. jan 2009 15:28

moj mož pravi: pozanimaj se na policiji!!! Lp anajana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti