Stara "jajca" prodana za nova.....???

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

3. feb 2009 8:54

Mi smo pa mislili, da smo tretji lastniki avtomobila, s katerim sicer nimamo nobenih težav in nam dobro služi, po vpogledu na povezave, ki ste jih preložili, pa smo ugotovili, da smo š e s t i  lastniki.

In sedaj me muči vprašanje - le kaj je bilo narobe, da je avto zamenjal toliko lastnikov??

rrr

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

3. feb 2009 9:09

šjorca je napisal/a:
...zaenkrat vse b.p. ...sem prva lastnica, avto ni ukraden.... so mi pa priporočali da naj dam avto priklopit na računalnik....ker se baje da videt če so bili kilometri popravljani......
nekaj ne razumem sjorca. Ce si prva lastnica, potem ti mora biti seveda jasno od kje toliko km. Razumela bi preverbo km, ce ne bi bila prva lastnica. vida70

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

3. feb 2009 9:19

Jaz bi najprej preverila, če firma, ki je prodala avto še obstaja in kakšno je njihovo finančno stanje. Če firma še posluje in ima kolikortoliko OK finančno stanje, bi šla takoj na policijo in prijavila sum goljufije. Če firme ni več, bi zadevo požrla, ker ni variante, da bi dobila denar nazaj. O vsem bi obvestila tudi medije - iz dveh razlogov: policija bo bolj motivirana, da zadevo jemlje bolj resno, pa tudi zato, da bi razkrinkala nepoštenega prodajalca. Seveda je čisto možno, da se je tip na zavarovalnici zmotil in da je avto samo dlje časa ždel na zalogi, preden so ga prodali vam (zato drugačna armatura).

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

3. feb 2009 9:36

mi smo tudi pred kratkim ugotovili, da smo 7 lastniki, ko je na počila glava na mašini. Mož je avto kupil z manj km, mehanik je pa rekel, da se to dogaja avtom nad toliko in toliko prevoženih km - ne spomnim se več koliko. In ko je šel raziskovat je ugotovil zakaj je že sedmi lastnik. Hvala bogu smo ga prodali in kupili drugega, saj bi nas samo popravilo stalo 2500 eur, po tamalem. ariella

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

3. feb 2009 9:45

ariella_3 je napisal/a:
Hvala bogu smo ga prodali in kupili drugega, saj bi nas samo popravilo stalo 2500 eur, po tamalem. ariella

Pa ste novega lastnika seznanili z napako?

LP, V.

šjorca  

član od: 22.12.2003

sporočila: 233

3. feb 2009 9:46

Vida 70: mehanik nam je rekel da je nenormalno da se mora sklopka menjati pri 60.000 km in zobati jermen pri 52.000........DA IMA TA AVTO SIGURNO VEČ KM KOT JIH DEJANSKO ŠTEVEC KAŽE......torej je lahko bil salonsko avto za se "fjakat" naokrog...potem pa števec poštelan in prodan za novo vozilo......

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

3. feb 2009 10:26

sjorca, v takem primeru pa ne bi kaj dosti cakala, nazaj v salon, ce se ne da nic zmenit pa na policijo. vida70

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

3. feb 2009 10:42

VilmaS je napisal/a:

ariella_3 je napisal/a:
Hvala bogu smo ga prodali in kupili drugega, saj bi nas samo popravilo stalo 2500 eur, po tamalem. ariella

Pa ste novega lastnika seznanili z napako?

LP, V.

 bi bilo zanimivo slišat, ja.

Ker ponavadi kar malo zakamufliramo in lepo zglancamo, da se ga čimprej in kolkrtolk ugodno znebimo.

Ognjič

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

3. feb 2009 11:05

Ognjič je napisal/a:

Ker ponavadi kar malo zakamufliramo in lepo zglancamo, da se ga čimprej in kolkrtolk ugodno znebimo.

Ognjič

...če pa nas kdo na enak način "nasadi", se pa na zobe mečemo...

LP, V.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. feb 2009 11:46

AJ, zna bit hec. Moj svak je imel avto znane in cenjene znamke. Po poteku garancije je bilo narobe vse, kar je lahko bilo, in še več. Pocrkalo je vse živo ,mehanik je ob enem obisku rekel, da ob toliko kilometrih ena reč še na fičku ne bi šla v maloro. Po treh ali štirih letih je avto prodal naprej, sam, brez posrednikov. Je pa gospodu, ki je avto kupil,  odkrito povedal, da ima avto te in te nove dele, skupaj z elektroniko, ker je bilo precej narobe in da ga zato tudi proda nekoliko ceneje, kot bi ga sicer. Ni upal avta prodati naprej, ne da bi vse povedal. In kaj se je zgodilo? Kupec je zadovoljen z novim avtom, že štiri ali pet let se vozi z njim, nič ni bilo narobe razen običajnega potrošnega materiala ob rednem servisiranju. Ko je enkrat zazvonil telefon in je svak videl, da kliče kupec, je samo vprašal, kaj je začelo crkovat, a je kupec samo povedal, da z avtom ni nič narobe in da je res zelo zadovoljen. Svakinja je to komentirala z besedami: Kaj ne bo zadovoljen, saj je v njem skoraj vse novo ...

Ampak verjamam, da je to izjema, nikakor pravilo.

 

Praviloma kupujemo rabljena vozila, a zgolj pri uradnih zastopnikih določenih znamk in da smo mi šele drugi lastniki, ne pa tretji ali celo četrti. Se pozanimamo, kdo je dal staro za novo, zahtevamo servisno knjižico in vse druge papirje, preverimo lastništvo oziroma zgodovino vozila in šele potem kupimo. Ko vidijo, da te ne morejo "nagnit", se stavri hitro uredijo.

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti