Prvo obhajilo

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

tema odprta - 25. mar 2003 7:22 | ogledi: 5.500 | odgovori: 7

Dragi moji kuharji, prosim, pomagajte mi pri izbiri za drobno pecivo in posebej slastno torto. Maja gre moja hčerka k prvemu obhajilu, jaz pa bi se rada že prej pripravila in preizkusila recepte. Imate kakšno idejo?

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

26. mar 2003 11:33

Stanka, predlagam, da pobrskaš malo po forumu za nazaj, vpišeš drobno pecivo, novo leto, torta in najdeš mnogo idej. Pa brez zamere Rebeka

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

26. mar 2003 12:07

Rebeka, hvala za idejo, ampak to sem že poskusila in ravno zaradi obilice idej sem se "izgubila". Saj ni treba ravno receptov, samo rada bi preizkušeno idejo glede vrst peciva. Pa mogoče tudi kaj o okraševanju torte ob tej priložnosti... Lep dan vsem!

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

26. mar 2003 13:14

HOJLA! Po moje je odvisno od tega kako si si tole zamislila. Meni je namreč malo smotano če ti (naprimer takoj po poroki, ko se zunaj pred matičnim uradom, ni kje umit roke) ponudijo kakšna peciva, ki so bolj mehka oz puščajo sestavine na tebi, npr kot če bi ponudila mini tiramisu ali podobno. Pa bi ti zato predlagala raje kakšne piškote če bo to bolj tako oz za mizo kakšna taka peciva. Drugače pa jaz vedno planem po čokoladnih kroglicah, ki jih lahko narediš na veliko načinov od majhnih kokosovih kroglic, da so čisto bele, kot rafaelo, do čokoladnih povaljanih v kokos, pa čisti čokoladnih.... kjer koli so bile so vedno takoj zmanjkale. Se mi zdi da so ravno prave velikosti. Pa všeč so mi take tortice: spodaj je testo, kot kakšna majhna posodica, notri se da kakšno sadje, pa nekakšno vanilijevo kremo, čes je pa kot nekakšen žele. Nimam recepta, a mogoče ga kdo ima. Aja pa lepo zgledajo rožice, še posebej ker je za punco. Narediš vse isto kot za krhke flancate. Potem pa vzameš dva različno velika kozarca (vzemi manjše, da bo res za enkrat v usta). Pa delaš kroge, enako št velikih in malih krogov. Potem pa stepeš malo beljak, ne v sneg, samo malo da zlepiš stvari. No uglavnem v kroge narediš zarez, na 4 koncih, pa ne do sredine. Na sredo velikega kroga daš malo beljaka (pomoči prst v beljak in se dotakni z njim srede) pa daš mali krog gor (tud zarezan) pa ornk pritisneš na sredini. No potem pa daš v olje z malim krogom navzdol. Delaš isto ko flancate. Pobereš ven in daš na pladen, pa na sredo rožice daš malo marmalade (kakršno koli že imaš, lepo zgleda tudi če so različne m). Pa jih lahko malo potreseš s sladkorjem. Uglavnem vedno so jih bolj napadli kot flancate. Mogoče enkrat probaj ko boš delala flancate, nekaj rožic, da boš videla kako zgledajo, če ti bodo sploh všeč. Tole je pri nas vedno palilo. Drgač pa nimam nobenih idej. Mogoče še malo vprašaj hčerko če ima kakšno posebno željo, mogoče bo z naftalina potegnila kakšno pecivo, ki ga že dolgo ni jedla, ali pa ti bo rekla, da bi ona imela Domačico (s sladko smetano je odlična). Kaj vem, saj imaš še kar nekaj časa do takrat. Aja lahko pa narediš male picete. So dobre tudi malo mrzle, pa pašejo še vedno zraven. Kaj vem, je polno idej ko pa res nekaj rabiš je pa kriza. Jaz bi verjetno šla kar v kakšno pekarno in kupila nekaj domačih piškotov, ker bi se bala, da se bo na koncu vse ponesrečilo. LP Mica

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

27. mar 2003 9:43

Zdravo! Kot je že napisala Mica pridejo v poštev kakšne bombice (meni so najboljše tiste in biskvita), linške oči, roglički, kakšne orehove palčke,... če imaš koga, da ti speče tisti dan zjutraj slanike - so res odlični, vendar najboljše sveži, kakšne palčke iz listnatega testa - potrosene npr. s sezamom, nikje imam recept za slane palčke - slanike, ki zdržijo tudi 1 mesec, če te mogoče zanima ga bom poizkusila poiskati, vem samo da je notri skuta, druga pa ne. Ker bo verjetno toplo ti ne priporočam kakšnega peciva, ki se lepi s kremami ali je oblito s čokolado, ker se rado zmehča. No, še bom malo razmislila in prelistala mojo zakladnico receptov, mogoče še bo kakšna ideja. Lp Rebeka Sporočilo je spremenil(a) Rebeka dne 27. mar 2003 09:45:54

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

28. mar 2003 7:20

Zdravo, Rebeka! Ja, bi te prosila za recept za slanike, sliši se dobro in verjetno zelo paše s pivom! Vsaka ideja mi bo prišla prav! Mica, hvala tudi tebi! Rožice poskusim nsrediti že danes. LP, Stanka Sporočilo je spremenil(a) stanka dne 11. jun 2004 16:01:44

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

28. mar 2003 10:21

HOJLA! Veliko sreče z rožicam, mojim prijateljicam so bile vedno všeč, mame so pa tudi navdušeno gledale, potem pa klicale mojo mamo kaj je naredila, da hčerke samo o tem govorijo. Aja še nekaj, o tistem jajcu, s katerim namažeš, da skupaj stoji. Rožice je vedno delala moja nona, ki je že kar nekaj let mrtva, pa še pred tem jih dosti ni delala, tako da moj spomin 10 let daleč sega in pri 18 bolj tako to gledaš. Torej živo imam v spominu da je lepila skupaj z beljakom, a lahko da je z rumenjakom. Prosim probaj, če ne bo stalo skupaj (ker mora stati) še to drugo zadevo, a vem da se je vleklo in bilo pacasto (torej beljak) in da smo ornk zgornji krog v spodnjega pritisnil (a le z enim prstom, da se preveč ne pokvari oblike, ker res pride kot ena rožica. Malo probaj saj bo uspelo! Pa ne zdaj zarad tega obupat, ker sem 95% da je beljak tisti ki lepi! Se jih moram še jaz spravit naresti, sedaj bo imela kmalu RD, pa jih lahko naredim za takrat, tako malo v spomin na njo! LP pa lep vikend. Mica

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

2. apr 2003 15:30

Zdravo! Jaz sem malo pozabila na te slanike, sedaj je tu recept. SLANIKI 1/2 kg moke 1/2 kg skute 1/2 kh margarine sol - ščepec zgneti testo, ki naj 24 ur počina v hladilniku. Naslednji dan ga razvaljaj, razreži, lahko v palčke ali oblikuj z modelčki, premaži z raztepenim jajcem, po vrhu potrosi kumino, janež, sezam ali malo soli. Peči na 200°C do zlatorjave barve. Lp Rebeka Sporočilo je spremenil(a) Rebeka dne 02. apr 2003 15:31:28

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti