Iščem čajno gobo kombuša/kombuča

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

30. jan 2012 12:17

Pošlje kdo po pošti gobo.

runo01

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

30. jan 2012 13:05

Rimljanka saj to bom še poskusila, potem pa res kapituliram. Čeprav v navodilih pa je pisalo, da se pri sladkornih bolnikih uporablja fruktoza. No, bom reskirala, pa da vidimo. 

kara

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

30. jan 2012 15:23

kara, lahko se sladka tudi z medom.

No, jaz sem tudi na istem, mi tudi skoz potone, kljub zadostni količini navadnega sladkorja. Mogoče se more okrepiti/odebeliti. Bom eno posodo kombuče pustila kakšne 3 teden pri miru, da vidim, če bo kaj drugače.

 

yulchi

funuk11  

član od: 30.10.2006

sporočila: 197

6. feb 2012 11:09

Kombuše spet na voljo čez 14 dni.

 

lp

funuk11

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

7. feb 2012 15:29

imam par vprašanj za že stare kombučaste mačkone :)
jaz jo imam zdejle že kak mesec in pol, vsak teden mi v vsakem kozarcu nastane ena nova, to izgleda tako, da se kulture naberejo na površini in se v petih, šestih dneh povežejo in nastane nova plahtica. sploh nimajo stika s tastaro, ker ta itak že v pol ure potone, neodvisno kolk cukra not dam.

opazila sem tudi oz. nisem, da bi se debelile. taprva je še vedno fit in kot taka daje vzgled tudi ostalemu podmladku. tako imam zdaj 2 kozarca polno malih plahtic.
a mi ve kdo povedat kaj je tu nenormalno, kaj bi bilo narobe?

čaj kuham predvsem zeleni - a je mogoč narobe da je aromatiziran? včasih kombiniram tud s šipkom pa kamilco.

cukra 2 žlici na liter, odkar sem prvič mislila da mi bo trebušna slinavka odpovedala zaradi sladkosti - odmerjala sem na grame, kot je pisalo in je blo preveč se mi zdi. - mogoče je tu premalo hranil za njih?

voda je deževnica, brez klora

pomislila sem tudi na temperaturo - en kozarec mam na tleh v dnevni sobi, blizu radiatorja, je pa še vedno mal hladno, ker je to pod velikim oknom, še posebej zdaj, ko se je zima prebudila, drugi je pa v kuhinjski omari - je pa res, da ne kurimo na hard core, ker je hiša bolj ko ne prazna čez dan.

poskusla bom tudi eno v karanteno dat, v svoj kozarec za več časa, da vidim če se bo od žalosti in dolgčasa začela prenajedat in debelit.

Oreo

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

7. feb 2012 23:21

Oreo, pri meni se isto dogaja. Imam kombuče na treh mestih (v kuhinji pod sedežno klopjo, v dnevni od radiatorju in v kuhinjski omari), pa se samo plasti delajo, debelijo pa ne tako hitro. Baje se začne po tretji menjavi vidno debelit. Vednar pa imam jaz recept, da se na liter čaja da 5-6 žlic sladkorja. In potem pustim čaj nekje 10 dni pri miru, ker mi je po šestih membrana na vrhu pretanka in se mi razgradi, če se je dotikam, pa še presladek je za uživanje.

Res je najbolje, da malo eksperimentiraš, pa pustiš eno kombučo dva-tri tedne pri miru. Samo kakšno žličko sladkorja ji po enem tednu ne pozabi dodat, da bo imela hrano.

Moja "stara" kombuča je zdaj po enem mescu že zelo lepo debela, ostale pa še rastejo.

yulchi

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

8. feb 2012 12:01

no včeraj zvečer sem en kozarec preložila na toplejše mesto in danes zjutraj dobim vse plahtice surfat na gladini. torej je toplota tista, ki jih požene na vrh, ker cukra je še zdej bore malo.

sem pa dobila tudi par odgovorov v zasebni kaselc in če jih povzamem;

pravijo da ja 2 žlici premalo sladkorja na liter, torej ne bom sebična in bom raje njim dala več jest, jaz bom pa že naknadno redčila čaj.

aromatiziran čaj, čeprav zeleni, naj ne bi bil v redu, boljša je kombinacija črni + šipek ali hibiskus. menda jim zelo tekne domač posušen in zmleti šipek.

je pa seveda čar v eksperimentiranju! :)

ima še kdo kako zanimivo lastno razsvetljenstvo? :)

a kdo uporablja napitek še v kakšne druge namene? slišala sem da se ga uporablja za umivanje, toniranje, pa celo kruh se da iz kvasovk naredit?

Oreo

magnolija3  

član od: 27.1.2012

sporočila: 35

8. feb 2012 16:38

Lep pozdrav.Zasledila sem še eno zanimiv o stran,v kateri je zelo zanim in poučen  članek od;;strelke;;

http://tadej-pretner.com/webwiz/forum_post

 

NEkje sem prebrala tudi to,da je mama svojo hčerko mazala z  čajem in jo pozdravila luskavice.

lep pozdrav

magnolija3

sonce1972  

član od: 8.2.2012

sporočila: 1

8. feb 2012 18:03

Tudi jaz bi imela kombučo. Sem iz okolice Kamnika.

 

Hvala.

sonce1972

koška  

član od: 16.2.2012

sporočila: 1

16. feb 2012 9:26

Ali mi lahko kdo prosim podari kombušo, sem iz oklolice Kranja.

Hvala

koška

 

koška

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti