Iščem čajno gobo kombuša/kombuča

Lennyka  

član od: 31.3.2014

sporočila: 48

20. feb 2017 11:29

lep pozdrav zanima me ali ima kdo kakšno gobico kamuče za oddat. Že v naprej se zahvaljujem 

lennyka

Lennyka

Lennyka  

član od: 31.3.2014

sporočila: 48

1. mar 2017 13:49

Lennyka je napisal/a:

lep pozdrav zanima me ali ima kdo kakšno gobico kamuče za oddat. Že v naprej se zahvaljujem 

lennyka

Lennyka

 

Lennyka

masy  

član od: 19.8.2010

sporočila: 28

21. mar 2017 14:06

Pozdravljeni, zanima me ali ima morda kdo v okolici Celja za podaritivse kombučo?

 

Lp, Maša

masy

bojanac  

član od: 3.1.2015

sporočila: 7

23. apr 2017 21:34

Jaz imam gobo, sem iz Žalca.

Lp, Bojana

bojanac

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

25. jan 2018 13:55

Vsem, ki jih še zanima goba Kombuča, želim opisati kako trpežna je v resnici, čeprav vsi govorijo o pazljivosti pri gojenju itd.

Pred cca tremi leti sem bila tudi sama navdušena uporabnica in proizvajalka zdravilnega napitka iz Komuče. Kupila sem osnovno gobo in jo uporabljala nekaj mesecev, nato pa zavrgla, ker nisem videla kakšnega posebnega učinka.

V kleti se mi je ohranilo nekaj steklenic napitka, ki pa so se ob poplavi kleti večji del razbile. Po dobrem letu in pol sem napol prazno stekelnico odkrila, bila je odmašena in notri je plavala tanka kožica, za katero sem sklepala, da gre za gobo kombuča. Nisem se mogla takoj odločiti, kaj naj z njo in sem jo dala v nov kozarec, ga zaprla in odložila v shrambo, kjer je bil vsaj pol leta.

Pri čiščenju sem kozarec zagledala, nisem pa se spomnila za kaj sploh gre in domnevala, da gre za kis vložene paprike. Vse skupaj sem zavrgla v odtok, na katerem je obvisela mrena. Šele čez čas se mi je posvetilo kaj je to. Za hec sem skuhala zeleni čas in opoložila nanj tanko mreno.

Že čez dan je bilo opazno, da na vrhu nastajajo mehurčki, ki so pričeli prekrivati vsebino in danes je zrasla čez konkretna goba Kombuče.

Zanimivo, ko pa so vsi govorili, kako je občutljiva in ne sme priti v stik s kovino itd.

Toliko v vednost vsem, ki se z njo še ukvarjate. Očitno je dovolj močna, da preživi vse pretrese. O njeni koristnosti pa nisem tako prepričana. Takrat je po mojem šlo za modno muho ali eno od t.i.super živil.

kara

Anitra  

član od: 2.6.2013

sporočila: 14

7. mar 2018 14:54

Pozdravljeni,  že nekaj časa razmišljam da bi poizkusila delati pijačo kombučo iz omenjene gobe, pa me zanima ali ima kdo kaj odveč gobe za oddati? Sem pa iz okolice Ivančne Gorice, občasno tudi v Ljubljani ali Novem mestu pa bi prišla iskat, lahko pa tudi po pošti, sicer nimam pojma ali se da gobo tudi poslati, če ja, krijem PPT :)

Anitra

t3j4  

član od: 8.4.2018

sporočila: 1

8. apr 2018 12:07

Iščem gobo kambuče, jo ima kdo v Ljubljani in jo je pripravljen odstopit (prodat)?

 

t3j4

Teja299  

član od: 13.4.2018

sporočila: 1

13. apr 2018 21:45

Pozdravljeni!

Bojana ali še imate čajno gobo kombuča? Sem iz Vranskega.

Lp

Teja299

lary-fary  

član od: 2.5.2008

sporočila: 1

16. jul 2018 20:23

Pozdravljeni!

 

Sama tudi iščem kombucho, če jo odstopi kdo v Ljubjani, ali proti plačilu?

 

Lp.


lary-fary

recek  

član od: 12.1.2013

sporočila: 1

12. sep 2018 14:31

Pozdravljeni! :D

Tudi mene zanima če ima kdo kombučo za odstopit? Sem iz MB.

Lep pozdrav! 

recek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti