Kar tako, v razmislek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

tema odprta - 29. jan 2009 12:32 | ogledi: 11.291 | odgovori: 78

 

Tole sem dobila od ene najbolj prijaznih in dobrovoljnih članic Kulslo, kar jih poznam, a se na forumu ne oglaša več.

Se mi pa zdi, da se lahko tudi me tukaj nekaj naučimo iz tega.

Mamamia

PIŠKOTINeko dekle je na velikem letališču čakalo na polet. Ker se je čakanje zavleklo, si je kupila knjigo, da bi ji čas hitreje minil. Kupila sije tudi vrečko piškotov. Sedla je v čakalnico, da bi lahko v miru brala.Poleg nje je sedel mož, ki je odprl revijo in tudi začel brati. Ona jemirno brala in si postregla prvi piškot iz vrečke. Takoj je tudi možpoleg nje vzel enega. Postala je nejevoljna, toda rekla ni ničesar.

Pomislila je:"Kako je nesramen. Če bi bila bolj odločna, bi mu eno prisolila, da bi si zapomnil za vedno." Vsakič, ko je vzela piškot, je tudi on vzel enega. Bila je takoogorčena, da sploh ni vedela, kaj storiti. Ko je v vrečki ostal samoše en piškot, je pomislila:"Kaj bo pa zdaj naredil ta brezobzirnež?"

Mož pa je razdelil zadnji piškot na dva dela in ji z nasmehom ponudilzadnjo polovico. To pa je bilo že preveč. Začela je pihati od jeze..Zaprla je knjigo, pograbila stvari in odšla v prostor za vkrcanje.

Ko se je v letalu, že umirjena, udobno namestila na svojem sedežu, jeodprla torbo in z začudenjem zagledala še zaprto vrečko piškotov. Bilojo je pošteno sram, ko je doumela svojo zmoto. Pozabila je, da je piškote dala v torbo . Mož pa je z njo delil svoje piškote, ne da bi postal jezen, živčen, nejevoljen ali vznemirjen, medtem ko je bila ona vsa iz sebe, ker je mislila, da jesta njene piškote. Zdaj pa ni bilo več časa za razlage in opravičevanje. Kolikokrat v življenju jemo piškote drugih, pa se tega ne zavedamo.

 

Preden si ustvarimo mnenje in obsojamo druge, raje dobro premislimo. Morda stvari niso čisto take, kot si predstavljamo mi.

V življenju so stvari, ki so za vedno nespremenljive: - dejanje, ki smo ga storili; - dejanje, ki ga nismo storili; - beseda, ki smo jo izrekli; - priložnost, ki smo jo zapravili; - čas, ki je potekel.

Naj bodo dejanja v življenju prava, besede modre in dobre; NE ZAMUJAJ PRILOŽNOSTI IN NE ZAPRAVLJAJ ČASA ....

Na koncu bo vse dobro. Če ni dobro, potem še ni konec.

Vse sanje se lahko uresničijo, če le imamo pogum....in pogumni smo!

Življenje je kratko, pridobivanje izkušenj dolgotrajno, ugodna priložnost redka, izkušnja varljiva, odločitev pa težka.

mamamia

Temo je spremenil(a) mamamia dne 29. jan 2009 12:33:27

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

29. jan 2009 12:49

Ja upam, da si bo tole prebral vsak, ki je na temle forumu, pa da se bo tudi zamislil in poglobil v vsebino. Bi nam bilo lahko marsikdaj in marsikaj prihranjeno, če ne bi vedno in povsod tako burno reagirali, včasih za stvari, ki so tako rekoč čisto brezveze. LP. gerna

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

29. jan 2009 13:34

Tole je pa tko preprosto napisano, pa tako dobr. Hvala mamamia, da si bila pripravljena deliti te misli z nami. Zanimivo se mi zdi predvsem tole : če ni dobro, potem še ni konec. Človek se res zamisli. Ampak občutek imam, da znamo misliti samo male ribe, one tavelike pa samo lapajo in lapajo na koncu pa vseeno dobijo polno vrečo nagrad.... Samo dejstvo je, da čisto na koncu res vsi dobimo enako količino zemlje na pukl. Razlika je mogoče samo v barvi pa malo tudi v sestavi. Brihta

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

29. jan 2009 13:38

Mamamia, ! mamaF - Mojca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. jan 2009 13:50

Darling, danes si v formi.... Vendelina jr.

receptor  

član od: 18.10.2008

sporočila: 276

29. jan 2009 13:58

receptor

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

29. jan 2009 14:20

Zgodbico sem poznala, a nanjo pozabila. Tokrat jo bom dala na vidno mesto, da me opozori še kdaj...

Hvala lepa!

tulka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. jan 2009 14:23

Gloria in excelsis Douglasu Adamsu (zgodbica je namrec povzeta iz Stoparskega vodnika po Galaksiji)... :)))) lp, proxima

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

29. jan 2009 14:46

A kljub dobrim sklepom in željam nas žal še vedno premnogokrat zanese, da jemo piškote drugega. In potem, ko se zaveš, pa ne moreš več popraviti .... to res niso prijetna razmišljanja.

Cila

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. jan 2009 14:53

proxima je napisal/a:
Gloria in excelsis Douglasu Adamsu (zgodbica je namrec povzeta iz Stoparskega vodnika po Galaksiji)... :)))) lp, proxima

 

O, hvala za podatek. Bom malce poiskala po tem vodniku.

 

Kot sem napisala, meni so jo poslali po mailu, in ko me kakšno melanholiočno razpoloženje daje (Vendy pravi, da sem v formi ...) jaz to lepo še Kulinariko pošljem. Tako kot sem pred časom tistega psa med ogledali.

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti