Potrebujem kakšne izvirne ideje za pusta hrusta

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

26. feb 2011 22:03

Jejža, če želiš letos muzicirat pa si iz škatle primerne velikosti naredi lajno in not postaviš radio, za navijat lajno pa sem uporabila kar ročko z polžem od flajš mašine.Škatlo sem podprla kar s kohalnicami od vogala do vogala, da je lahko preneslo težo tranzistorja.Ja pa 2 cm široki trak dolžine za okoli vratu skoro do pasa.Ja pa je kar užgalo, velik poklonov sem dobila. Naslednje leto sem pa bila babica z dedkom, ki je imel boben iz plehnate škatle in sva imela posneto pesem iz pravljice ŽOGICA NOGICA in sv navijala lajno tolkla na boben in iskala žogoco nogico. Pesem se je ponavljala na obeh straneh kasete. zaja

havana  

član od: 18.1.2012

sporočila: 1

18. jan 2012 16:59

ima kdo idejo kako bi si naredili kostume za nodija in njegove prijatelje?

havana

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

18. jan 2012 19:56

Bedanc, Pehta in Kekec? Nič denarja in veliko aplavza smo lani s temi kostumi poželi.

mejačka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. jan 2012 20:25

havana je napisal/a:

ima kdo idejo kako bi si naredili kostume za nodija in njegove prijatelje?



havana

 

Najbolj enostavno tako, da se vpraša na lokalni KUD, kje so kakšne gospe, ki šivajo kostume za amatersko gledališče - in potem lepo prosite te gospe, da vam pomagajo. Ker, izdelava kostumov (zlasti takih, kjer je treba še narediti veliko lutko in jo obleči, je za nekaj zahtevnostnih razredov višje od šivanja.

Vendelina jr.

***amy***  

član od: 24.1.2008

sporočila: 289

19. jan 2012 21:00

Mama je McHudurra, ata je Dumbledore, otroka pa Harry Potter in Hermiona.

To smo mi naredli pred leti in je izpadlo super. 

Smo pa cela družina doma izdelali kostume, sešili bradavičarske uniforme, nabavili čarovniške metle, palice itd.

Bilo je dosti dela, a se je splačalo.

***amy***

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. jan 2012 14:54

Havana: izvirnega in da ne bo preveč dela - tega ni. Izvirnost po definiciji zahteva razmislek (lastni, ne sposojeni na forumu) in pozornost in smisel za podrobnosti.

 

Vendelina jr.

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila: 202

20. jan 2012 15:46

roncolino vidim, da ste kar pridni obiskovalci 902. Tudi mi smo že bili gor. Se mogoče letos srečamo???

nana1

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

6. feb 2012 11:22

Mi pa bomo letos po dolgem  času pustovali. Namreč v sorodstvu imamo okroglo obletnico in smo povabljeni na pustno kosilo oz. zabavo v širšem krogu. Obvezen je kostum. Na začetku smo imeli veliko planov od bogatih oblačil v stilu beneškega karnevala, na koncu pa smo se odločili za najcenejšo možno varianto. in si zamislili  Midva z možem bova nuna in duhovnik, saj bo mož slavljenca spovedal...

Mlajša hči bo policistka in ga bo vklenila. ...Starejša hči pa medicinska sestra in mu po potrebi nudila nujno pomoč.

Malček pa bo borovnička (iz odaje Jagodka) in sicer smo dobili krasno modro lasuljo z dolgimi lasmi in ker ima sinje modre oči z dolgimi trepalnicami mu krasno pristaja. Zraven pa eno lepo oblekico in bo prav imenitna princeska. Za vrtec pa ima kostum pikapolonica.

Drugače pa sem včasih sama pripravljala kostume. In sicer sta bili hčerki duhec (vzela sem eno veliko belo rjuho in z flomastrom narisala oči in usta ( v očeh sem naredila luknje), na roke pa bele rokavice. Izpadlo je super.

Pa beneške maske ( čez lase žensko nogavico), obraz poslikan v stilu beneške maske z solzo, obleka pa zgornji del črn z obrobo iz tila in spodnji del črne hlače.

Pa črnke ( na glavi lasulja velika skodrana), obraz počnjen z posebno barvo za telo, velike rdeče ustnice, veliki zlati uhani, obleka zgoraj črn puli, spodaj črne pajkice, krilo iz slame in na rokah in nogah obroči iz slame.

Pa princeske - doma narejena krona, oblekica.

Z malo iznajdljivosti in spretnosti se marsikaj da.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

6. feb 2012 12:16

nana1 je napisal/a:

roncolino vidim, da ste kar pridni obiskovalci 902. Tudi mi smo že bili gor. Se mogoče letos srečamo???



nana1

 

Nana1 pravzaprav ne...do sedaj smo bili par let vedno Pri Čibru (v Tuhinjski dolini). Lansko leto so bili moški košerkaši (smo samo drese si izposodili) punce pa navijačice.

Letos bomo pa Smrkci. Že malo zlajnana ideja ampak ker letos ne gremo v nobeno gostišče se ne bomo prav veliko sikerali. Naslednje leto so pa v planu gobice

Roncolino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti