Potrebujem kakšne izvirne ideje za pusta hrusta

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

29. jan 2009 18:49

Zmagovalci, res mamaF - Mojca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. jan 2009 20:33

Aja, pa res nisem videla drugega odstavka. Whata mistaka aj mejka... Štrumpfi - odrasli ste štrumpf familija, otroci so ta mali štrumpfi, relativno enostavno izdelano Potem ste lahko familija Barbapapa (a otroci vedo, kaj je to?) Potem imaš ameriško temo - pa še maske bodo prodajali: in se pač vsi našemite v Michelle in Barracka, otroci so pa first kids. Potem je večna tema Disney. Ena ženska je Sneguljčica, druga je Trnuljčica, moški in otroci se pa odločijo, kdo bo Mki miška, racman Jaka, kdo bo goofie, kdo bo Cinderella..... Potem je meni blazno smešno, če se kakšna ženska obleče v Barbie girl, moški pa v Kena. Ali pa je ženska Barbie Girl, moški je pa kak arhetipski junak tipo Superman, Spiderman, Batman....(fazon je zlasti, če nobeden od akterjev nima ravno idealnih proporcev, to da en presežek). Vendelina jr.

julika  

član od: 6.7.2005

sporočila: 21

31. jan 2009 15:33

Živio Prava tema zame ! naša skupina se je odločila predstavljat zelenjavo (korenje ,por ,ohrovt .....) prosim za idejo iz česa naj naredimo kostume )pena ,blago ali kaj drugega) že v naprej HVALA julika

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. jan 2009 15:42

Julika, to je bolj vprašanje za izdelovalce lutk in kostumov - ker moraš imeti dobro ogrodje (kompaktno, po drugi strani pa relativno lahko, da se bo stvar lako nosila), da bodo kostumi spominjali na sočivje. Vendelina jr.

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

31. jan 2009 15:45

Jaz tudi komaj čakam pusta...pa še rd imam tako da bo sploh fešta... Drugače smo bili pa pri nas (vedno nas je kakih 10-15) 1x čebelice in pikapolnice (č'belce so na plesišču ves čas špikale plesalce),kokoš+piščanci,potem smo bili pižamkoti (meni najljubša in udobna varjanta,)--- http://tjasa-ron.moj-album.com/album/68233 Lani smo bili pa vsi po spisku strašila in smo pobrali prvo nagrado---- http://tjasa-ron.moj-album.com/album/10889 Letos bomo baje travniki...sva z mami polno zaposleni z rezanjem filca...ampak je na koncu toliko bolj zabavno :) Roncolino Sporočilo je spremenil(a) Roncolino dne 31. jan 2009 15:45:32

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

31. jan 2009 16:24

julika je napisal/a:
ŽivioPrava tema zame !naša skupina se je odločila predstavljat zelenjavo (korenje ,por ,ohrovt .....) prosim za idejo iz česa naj naredimo kostume )pena ,blago ali kaj drugega) že v naprej HVALAjulika

Mi smo to počeli iz spužve (ki se uporablja za kavče, stole...), raznih mrežic, krep papirja, onega papirja, ki je na otip podoben tkanini, starih pobarvanih rjuh...

In smo začeli s pripravami vsaj mesec dni pred pustno soboto, potem pa na Motel Čatež. Največ časa smo porabili za izdelavo koruze (smo bili storži), ker smo koruzo kuhali in jo lepo "nakoraldali" na primerno močno nitko  itd. Zanimiva maska je bila "grozdje", smo dobili takšne majhne kroglice (kot so npr. one žogice - skokice, morda malenkost manjše) v eni firmi, jih pobarvali in nalimali na tkanino..

Najmanj dela smo imeli z izdelavo "sončnice" in "črncev".

Bili smo vedno skupina cca 6 - 7 ljudi, med drugim smo za nagrado vedno dobili tudi 360 jajc (je v bližini ena farma) in potem veselo žurirali še nekaj časa ob peki palačink, šmorna... Ko so zaradi avtoceste podrli naš ljubi Motel, smo z maškarami zaključili in itak zdaj v našem koncu ni več primernega kraja za kaj takšnega. Ja, veliko nas je žalostnih, ker ni več Motela!

Ognjič

majčy  

član od: 1.12.2008

sporočila: 8

6. feb 2010 21:39

ojla mi smo se pa odločili da bi bli letos nune ,duhovniki in ministrant in imamo en vlki problem nikjer ne dobim kostuma za duhovnika ma mogoče katera ali kateri kostum za prodat????lepo prosim majčy

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

6. feb 2010 21:46

A nimaš nobenega fajn župnika v bližini? Meni je čisto ta prav gvant pred leti, ko smo hodili v maškare, posodil en res fajn župnik. Pa ne zaradi tega, ker bi bila pogosta obiskovalka cerkve, saj sem ateistka. Ker sem vedela, da je res kul možakar, sem ga šla enostavno fehtat. Ognjič

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. feb 2010 21:46

MamaF, super ideje.... Čeprav sva z mojim skoraj dol padla, ko sva videla "korenjaka" matilda

MancaS  

član od: 28.9.2007

sporočila: 107

6. feb 2010 22:49

majčy, ne vem, od kod prihajaš, ampak v ljubljanskem leclercu imajo polno kostumov (tudi za odrasle), mislim, da je bil tudi kakšen duhovnik vmes, nune pa gotovo (tudi take malo bolj pokvarjene) MancaS

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti