Prehlad ali gripa?

smoky  

član od: 24.6.2008

sporočila: 28

tema odprta - 28. jan 2009 17:20 | ogledi: 4.830 | odgovori: 15

Zanima me, če je gripa brez vročine. Hčerko boli glava, vse kosti ali mišice, saj sama ne ve točno kaj, pa zelo slabo se počuti. Vročine pa ni. Ne bi šla rada k zdravniku, če je samo viroza, ne bi pa tudi rada da se stanje med vikendom poslabša. Torej, kakšni so znaki gripe, kajti pri nas sedaj gripa razsaja. Hvala za pomoč

smoky

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

28. jan 2009 17:28

Pri gripi maenkrat nastopi visoka vročina inteče sama voda iz nosu ,potem pa začne vse bolet-namrač moja hčera jo preboleva ,že nama je bolje ,bile sva pri zdravniku in ta teden -bolniška upam ,da vama bo čimprej boljše čao harmonika

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

28. jan 2009 18:08

http://www.lek.si/slo/skrb-za-zdravje/gripa-pre Drugače galenski laboratorij proizvaja baje super zdravila, ki se vzamejo ob prvih znakih gripe in baje zelo pomagajo. Jaz bi skočila do prve lekarne, kjer znajo dan današnji že zelo dobro svetovati, drugače pa jutri do zdravnika. fresh

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

28. jan 2009 18:20

Ali mogoče kaj spremeni, če je gripa ali pa viroza? Kot jaz vem je gripa ena od viroz. Vsako je dobro doma preležati, za nobeno ne dobiš posebnih zdravil, da bi bilo potrebno k zdravniku. Hčerka naj ostane doma, tudi če dobi vročino čez vikend ti zato ni treba biti v skrbeh. Pije naj veliko tekočine, počiva, kakšno zdravilo za zbijanje vročine v primeru da naraste na več kot 38,5, več sadja oz. c vitamina, mogoče kakšne kapljice za nos. Če po kakšnem tednu ne bo bolje, oz. če ima več kot 3 dni visoko vročino pa jo pelji k zdravniku. LENČA http://www.moj-album.com/uredi/lencaa/144316

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

28. jan 2009 18:43

Ali mogoče kaj spremeni, če je gripa ali pa viroza? Ne, slabo se počutiš v vsakem primeru. Je pa med tem, kar poimenujemo gripa in viroza razlika, čeprav so vse virusno obolenje. Da ne bom kakšnih nebuloz pisala, pa naj strokovno razlago napiše kdo, ki je v tem podkovan. fresh

smoky  

član od: 24.6.2008

sporočila: 28

28. jan 2009 18:50

kolikor vem se za gripo dobi antibiotik, virozo moraš pa preboleti brez antibiotika. Vsaj tako je včasih bilo - se morda motim? smoky

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. jan 2009 18:58

Seveda se motiš. Gripo načeloma povzročajo virusi. saj veš, lahko se cepimo proti gripi, cepljenje pa je način "boja" proti virusnim obolenjem. torej je gripa pač virusan bolezen, viroza.

rimljanka - zasebno mnenje

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

28. jan 2009 18:59

Gripa se vsekakor ne zdravi z antibiotikom, ker je virusno obolenje. Z antibiotiki zdravimo obolenja, ki so posledica bakterijske okužbe (angina, škrlatinka, ipd). veverica

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

28. jan 2009 19:02

Za gripo sigurno ne bo noben zdravnik predpisal antibiotika, mogoče kasneje, če pride do kakšnega drugega obolenja npr. na pljučih, ušesih in podobno, torej samo v primeru, da se stvar zakomplicira. Gripa = Viroza LENČA http://www.moj-album.com/uredi/lencaa/144316

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

28. jan 2009 19:11

Jaz pa še nikoli nisem imela gripe.Sin jo je preboleval lani,pa ga je tudi vse bolelo imel pa je malo vročine.Mene se loti kak prehlad kaj več pa res ne... petardica

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

28. jan 2009 20:10

[citat=--LENČA--]Ali mogoče kaj spremeni, če je gripa ali pa viroza? Kot jaz vem je gripa ena od viroz. Vsako je dobro doma preležati, za nobeno ne dobiš posebnih zdravil, da bi bilo potrebno k zdravniku. Hčerka naj ostane doma, tudi če dobi vročino čez vikend ti zato ni treba biti v skrbeh. Pije naj veliko tekočine, počiva, kakšno zdravilo za zbijanje vročine v primeru da naraste na več kot 38,5, več sadja oz. c vitamina, mogoče kakšne kapljice za nos. Če po kakšnem tednu ne bo bolje, oz. če ima več kot 3 dni visoko vročino pa jo pelji k zdravniku. LENČA http://www.moj-album.com/uredi/lencaa/144316[/citat]

Odvisno od starosti obolelega.. Pri otrocih je treba biti malo bolj pazljiv, so lahko hitro komplikacije. Štetje vdihov, opazovanje aktivnosti...

strippy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti