Hitro zorenje avokada

Fascinante1  

član od: 17.11.2007

sporočila: 47

tema odprta - 27. jan 2009 17:28 | ogledi: 12.045 | odgovori: 8

Kako na hitro prisiliti avokado do zorenja. Najbolje je kupiti avokado en dan preden ga nameravate servirati in to zato, ker je po navadi zelo trd. Dajte torej trd avokado v eno plasticno vrecko in mu dodajte eno jabolko ali pa eno banano. Zaprite vrecko in vse skupaj pustite v ambijentni temperaturi. Po 24 urah bo avokado zrel in lahko ga pripravite po vasem okusu. Nikoli se pa avokado ne da v hladilnik, se najmanj pa zavit v alo folijo, ker bo oksidiral. Poizkusite boste prijeton preseneceni.

Marina -Fascinante1

P.S.

Se opravicujem, ker kakor vidite manjkajo kljukice na posameznih crkah. Zivim v Parizu in abeceda klavirja mojega racunalnika ni taksna kot pri vas.

Fascinante1

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

27. jan 2009 17:34

Zanimivo, dober nasvet. Za kivi sem vedela, da se tako zori, za avokado pa ne, seveda bom pa poskusila.

Zakaj pa pri nizki temperaturi in še posebej v alufoliji avokado oksidira? Velja to za razrezan sadež ali za celega?

nola

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. jan 2009 21:23

Fascinante1 je napisal/a:
Kako na hitro prisiliti avokado do zorenja. Najbolje je kupiti avokado en dan preden ga nameravate servirati in to zato, ker je po navadi zelo trd. Dajte torej trd avokado v eno plasticno vrecko in mu dodajte eno jabolko ali pa eno banano. Fascinante1

Vsak sadež se da dozoreti na tak način. Zreli sadeži oddajajo plin etilen (eten), ki je rastlinski hormon, ki pospešuje zorenje plodov. V tem je vsa umetnost. pogpoj seveda je, da nezrelemu sadežu dodamo zrelega. In oba skupaj damo v omejen, zaprt prostor, pa ne sme biti premrzlo. Iz enkega razloga odsvetujejo skladiščenje krompirja in jabolk v isti kleti. (malo razlage ne škodi, upam)

rimljanka - zasebno mnenje

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. jan 2009 21:26

nola je napisal/a:
Zakaj pa pri nizki temperaturi in še posebej v alufoliji avokado oksidira? Velja to za razrezan sadež ali za celega? nola

Če mene vprašaša, ga zebe. Ker je tropski sadež. Tudi mangu in podobnim mraz ni všeč. Tisto z Al folijo pa je po moje za zraven, bi se isto zgodilo v vsakem ovoju, vsaj po mojem mnenju.

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 27. jan 2009 21:26:49

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

27. jan 2009 21:37

ne bi se strinjala s trditvijo, da zorenje v hladilniku škoduje avokadu. Jaz nimam te izkušnje. Večkrat kupim nezrel avokado in po nekaj dneh v hladilniku postane dovolj mehak za nadaljnjo uporabo. Moj recept za zelo dobro solato: na rezance narezana kristalka, trdo kuhano jajce, na kocke narezani ostanki piščančjega mesa ( najboljša so prsa), kisla smetana, zmečkan avokado, veliko sesekljanega peteršilja, worchesterska omaka, sok limone, poper in sol. Solata je okusna tudi brez mesa. atic

neznan uporabnik

27. jan 2009 22:44

Mi ga pustimo na zraku, pa se enako lepo pozori. filip10

Fascinante1  

član od: 17.11.2007

sporočila: 47

1. feb 2009 0:31

Hvala Rimljanka za odlicno poobjasnilo gledé zorenja avokade in ostalega sadja..Jaz sem se pa zabavala in uspela ohraniti en zrel avokado 6 mesecev. Ziva resnica.! Naredila sem to le iz radovednosti in uspelo mi je. Po 6 mesecihsem servirale avokado kakor, da bi ga sele kupila. Imela sem pa seveda nekoga, ki je moja prica, da je to res uspelo. Naslednjic bom napisala kako sem uspela, ako vas to interesira..Priznati pas moram, da je vse slo za stavo. In sampanjec se je pil, ker sem ga podelila seveda.. Tudi kak recept lahko napisem. Avokado je stet kot sadje in ne kot zelenjava...!!! Ce mi zelite pisati, da posljem recepte, ker ne prihajam zelo redno sem, bom vedno z veseljem odgovorila. marina.roller@orange.fr Lep podrav vsem... Fascinante1 Fascinante1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. feb 2009 17:34

Fascinante1, saj recepte lahko sem pošiljaš od koderkoli, dostop do Kulinarike mi vezan na to, da prideš v Slovenijo . Mamamia

mamamia

Fascinante1  

član od: 17.11.2007

sporočila: 47

26. feb 2009 19:36

Mamamia zivjo.. Moj racunalnik je bil "prehlajen" in sem ga morala zdraviti z anivirusom..nasmeh. Po pravici moram povbedati, da so vsi moji recepti pisani v francoscini, kar je logicno, ker zivim v Franciji.. in jih moram najprej prevesti. Nekateri, hvala jim, so mi pisali na moj majl in sem jim poslala kar sem ze prevedla...Se bom portudila, da bodo se drugi lahko profitirali tukaj..Le malo bo treba pocakati.. Pa se en odgovor za filip10 . Avocado pocrni znotraj, ce ostane predolgo na zraku.Postane mehek, a ne, ker je zrel temvec, ker je notri crn...Tudi Avokado iz Guadaloupe, ki je najvecji po velicini, pocrni, ce je predolgo na zraku..Z enim taksnim avokadom laho pogostis 4 osebe, tako je velik.. nola..tebi pas moram povedati, da ne oksdira le avocado, ki je v alofliji. Alofolija naredi termicen sok, katerega pas sadje ne prenez..tudi druga hrana ne. Prej ni bilo na razpolago celofan prehrambenega papirja, zato je alofolija bila primerna, à ne za predolgo konzervacijo v hladilniku. Lep pozrav vsem... Marina-Fascinante1 Fascinante1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti