Ju-hu, sneži!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

29. jan 2009 13:39

Še ena reč, ki jo obožujejo, goveji loj, obešen v mrežici, v kateri prodajajo sadje. Bolj ko je žaltav, raje ga imajo, sploh detli.

rimljanka - zasebno mnenje

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

30. jan 2009 8:39

Pri nas pa spet tako lepo nežno sneži ... tokrat za spremembo bolj suh sneg :) ptički so pa tut veseli v krmilnici :) Petya

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

3. feb 2009 12:13

A naslov še vedno velja

Cila

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. feb 2009 12:17

ono bijelo govno padalo cijelu noć..... Vendelina jr.

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

3. feb 2009 12:36

...priznajte, da je res lepo! ursula-ce

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

3. feb 2009 12:41

 , ta umazana žlausa res ni nekaj na romantiko spominjajočega 

Ognjič

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. feb 2009 13:06

Jaz sem pa zjutraj kidala, pa se je Bog začel z mano hecati in takrat, ko sem bila gotova, začel dostavljati novo pošiljko, potem mu je bilo pa očitno žal in je sneg pretvoril v dež. Pa da se mu da ...

Atina

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. feb 2009 13:17

marička pumagi, pa kje je vaš smisel za romantiko, a??? vendelinca o nekem govnu (grrrrr), ognjička o žlausi (saj ti ni treba na cesto gledat, glej romantično zasnežene smreke, pa koruznik naj te med polja pelje, no), namesto, da bi ponoči, tako, kot takrat, ko ste bile še majhne, gledale gor v nebo, snežinke so letele dol in vam se je zdelo, da skupaj z okensko polico na vso moč dirjate nekam med oblake. če pa to ni lepo in romantično, pa res nič nočem, no!!!

Dobr, dobr, o zastojih v Ljubljani, o živi glažuni od Dolskega dalje pa zdele res ne bomo, se ne spodobi! Je pač zima.

Lp

cervus

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

3. feb 2009 13:28

 no, tudi zaradi moje službe je ta  vse kaj drugega, kot kakšna romantika, ker "brez dela ni jela"...

Ognjič

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. feb 2009 13:36

Elaphus, draga, referirala sem se na kultni Dnevnik Bosanca u Kanadi. Pred desetletjem smo padali s stolov, ko je tole krožilo po mejlu. 12. avgust: Konačno! Kanada, zemlja najljepših snova. Uselili smo se u našu novu kuću. Uzbudjen sam k'o malo dijete. Ovdje je zaista neopisivo. Planine su prekrasne i jedva čekam da ih vidim prekrivene snijegom. 14. oktobar: Kanada, Kanada...Prva po ljepoti zemlja na svijetu. I lišće im je ljepše no kod nas. Poprimilo je one divne nijanse žute i narandjaste boje. Vozio sam poslije rada kroz prirodu i vidio mnogo jelena. Ima ih puno, jer ovdje žive fini, kulturni ljudi, a ne k'o mi. Čuvaju ih k'o malo vode na dlanu. Sve mi se čini da sam dospio u raj. Iz kola sam viknuo iz mozga: Volim Kanadu!!! 11. novembar: Dan Sjećanja (kanadski državni praznik). Čuh u vijestima da uskoro počinje lov na jelene. Zamisli! Ne mogu ni pojmit' kako neko ima srca pucat na tu predivnu životinju. A lako ih je ubit, ni po jada, jer se mogu sresti na svakom koraku. Šetaju se ko Crvenkape, ne sluteć' da ima i zlih lovaca. Nadam se da će uskoro pasti snijeg. Djeca me stalno zapitkuju kad će, pa kad će... 2. decembar: Noćas je pao snijeg! Ustao sam i vidio sve prekriveno bijelim pokrivačem. Izgleda k'o najljepša razglednica. Bjelašnica jes' lijepa, al' prema ovome.... Svi smo izašli napolje, očistili stepenište i prilazni put do kuće, a onda se grudvali do predveče. Ja pobijedio! Kad je prošla grtalica, počistili smo jopet sve. Koja divna zemlja! 12. decembar: Noćas opet snijeg! Opet prošla grtalica i zatrpala kapiju. Ako, nek joj je alal, samo ću još više ojačati čisteć' snijeg po čistom vazduhu. Priroda je prekrasna, ma prelijepa. 19. decembar: Snijeg nije prestajao cijelu noć. Nijesam mogo izvest' auto iz dvorišta, samo mu antena virila. Što smo se smijali iz glasa. Ovdje je zaista divno, samo sam malko umoran od lopatanja. Opet prošla ona grtalica. Ne gledam je više sa radošću, unervozio sam se i djecu grdim tek onako, skoro bez razloga. Čini mi se da bih se mogo porvat' sa medjedom. 22. decembar: Ono bijelo govno padalo cijelu noć. Dobio sam žuljeve od lopatanja i ledja mi otpadoše od bolova. Ajvan sa grtalicom k'o da se krije iza ćoška i samo čeka da ja očistim ispred kapije, pa da naidje. Jebo mu pas mater. Da mu jeb'o! 25. decembar: Presio mi Božić. Snijeg samo piči, k'o poludio. Ako mi ikad padne šaka onaj peder što vozi grtalicu, ubiću ga! Mater im svima jebem, što ne posipaju više soli po cesti, pa da se prije otopi. 27. decembar: Noćas opet! Padaj, napad'o se dabogda! Ne izlazim iz kuće već tri dana. Ko šta radi, ja čistim snijeg kad god prodje grtalica, a prolazi - ne pitaj. Sanjao sam kako hukće za mnom, a meni noge otežale, pa se ne mogu maknut'. Sav sam se preznojio od stra'. Ne mogu nigdje ić'. Auto se zaglavio u brdu snijega ispred kapije, a sve je hladnije. Kažu u vijestima da će pasti novih trideset centimetara. Tih govana. 28. decembar: Slaga prognoza. Palo skoro metar. Ja mjerio. Ako ovako nastavi, neće se otopit' do ljeta. Ma, neće nikad, osjećam ja to. Danas se desilo, fala Alahu, i nešto lijepo. Prekrasno. Grtalica se zaglavila u snijegu! Zaglavila, bolan. Dabogda se i ne odglavila. Nijesam mogo vjerovat' očima kad sam vidio onog šupka što je vozi kako dolazi baš kod mene da pozajmi lopatu. Rek'o sam mu ( dok sam ga bjesomučno davio u snijegu) da ga mrzim do bola i da sam zbog njega dosad polomio šest lopata. Jedva su me komšije odvojile od njega. Prijetio mi tužbom, skot jedan 4. januar: Najzad iziš'o iz kuće. Otiš'o sam do prodavnice da kupim nešto hrane, Kad sam se vraćao, opičim kolima jelena i napravim 3.000 dolara štete. Te odvratne nemani trebaju biti pobijene bez milosti. Svugdje ih ima, ko buva. Što li lovci ne potamaniše tu gamad jesenas, dok se još moglo hodat bez snijega? 3. maj: Odvezao sam kola do mehaničara. Nijesam mogo vjerovat' da su toliko zardjala od jebene soli što je nemilice posipaju cijele usrane zime. 10. maj: SELIM SE NA FLORIDU!!! Uspio sam povoljno prodat' ovu kućetinu i preko interneta naš'o ajvana koji mašta o skijanju, pa smo se lijepo dogovorili. Nek mu je Alah u pomoći. Pitam se, kako neko normalan uopšte može poželjet' da živi u ovoj usranoj Kanadi. Ko li je vaku izmisli? Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti