Otroška soba

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

tema odprta - 27. jan 2009 14:03 | ogledi: 2.451 | odgovori: 11

Kupujemo stol za k mizi za našega malega šolarja. 1 razred, imate kakšen predlog na kaj naj bomo pozorni in kaj predlagate, če imate s tem izkušnje? Prav tako za nakup mize ?

hvala !

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

27. jan 2009 14:16

Mi smo našemu kupili stol na koleščkih. Ker pa nima zavor, da bi se koleščka zaštopala, kar naprej leze od mize. Če kupujete tak stol na koleščka, poglejte da ima tisti štiftek za jih blokirat. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

27. jan 2009 14:19

Recimo, da imam s tem pri treh otrocih nekaj izkušenj. Stol mu kupi kakovosten, če ti je ostal trip trap stol in če rad sedi na njemu, je tudi ta vredu, miza naj bo pisalna, dovolj velika, ker mora biti vse na njej, tudi tisto kar ne potrebuje, vsaj pri naši najmlajši hčeri je tako. In če ne naredim kontrole po sobah, jo dela kar na tleh, ker na mizi pa res ni prostora no mami. Pa srečno. Malčica

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

27. jan 2009 14:29

Stol mora biti dober. V malo naprednejših evropskih državah podjetja veliko investirajo v kvalitetne stole, ker so že davno preračunali, da je ceneje investirati v kvalitetno sednje kot imeti delavce na bolniški. Za otroka je to še toliko pomembneje, saj ravno v tej dobi lahko največ naredi za zdravo hrbtenico. Osebno prisegam na kvalitetne klečalnike, ker spodbujajo pravilno držo med sedenjem. fresh

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

27. jan 2009 14:48

fresh je napisal/a:
Stol mora biti dober. V malo naprednejših evropskih državah podjetja veliko investirajo v kvalitetne stole, ker so že davno preračunali, da je ceneje investirati v kvalitetno sednje kot imeti delavce na bolniški. Za otroka je to še toliko pomembneje, saj ravno v tej dobi lahko največ naredi za zdravo hrbtenico. Osebno prisegam na kvalitetne klečalnike, ker spodbujajo pravilno držo med sedenjem. fresh
lahko malo več opišeš ta stol. naš sin gre tudi jeseniv šolo, pa me zanima. hvala. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

27. jan 2009 15:32

Na tej povezavi ga lahko vidiš, da si boš lahko predstavljala, kako izgleda: http://www.pivk.si/izdelek_Stol-K-12-Klecalnik Drugače te firme ne poznam in ne vem, kakšne kvalitete so. fresh

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. jan 2009 16:21

Oježešna, prvošolca na klečalnik? Pa kolikor je to baje blazno dobro za hrbtencio, nekako pomenoslovno ne moreš dati sedemletnika na KLEČALNIK? Pa to je tako Dickensovsko, da boli..... Tudi se mi zdi, da je "ta pravi stol" za otroka (predpostavljam, da nima kakega gibalnega hendikepa, ker bi v nasprotnem primeru že vedeli, kakšne stvari otrok rabi) malo overrating issue. Otrok v prvem razredu in tudi kasneje bi moral biti veselo btije, ki bi se zmoglo koncentrirati kakšnih 45 minut za delo pri mizi - potem bi moral pa itak nekaj telovadnega narediti. Nekako ne verjamem, da se bo otroku naredila ortopedsko korektna hrbtenica s tem, če bo dobil nek blazno ergonomičen stol ali kaj drugega. Bolj bi rekla, da se bo otrok zdrav, če bo imel poleg stola, mize in računalnika še kakšno žogo, za katero se bo lahko v enem varnem okolju podil in bo manj sedel za računalnikom (to najbolj uničuje držo) in bo imel eno kvalitetno prehrano, ki iz otroka ne bo naredila debelega otroka z diabetesom in kompleksi. Meni deluje tisti klečalnik kot priprava za dresurno sedenje. In ne verjamem, da se otrok blazno koristi s tem, da se ga zdresira,da pravilno sedi - in kot stranski učinek se mu zagnusijoa vsa opravila, ki se jih dela v taki drži, kar posledično ravno ne pripomore k intelektualni radovednosti Tele kao ergonomske pošasti so pa za odrasle (ki so na eni točki pozabili delati to, kar bi morali in pri tem mislim tako na telo, kot na um in srce). In ki sedijo po več ur zdržema. Na stolih, v katerem so tudi prevleke iz umetnih mas (kar je sploh nezdravo). Tudi ne verjamem, da se bo prvošolec z velikim veseljem lotil česarkoli za mizo, če mu ne bo všeč stol. Naj si ga sam izbere. Otrok s svojo voljo bo itak sam izbral, otroka, ki je pa malo preveč sugestibilen, je pa itak treba naučiti in spodbujati, da začne sam izbirati. Neodvisno od vseh ortopedij in ergonomij pa noben stol ne bo zdržal več kot štiri leta.....Fantje pri teh letih imajo neverjeten talent, da kaj razstavijo in potem slabo sestavijo nazaj. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 27. jan 2009 16:35:44

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

27. jan 2009 16:44

Se pridružujem Vendelininemu mnenju...

Predvsem naj stol ne bo previsok, da lahko noge počivajo ne tleh, ne pa bingljajo v zraku, miza primerna stolu, pa naj si res oboje izbere sam, da bo z veseljem tam presedel nujni, za malčka predolgi, čas...

Klečalniki pa za tako majhne otroke tudi po mojem mnenju res še niso primerni.

čoko

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

27. jan 2009 19:43

vendelina: , drugače pa se na taki žogi kot jo priporoči ortoped da udobno sedeti tudi več ur. femica

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

27. jan 2009 21:53

Naši dve sta dobili stola v Ikei, taka lušna, roza, platnena. Imata koleščke, ki se ne zapirajo, pa kljub temu ne lezeta. Tudi pisalne mize smo kupili tam.

Nalogo pa itak delata pri meni v kuhinji. Malo zato, da smo skupaj, malo pa zato, ker na njunih mizah ni prostora.

Stella, fajn je, da bo otrok dobil mizo in stol. Miza naj bo tako velika, da boste spravili nanjo tudi računalnik (slej ko prej ga boste morali), ali pa si omislite 2 mizi. In miza ni nikoli, res nikoli prevelika. Fajn je, če ima več predalov, da bo lahko imel red pri zvezkih.

 

Pri nas ne vztrajamo pri tem, da bi delali nalogo ali se učili v svojih sobah za pisalno mizo. Večkrat ju zalotim v dnevni sobi na tleh, včasih sta v kuhinji, pa v jedilnici, pogosto tudi v pisarni, ki jo imamo kar doma. Tam, kjer smo pač takrat ostali člani družine... Menda je to proti šolskim "pravilom", ker naj bi se naloga delala vedno na istem, po možnosti mirnem mestu, ampak hčerama to paše, nama pa tudi. Tako da neke blazne funkcije (razen kot odlagalna površina), otroška pisalna miza pri nas nima.

 

jasna

minutka  

član od: 15.5.2008

sporočila: 128

27. jan 2009 21:54

Ja, femica, če pogledaš zvečer k nam v dnevno sobo, vidiš prazno sedežno, človečki pa na žogah. Fanta sicer le občasno, midve s hčero pa vedno. Mož pravi: Lej jih naše kokoške, spet "kločita" minutka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti