Žepki brez kravjega mleka

popek  

član od: 17.1.2006

sporočila: 3

tema odprta - 27. jan 2009 8:30 | ogledi: 5.309 | odgovori: 7

živjo!

zanima me, ali kdo dela marmeladne žepke s sojino smetano, kakšne izkušnje imate s tem, ali uporabite kaj drugega kot smetano? ali je vseeno kakšno margarino se uporabi, sama bi uporabila sončnično? prosim za vaše nasvete!

hvala in lp

popek

Temo je spremenil(a) popek dne 27. jan 2009 10:17:23

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. jan 2009 8:56

Predvidevam, da KLM pomeni kravje mleko.

Loni Makaroni

popek  

član od: 17.1.2006

sporočila: 3

27. jan 2009 10:16

ja, hvala loni makaroni. nisem opazila, da sem narobe napisala. gre za kravje mleko, seveda. še enkrat hvala. popek

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

27. jan 2009 10:58

Čao, ja, bo sončnična margarina po moje čisto ok, lahko daš tudi kokosovo mast. Nekatrei recepti so celo s svinsko mastjo. Ne bi smel bit problem, lahko narediš tudi tako. Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

27. jan 2009 11:22

S sojino smetano nisem se nikoli nic delala, tako da ti ne morem dat nasveta iz prve roke V osnovi za testo za piskote zadosca moka:mascoba: sladkor v razmerju 3:2:1. V receptu za zepke imas malo vec moke glede na mascobo, sladkorja ni, dodas pa dodatno tekocino. Jaz bi na tvojem mestu kar poskusila, kar bo pa bo. Edino ne bi uporabila kokosove mascobe - enkrat je ze bila debata na forumu, pa se v piskotih le-ta ni najbolje obnesla. Medtem ko z margarino pa tudi z rastlinsko mastjo pridejo piskoti v redu. Kar pogumno LP, R.

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

27. jan 2009 11:30

Običajne margarine vsebujejo mleko v prahu, sirotko v prahu, ...

Jaz sem letos uporabljala margarino Smanta. Ker nima dodanega mleka. V sestavinah piše le lecitin in še tako nisem 100% ali gre za sojin ali mlečni lecitin.

Drugače pa je brez mleka margarina Margo (se da uporabiti za peciva) in Gea (ta ima manj maščob in zato peciva s to marganino niso dobra. Piškoti pa tudi ne).

 

Sojino smetano pa lahko enostavno uporabiš povsod, kjer bi drugače uporabila navadno.

 

Po novem uporabljam za vsa peciva kar sojino mleko (za palačinke, pudinge, ...), tako da lahko hčerka z nami normalo je. Od ostalih pa se nihče ne pritožuje. Palačinke s sojinim vanilijevim mlekom so vsem veliko boljše kot s kravjim

MM

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

27. jan 2009 12:09

morska medvedka je napisal/a:
V sestavinah piše le lecitin in še tako nisem 100% ali gre za sojin ali mlečni lecitin

[medvedek] MM
Lecitin je ali sojin ali pa jajčni. Sicer pa pri alergiji na kravje mleko svetujejo uporabo posebnih margarin tipa Vitaquell; Gea ali Smanta sta odsvetovani zaradi kopice dodatkov, ki pri takšni dieti niso dobrodošli. Boljši nadomestek je tudi kokosova maščoba. veverica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

27. jan 2009 12:13

V Intersparu sem kupila Alpsko mleko ( Ljubljanske mlekarne ), brez laktoze. Na polici je tudi smetana, pudingi brez laktoze. Če je problem laktoza, bi poskusila s tem.

Moj recept za žepke je pšenična moka + margarina + smetana.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti