Tajska

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

tema odprta - 26. jan 2009 18:54 | ogledi: 2.395 | odgovori: 3

pozdravljene kulinaricne dame in gospodje!

ker mi je nacrtovano sluzbeno potovanje v bangkok padlo v vodo (jaz sem se pa tako veselila ponovnega obiska azije) sem se razjezila in grem zdaj kar v lastni reziji. pa sem si zamislila kombinacijo bangkoka z okolico (plavajoce trznice, tempelj tigrov, reka kwai) in otokov koh tao in koh phangan.

zdaj pa k vprasanju: na tajskem sem bila nazadnje vec kot 10 let nazaj zato prosim tiste, ki ste bili pred krajsim casom za kak nasvet (katere hotele priporocate, ste ze bili na omenjenih otokih? kako je bilo? so cene se vedno nizke?).

vem da kulinarika ni najbolj primeren naslov za tako vprasanje ampak zanima me tudi kaj priporocate po kulinaricno strani. meni se ze zdaj cedijo sline....

pa lep pozdrav in ze vnaprej hvala.

anja

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

26. jan 2009 19:23

Hojla, Tajska se je v 10ih letih precej spremenila. Je bilo takrat res lepo in raj za turiste. Menda se zdaj spoh več ne hodi na Koh Tao :( Bom sporočila sestri naj ti kaj napiše, ker se je ravnokar vrnila iz Tajske. Lp kuharica Mici

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

26. jan 2009 19:33

Po kulinarični strani ti priporočam prav vse, ker je vse tako dobro. Jaz sem bila tam lani avgusta. Najprej v Bangkoku, potem smo se  podali na sever v Chiang Mai in Chiang Rai, nato leteli na Koh Samui in se na koncu spet vrnili v Bangkok. Cene sniso pretirane, vendar pa pravijo, da je vse dražje kot nekaj let nazaj. 

 

 

 

 

 

 

barbara9

klunka  

član od: 27.1.2009

sporočila: 1

27. jan 2009 11:33

sestra kuharice Mici se javlja na dolžnost No tocno 14 dni nazaj sva s fantom priletela iz vročega Bangkoka (35 C). Glede cen zacnejo se seveda zelo nizko 10 bathov za ražnič (1€ = 45 bathov) in segajo do neba (tudi tu lahko najdeš fancy restavracije). Midva sva spala v hotelu Roof top garden guesthause na ulici Soi Rambutri, ker sva bila po 2 mesecih potovanja totalnoo aklimatizirana nisva potrebovala klime tako sva za sobo s privat kopalnico in ventilatorjem odštela 300 bathov (seveda ne pričakuj TV ali hladilnika v sobi - je pa to čist in miren hotel). Ulica na kateri je hotel je blizu znane Khao San in teče okoli templja, ker je malo ožja je tu manj prometa, hrupa in smrada. Na ulici je ogromno uličnih in normalnih restavracij ter stojnic s hrano... ... nekaj cen Pad thai 30 bath, Curry 50 bath, piščančje bedro na žaru + sticky rice; 30 bath + 5 bath, palačinka z banano in čokolado 25 bath, voda v 7eleven marketu 12 bath za 1,5L, sadni shake 30 bath, sveže stisnjen pomarančni sok 0,5L 25 bath, 3 kom springrools 25 bath - sem naredila dovolj lušt? :) Na floating market in reki Kwai nisva bila sva pa bila pri tigrčkih. Za 500 bath te vodič pelje do 4 tigrov, ki jih lahko pobožaš on pa naredi fotke - 5 min vsega skupaj. Za 5000 bathov (mislim da je totalno vredno) pa lahko greš v tiger tample za cel dopoldne, hraniš tigre se igraš in jih kopaš! Noro!!! Na otokih ki jih omenjas nisva bila - preveč turisticno za naju, sva pa bila na Ko Chnangu (blizu meje s Kambodžo). Otok je naravni rezeravat zato je malo bolj umirjen in bolj čist. Če si premisliš in greš na Ko Chang ti priporočam Lonely beach tam pa Little eden (bungalov - ventilator, mrzel tuš, res lepo urejen kompleks, ampak je 10 min hoje od plaže - za 350 bath), če pa želiš biti ob plaži priporočam Paradise Cottage (bungalov ventilator, mrzel tuš, terasa pred bungalovom in potem vidiš samo še morje in popolne sončne zahode - 500 bath). Hrana je na otokih 2X dražja kot na celini. No nekaj informacij imaš. Če imaš še kakšno specifično vprašanje pa kar vprašaj... Lp klunka Sporočilo je spremenil(a) klunka dne 27. jan 2009 18:49:56

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti