Torta za otrokov 2. rojstni dan na temo "avto"

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

tema odprta - 26. jan 2009 10:19 | ogledi: 8.817 | odgovori: 28

Naš mali bo čez 4 mesece star 2 leti. Časa je sicer še dovolj, a ker vidim, da je povsem obseden z avtomobili (pravi moški, he he), že zdaj iščem ideje, kako bi temo "avto" uporabila za njegovo rojstnodnevno torto. Lansko leto sem mu spekla medvedka, kar je bilo enostavno, letos pa bo treba malo bolj zavihati rokave. Mi lahko pomagate s kakšno idejo?

Ne potrebujem recepta za biskvit in nadev, to bo šlo brez problema, ker imam s peko dolgoletne izkušnje in bom uporabila kakšen preizkušen recept. Bolj iščem idejo za obliko torte ... naj bo kot avto (kako jo narediti)? ... naj bo klasična s sliko avtomobila na vrhu? ... nekaj v tem smislu.

Hvala!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. jan 2009 10:31

Sodeč po svojem leto-in-pol starem nečaku, imajo fantje raje take avtomobile, ki vozijo, stvari, ki puščajo zvoke in kakšna igrala, po katerih se da fino plezat.... medtem ko jih avtomobili iz biskvita, čokolade in ostalega puščajo čustveno hladne. Po moje bi bil dveletnik čisto zadovoljen s kakršnkoli torto, bolj bi ga zanimalo, kakšen avtomobilček je dobil za rojstni dan. Take tematske variante (razen, če si otrok izrecno ne zaželi torte v obliki nogometnega igrišča, žoge, whatsoever) so bolj "girlie" - oziroma nekaj, kar zabava mamice, sinove pa malo manj. Vendelina jr.

antaja  

član od: 12.1.2009

sporočila: 111

26. jan 2009 10:51

ker se kar strinjam z vendelino,ti pa vseeno predlagam ,da me narediš torto,na katero mu postaviš čisto pravi avtomobilček,s katerim se bo lahko igral.Pa bo lepa torta,otrok pa vesel darila antaja

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

26. jan 2009 10:55

Če vpišeš v google car cake, ti vrže ven veliko slik.

Ampak moje mnenje je, da je bolje, če narediš navadno torto (kvadratno, okroglo,..), nanjo pa daš ta pravi avtomobliček, s katerim se bo lahko dejansko igral.

Jaz sem naredila nečakinji okroglo tortico, na katero sem dala plastične figurice Winxic (te so pač zdaj pri njej popularne) in je bila mala čist šokirana in je z odprtimi usti in ogromnimi očmi gledala tiste figurice. Res je bila presenečena in presrečna.

Mislim, da je bil to večji efekt, kot pa da bi dala na torto kako sličico winxic. In zdaj so te figurice njene najljubše igračke.

saša

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. jan 2009 10:57

Jaz sem moji za 2. r.d. naredila ovčke, pa oblake, pa rožice, je bila vesela, ko jih je dol pobirala in jedla. Sicer pa bi ona takrat VSE, ker bi predlagala, od metuljčka, Barbike, kravic, škratov... Tko da res ni pomembno, kaj točno je kor, važno, da je otroku prilagojeno, pa barvasto... Itak je zanimivo 5 min. Je pa tudi res, da se moja spomni teh ovčk, še zdaj, ko bo stara 4 leta, samo da si je zaželela tokrat pingvine... (to bom spet delala)... lidka [sonce]

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

26. jan 2009 11:27

Hvala vsem! Ja, saj imate prav, brez veze je, da se preveč trudim - mogoče bom pa res kakšno majno figurico avtomobila dala na torto, ali pa avto narisala na vrh, da bo lahko rekel: "Ato je" Imajo mogoče kje majhne avtomobilčke iz marcipana? Da jih lahko otrok tudi poje? (Sama nisem dovolj spretna pri izdelavi takih miniaturnih zadev.) To bi verjetno tudi zažgalo, ker zdaj (kupljene) otroške piškotke v obliki avtomobila veselo vozi po mizi, preden jih pohrusta

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

26. jan 2009 12:21

Čao, meni je tudi všeč, če narediš otročku takšno torto, kar mu je všeč, če izrazi željo, pa še toliko bolj. Nečaku sem lani naredila kvadratno torto, namazano s smetano, gor pa veliko fotko od traktorja in rožice iz marcipana okoli. Mu je bilo ful všče, ostalim otrokom tudi. Kljub temu pa bi, če bi oz. ko bom naslednjič delala torto za otroke, v takem primeru (ali pa avto, vlak, ladija, roboti, risani junaki....) naredila osnovno obliko, potem pa okrasila in dodala pravo igračko, kot je prikazano na zgornjem linku. Se mi zdi, da je to res večje veselje za otroka, ker mu ostane igrača (pa še meni boljše izgleda). Isto tudi za deklice, kaj češ boljšega kot torta z barbiko ali vinksicam .... Veliko uspeha pri izdelovanju tortic, otrokom pa veliko veselaj.... Jaz komaj čakam, da bo imel spet kakšen rojstni dan..... Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

26. jan 2009 12:29

KlavdijaB, ta torta s traktorjem pa res dobro izgleda. Mislim, da bi našega malčka nekaj podobnega spravilo v čisto ekstazo Traktorje ima tudi rad, pa še kakšno živalico iz marcipana bi lahko dala zraven, ker ima rad živali ... Ja, res super ideja: običajna štirioglata torta, ki je preprosta za izdelavo, potem pa malo več dela vložiš v okrasitev

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

26. jan 2009 14:47

No tako torto je imel moj ta starejši sin dve leti nazaj Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 26. jan 2009 14:51:28

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti