Avtobus - kranj

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

27. jan 2009 13:51

Vendelina jr. je napisal/a:
Prav tako toplo svetujem staršem deklic, da jih naučite orientacije (ker punce smo v tej veščini res malo slabše). Vendelina jr.
Dobro je, da se deklice vpiše k tabornikom, kjer se naučijo teh veščin. Vendy, kje pa si našla Kobilje. To je res en lep kraj! K Sporočilo je spremenil(a) KARMINA dne 27. jan 2009 13:51:30

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. jan 2009 13:56

Bila tam večkrat...Pa v Ižakovcih tudi Vendelina jr.

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

27. jan 2009 14:15

Bila si v Kobilju? Priznam, da pred približno desetimi leti še nisem slišala za Kobilje. K

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. jan 2009 14:21

Po službeni dolžnosti sem izvedela za veliko krajev, za katere še v domači regiji ne vedo... Vendelina jr.

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

27. jan 2009 14:30

Tudi jaz sem v zadnjih letih izvedela in tudi spoznala mnogo krajev, za katere se domačinom niti ne sanja kje so. K

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

27. jan 2009 15:09

spagon je napisal/a:

Garmin je fina stvarca ko si v velikem tujem mestu, kjer imajo kakih 6 pasov in čudna krožišča s semaforji in  ne vem kaj še... In potem ga poslušaš in gledaš in mu slediš kamor te vodi in zaradi tega premalo opazuješ promet okoli sebe in se zaletiš

No to se je zgodilo meni.....

Pa saj drugače je super zadeva, samo potem se malo razvadiš in ne gledaš stvari okoli sebe in ne treniraš orientacije v naravi in mestih

saša

Ja madona, a ni to sestavni del užitka  potovanj po tujih mestih ( da prideš na ena čudna križišča, pa tudi če zgrešiš, potem po karti iščeš popravke ). Garmin ( ali podobna naprava ) morda res pride prav če pluješ čez pacifik in moraš vsak dan najti svojo pozicijo ( pas še to ne, tam pa itak imaš dovolj časa ). Res si ne predstavljam, da bi vozil po tujem neznanem mestu in namesto, da bi občudoval tuje mesto, bi zjal v nekakšen zaslon garmina. Pa, glede orientacije, Vendelina ima popolnoma prav.

Moycaa, če je bila pustolovščina, ti zavidam, sploh ti ni treba it v Kuala Lumpur.

ežoj

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

27. jan 2009 15:24

Ežoj, ko se voziš 24 ur skupaj in nisi spal že 2 dni, pol garmin še kako prav pride, da ne tavaš in da si v velikem in prometnem mestu čimprej poiščeš prenočišče.

Drugače pa prisegam na karte in lasten občutek za orientacijo. Saj sem ja geografinja

saša

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. jan 2009 15:27

Garmin človeku prav pride v primerih, ko je v kakšni državi, ki je orientacijsko zahteva, na primer Madžarska je taka: znanje tujih jezikov nam skoraj nič ne pomaga pri branju cestnih usmerjevalnih tabel, kakih geografskih orientirjev (tipo hribi) ravno ni na pretek in če je oblačno, noč ali megleno, se brez navigacije zelo enostavno izgubiš. Ampak tudi pri takih primerih se na ekran pogleda občasno, fokus je še vedno na cesti (ker se je bolje izgubiti kot zaleteti ali koga povoziti) V mestih pa spada v osnovni potovalni gušt to, da se malo izgubiš. Tudi ponavadi kje kaj prekopavajo in se potem navigacija kar namuči, da najde alternativno varianto. Zato je najbolj enostavno, da se v mestih zapeljete do železniške postaje, tam najdete taksita in potem mu daste naslov, kamor bi radi prišli in potem vozite za njim. Deluje bolje od vsakega garmina. Vendelina jr.

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

27. jan 2009 15:43

Moycaa, a ni Grgorčičeva v kranju za "nekdanjim " Globusom?

 

lp

robida

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

27. jan 2009 15:57

Robida, opozorili so me že, da Gregoričeve ulice ne zamenjujem z Gregorčičevo. Prva je v Čirčah, izven Kranja, druga pa je v samem centru Kranja. Anyway, našla sem. Moycaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti