Konzerviran fižol v zrnju

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

tema odprta - 25. jan 2009 10:44 | ogledi: 18.835 | odgovori: 16

Prosim za pomoč.

 

V skrinji imamo veliko surovega fižola v zrnju. Ker pa nam ta bolj malo pride prav (razen če ga predhono skuhamo) sem prišla na idejo, da bi tega iz skrinje skuhala in vložila v kozarce, da bi ga lahko uporabila kadar se mi pač zljubi (ne da ga moram en dan prej namočiti, pa skuhati). Torej, da bi ga lahko uporabila takoj.

 

Mi kdo pove za kako konzervansno kombinacijo? Lahko je samo sol in voda, kar bi bilo po moje najbolj praktično, da ga lahko porabim recimo še v kakem matevžu...

 

Hvala za pomoč!

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

25. jan 2009 10:54

jaz bi ga normalno skuhala.Potem bi ga ohladila, napolnila v kozarce in pastelizirala. m.schafe m.schafe

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

25. jan 2009 11:19

Ubogaj ksenjako. Saj ni teba, da vsega naenkrat skuhaš....

rimljanka - zasebno mnenje

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

25. jan 2009 11:51

Kadar je glavna jed iz fižola, ga vedno skuham več in dam po porcijah v skrinjo za dodatek v zeljno solato ali kaj drugega.

Lijana

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

25. jan 2009 12:46

Jaz sem tudi bolj za zamrzovanje kuhanega fižola.  Čeprav: stročji,  vložen v osoljeno vodo,  čisto lepo zdrži v kozarcih. Probaj kozarec ali dva, ne bo grozne škode, če sfališ. Ostalo pa v skrinjo. Delam pa enako, kot Lijana.

Cila

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

25. jan 2009 12:51

ksenjako je napisal/a:
Zakaj pa ga ne skuhaš in daš nazaj v skrinjo? Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k
Tudi jaz ga skuham naenkrat kilo ali kilo in pol (tisti dan je potem vedno na sporedu jota, ket skuham krompir zanjo kar v fižolovi vodi), ga nadevam v majhne plastične posodice (od skute ali namazov), zamrznem in po potrebi odtalim, kadar ga rabim npr. za solato. Sicer pa vse mineštre kuham tako, da v vodo z ostalo zelenjavo vržem kar zamrznjeno porcijo fižola in vse skupaj kuham dalje. mamaF - Mojca

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

25. jan 2009 13:53

Kako pa odtaljujete kuhan fižol (recimo za solato), oziroma na kakšen način nasploh odtaljujete zamrznjena živila? V hladilniku, pri sobni temperaturi, mogoče v mikrovalovki?

nola

neznan uporabnik

25. jan 2009 23:24

Surov fižol se sploh ne zamrzuje. Ali se shrani suh ali pa se malo pokuha in potem zamrzne. kelly

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

26. jan 2009 0:03

nola je napisal/a:

Kako pa odtaljujete kuhan fižol (recimo za solato), oziroma na kakšen način nasploh odtaljujete zamrznjena živila? V hladilniku, pri sobni temperaturi, mogoče v mikrovalovki?

nola
Nimam mikrovalovke, zato se moram spomniti večer prej, da bom jutri rabila fižol. Zamrznjenega pustim na pultu oz. v hladilniku (odvisno kako hitro ga rabim). V majhnih porcijah (do pol litra) se mi v hladilniku čisto v redu odtali npr. od večera do kosila naslednjega dne. Ostale zelenjave pa sploh ne odtajam (ker je ponavadi zamrznjena surova ali samo rahlo blanširana). Zamrznjeno vržem v vrelo vodo in skuham do konca. No, ja , razen, če kupim zamrznjeno špinačo, jo pustim odtaliti, potem pa obdelujem naprej, če jo delam kot prilogo ali v zelenjavnem zavitku oz. piti (v mineštro dam pa tudi kar zamrznjeno). mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti