Pomoč krofi

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

3. feb 2009 22:50

Ves kaj muca1, manj mascobe je ze v redu, samo zaradi enega krofa pa tudi ne bo nic narobe.  Seveda potem ne sme iti na dva, tri in tako naprej. Krof je dober ravno zato, ker je cvrt, v pecici po mojem ne bi bil tako okusen.

Jerneja USA

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. feb 2009 23:06

muca1, če je res hudo, mu pa tiste ameriške donutse naredi, jih lahko tudi v pečici spečeš, sicer niso tako rahli, pa brez marmelade v sredini so, ker je pač nimajo... Skratka to ni to.

Loni Makaroni

muca1  

član od: 22.8.2007

sporočila: 57

4. feb 2009 10:29

Najlepša hvala, bom poskusila s tem nadomestit pustne dobrote. Pozdravček muca1

bionda  

član od: 30.11.2004

sporočila: 131

4. feb 2009 20:29

lani sem jih tudi jaz poskusila. moj jih je kar pobasal, pa še mamo povabil. rečeno pa mi je bilo, da so topli krofi še boljši. sem pač ena tistih, ki večinoma peče in nič ne testira. pač, veselje do dela... kateri recept pa sem uporabila ... morebiti ga izbrskam in pripopam. bionda

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

6. feb 2009 21:45

punce, prepričale ste me. Ta vikend bom delala krofe, po Recinem receptu! Upam,da mi bodo ratali !! Alja

Zdenkica  

član od: 12.6.2004

sporočila: 251

9. feb 2009 12:39

Danes sem spet poskušala srečo s peko krofov, po Recinem receptu. Testo sem omesila ročno. Krofi so prvič v življenju taki, kot bi morali biti. Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa KONČNO je tudi meni uspelo!!! OMG, še sama ne morem verjeti, kako lepi so. Sem pa ugotovila, kje sem do zdaj delala napake. Testo sem vedno imela pretrdo, pa še na zelooo tanko sem valjala. Kako se pripoka slikca? Zdenka

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

9. feb 2009 13:14

No ja najprej eno vprašanje. Zakaj vse govorite, da ste krofe pekle? A se krofi ne cvrejo? Kot drugo sem pa še bolj po starem in tako delam tudi krofe vedno jih pred cvretjem nadevam z marmelado. Naši jih za nič na svetu ne zamenjajo. Imam pa za zapiranje ene modelčke podobno narejene kot lijček , le da imajo na notranji strani širšega dela izboklinice ki krof stisnejo, da se ne odpre. Pred leti je te modelčke kupila teta na nekem sejmu in sem jih potem naročila več prijateljicam. Sedaj pa bi ponovno rada naročila a nimam pojma katera firma je to bila. Pred časom sem jih že ponovno naročila, a nisem dobila odgovora. Če katera mogoče kaj ve o tem bi lepo prosila za informacijo. So pa ti modelčki avstrijske izdelave, prodajalo pa jih je eno podjetje nekje iz Prekmurja ali tam nekje. patka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

9. feb 2009 13:20

No, seveda se krofi cvrejo, še sama ne vem, zakaj rečem, da sem jih pekla.

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti