Kisla repa ali zelje s kašo?

JaninaC  

član od: 17.7.2008

sporočila: 19

tema odprta - 24. jan 2009 12:34 | ogledi: 12.288 | odgovori: 16

Pozdravljeni,

mogoče se kdo spomni recepta in mi ga zaupa.

Kot otrok sem pri stari mami večkrat jedla eno zelo dobro jed, mislim, da je bilo kislo zelje ali repa, pa prosena kaša in fižol. Vem, da je bilo zelo dobro, ampak recepta za to pa ne najdem.

Recepte v bazi sem si že pogedala, ampak noben ni takšen.

LP, Janina.

JaninaC

Temo je spremenil(a) JaninaC dne 24. jan 2009 12:54:40

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

24. jan 2009 14:20

pozdravljena jaz to naredim čisto enostavno-dam kuhat zelje ali repo,ko zavre prvo vodo odlijem in nalijem novo(zato da je manj kislo),dodam po okusu jušno kocko,ko je na pol kuhano dodam oprano proseno ali ajdovo kašo-približno eno pest, odvisno od količine zelja in skuham-na koncu po okusu zabelim z ocvirki. upam,da sem ti kaj pomagala pozdravček vsem cheleste

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

24. jan 2009 14:20

je morda bujta repa,samo fižola tukaj ni. adalbert

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. jan 2009 14:26

Naredim klasično kislo zelje ali repo, malo pred koncem kuhanja dodam oprano proseno kaš, pustim poči vreti, da se kaša skuha. Kuhan fižol lahko dodaš 8jaz ga ne) malo pred koncem kuhanja. jed je boljša, če malo psotoji. V zelje dam zrno ali dve česaa, rezino čebule, lovorjev list. In seveda zabelim z ocvirki.

rimljanka - zasebno mnenje

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. jan 2009 15:58

rimljanka je napisal/a:

Naredim klasično kislo zelje ali repo, malo pred koncem kuhanja dodam oprano proseno kaš, pustim poči vreti, da se kaša skuha. Kuhan fižol lahko dodaš 8jaz ga ne) malo pred koncem kuhanja. jed je boljša, če malo psotoji. V zelje dam zrno ali dve česaa, rezino čebule, lovorjev list. In seveda zabelim z ocvirki.

rimljanka - zasebno mnenje

Seveda vegetarijanskimi.

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. jan 2009 19:38

Jaz pa nisem vegetarijanc, pa nisem ziher, po moje  pri najboljšem sosedu ali špar, išči od vegetarjanskih prašičev.

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. jan 2009 19:41

 

ežoj je napisal/a:

Jaz pa nisem vegetarijanc, pa nisem ziher, po moje  pri najboljšem sosedu ali špar, išči od vegetarjanskih prašičev.ežoj

    Joj, kaj obstajajo tudi nevegetarijanski? Mesojedi? Uh, uh, uh, tega pa nisem vedela....  

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

24. jan 2009 20:17

Mogoče si jedla bujto repo v njo se dodaja prosena kaša. V kislo zelje pri nas v prekmurju se reče sekeli, pa je narezano meso, nekateri dodajajo tudi fižol. Tako da si naštela takšne vse sestavine po spominu, da bi lahko jedla bujto repo kot tudi kislo zelje. lp bisagolf

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti