Kvašeno testo za naslednji dan

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

tema odprta - 23. jan 2009 11:59 | ogledi: 20.831 | odgovori: 13

Pozdravljeni!

Zadnje čase veliko ustvarjam s preprostim kvašenim testom, delam predvsem žemljice, štručke, kajzerice ipd. Običajno jih naredim in pečem zvečer. Zjutraj za to ob dveh majhnih otrocih (4 mesece in 20 mesecev) ni časa. Seveda zjutraj kruhki niso več tako dobri, kot so bili zvečer, zato razmišljam o možnosti, da bi jih zvečer pripravila, zjutraj pa samo še spekla. Je to možno? Kako? Bo v redu, če zvečer zamesim in vzhajam testo, oblikujem npr. kajzerice, jih kar na pekaču postavim v hladilnik, zjutraj pa samo še vzhajam in dam peči?

Talija  

član od: 12.9.2005

sporočila: 171

23. jan 2009 12:11

Za tvoje vprašanje nimam odgovora, te pa pozdravljam, ker si se ojunačila in se po dolgem času, tudi pisno pridružila KUL. Sigurno pa ti bodo odgovorile bolj izkušene članice. Lp Talija

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

23. jan 2009 12:12

Seveda bodo, testo lahko napraviš tudi za par dni naprej, ga daš v polivinilasto vrečko, potem pa vsak dan sproti spečeš toliko peciva, kot ga rabiš.

Saj v bazi je tudi recept za tako testo, avtorica je golubić, kako se imenuje se pa trenutno ne spomnim, je pa res odlično. Gre pa z vsakim kvašenim testom, jaz ga zadnje čase pripravim z rženo moko in se ravno tako obnese.

nola

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

23. jan 2009 12:34

Čer imaš dva majhna otroka, potem ti bo najbližje recept, ki je v bazi in sicer "kruh brez gnetenja". Traja sicer dolgo, vendar pa je dela dejansko za vsega 10 minut. fresh

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

23. jan 2009 12:34

Nola, hvala, tisti recept sem videla. Pri meni je problem v tem, da zjutraj nimam niti toliko časa, da bi oblikovala kruhke, zato to sprotno oblikovanje odpade. Če torej dam že oblikovane kruhke na pladnju v hladilnik, kaj se bo zgodilo z njimi? Bodo tudi v hladilniku še vzhajali? Jih moram pokriti s plastično folijo, ali je v redu navadna krpa? Taka vprašanja me mučijo, pa ne bi rada preveč eksperimentirala in potem kaj stran metala ... Katja D

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

23. jan 2009 12:38

Fresh, hvala, gnetenje ni problem, to naredi kruhomat Tudi kruhke ni težko oblikovati, to je hitro narejeno, samo zvečer pač gre, ker otroci spijo, zjutraj pa nikakor ne bo šlo. Rada pa delam kruhke (žemljice, kajzerice), ker jih naš mali rad gloda za zajtrk ali malico, nad rezino kruha pa ni tako navdušen, pa četudi je kruh narejen iz enakega testa kot kruhek ;-) Katja D

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

23. jan 2009 12:54

Katka lopatka, hvala! Za to mrzlo potico pa še nisem slišala, je bila pravo odkritje zame Čeprav veliko pečem, pa sem pri kvašenem testu še bolj začetnica, se ga zelo dolgo časa kar nisem upala lotiti. Ne vem, zakaj, ampak nekako sem imela v glavi, da je kvašeno testo nekaj zeloooo zapletenega, pa zdaj vidim, da je v bistvu zelo preprosto Bom že kar danes poskusila nekaj žemljic dati nevzhajanih čez noč v hladilnik, pa bom videla, kaj bo uspelo. Do potice pa še nisem prišla, ker z možem nisva ravno njena ljubitelja in nama zadošča, da jo jeva ob praznikih, ko pečeta najini mami. Zaenkrat sama raje pečem buhteljne, pa se sprašujem, če bi tudi pri njih delovala ta nočna varianta.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. jan 2009 13:30

Katja, seveda da bi delovala, je za vsako kvašeno testo, ni problema. Res je nezahtevno in še takšnim začetnikom uspe super testo (mame se kar ne morejo načuditi) . Zjutraj boš pri žemljicah verjetno presenečena, kako bodo lepe. Poročaj... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti