Kvašeno testo za naslednji dan

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

23. jan 2009 14:19

Pa če bi polpečene zamrznila, pa jih zjutraj samo dopečeš, kot to delajo v trgovini?

Sicer jih pa jaz vedno naredim več, zamrznem, po potrebi odtajam. Ne marate odmrznjenih ali še nisi poskusila?

strippy

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

23. jan 2009 15:29

Vsak kruh ali žemljice dobijo svežino in hrustljavost, če ga postavimo za 3 minute v pečico na 150 st. C. Seveda pa ne smemo večkrat tako pogrevati istega kosa kruha, ker postane suh in trd. Predlagam, da spečeš žemljice zvečer. Lahko spečeš večjo količino, npr. za dva ali tri dni, in pred vsako uporabo jih pogreješ v pečici. To je pri nas redna praksa.

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

25. jan 2009 13:00

Da poročam: Zvečer sem zamesila testo, ga tudi vzhajala, iz njega oblikovala žemljice in jih s pekačem vred dala na hladno. Zjutraj sem jih še malo vzhajala (nekaj so vzhajale že ponoči) in dala peči. Super so uspele V pol ure smo imeli sveže žemljice - v tem času smo ravno uredili oba otroka in je bil čas za zajtrk

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti