Samozaposlitev starejše osebe

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

tema odprta - 23. jan 2009 7:12 | ogledi: 3.942 | odgovori: 21

Rabim nasvet. V družini imam starejšo osebo, ki nima nikakršnega hobija. Želim ga vsaj malo zaposliti. Njegova edina zaposlitev je: branje dnevnega časopisa, poslušanje poročil in komandiranje. Za branje knjig nima interesa.

Ali obstaja kakšna družabna igra namenjena samo njemu?

Migla

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

23. jan 2009 7:43

koliko pa je stara ta oseba? Kaj pa mogoče računalnik? Imam znanca, ki si je kupil pri 80ih računalnik. No letos jih bo imel že 83 in je navdušen nad tem. Ureja si slike, pa vsesorte mu je zanimivo. Odvisno kakšna je ta oseba, malo več bi jo bilo treba opisati. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

23. jan 2009 7:46

Ja, računalnik je dobra ideja in vpiše naj se na kulinariko. Tukaj se bo mogoče naučil kako je če drugi komandirajo in ne vedno on. Brihta

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

23. jan 2009 7:51

Oseba je stara 84 let. V življenju je bil zelo gospodovalen, rad ima red v hiši. Igra karte remi. Grozno., pusto življenje živi, gledano iz mojega zornega kota. Kaj več pa mi ni znanega, da bi napisala. Migla

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

23. jan 2009 7:55

Nekateri radi rešujejo križanke ali še raje sudoku - tudi slednjega dobiš v trgovinah v knjižicah, podobnih križankam. Ali imate kakšno možnost dela na vrtu? Nekateri neskončno uživajo v svojih vrtovih, pa magari če samo počistijo tri liste in sedijo na klopci. matilda

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

23. jan 2009 8:17

kaj pa če bi preko računalnika igral remi? SAj ne vem kako to poteka, samo ravno hči mi je zadnjič rekla, da je probala na internetu igrati remi. kleo

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

23. jan 2009 8:20

Lahko rečem, da računalnik ne bo sprejel. Sva o tem že govorila. Migla

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

23. jan 2009 8:24

Kaj pa on pravi na to? A je njemu dogčas, al bi ga vi radi zaposlili, da ne bi bil tečko. Nekatere osebe so pri teh letih še zelo aktivne, druge manj. naša nona še dela pri 85 na njivi. Si zaveže okoli glave trak kot Rambo in motiko v roke, pa gasa. kaj pa nekaj kar ga je npr. nekoč veselilo? Mogoče rezbarjenje, al pa slikanje,... Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

23. jan 2009 8:25

A zdej sem se spomnila. kaj pa kakšna živalca? Mogoče kakšen kuža, če pa ni mogoče vsaj en kanarček al pa hrček? Pa ne ga spraševat, če bi imel živalco, ki so itak trmasti in bo rekel, da ne. če se vam zdi, da bi tako šlo, mu kar podarite za roj. dan in ko dobi živalco se mogoče razneži. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 23. jan 2009 08:26:56

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. jan 2009 9:52

Migla, ne verjamem, da se da 84-letnika zmotivirati v karkoli, če si sam tega ne želi. Tudi ne verjamem, da se da kogarkoli, ki se kolikor toliko zaveda samega sebe, zmotivirati, da bo nekaj počel, če sam tega ne želi. Če je pač tako naneslo, da moraš sobivati s starejšim človekom, ki ima en svon red (ki ga ti ne razumeš, on pa tvojega ne), se poskusita dogovoriti za en modus operandi in če to ne gre, vsaj za en "pakt o nenapadanju". Drugače pa pusti človek, naj bere časopise in igra pasijanso. Tisto, kar se zdi iz tvojega kota "grozno, pusto življenje", je njegovo življenje. Morda bo še dvajset let to počel, morda čaka na zadnjo pomlad v življenju, karkoli je, to NI tvoje življenje. Nihče še nikomur ni naredil blaze usluge, če je komu rekel, da živi grozno pusto življenje. Niti se ni tak dolgočasnež zgolj in samo zaradi tega zavedel in rekek, od jutri bo pa drugače, hvala, da si me opozorila, grem zdajle takoj v šolo salse.... Skratka, malo se spomni na tisto, da je treba imeti pogum za spreminjanje tistega, kar lahko spremeniš, potrpežljivost, da prenašaš tisto, česar se ne da in modrost, da ločiš med prvim in drugim.....in zdaj malo preveri, kako TI stojiš s temi stvarmi. Vendelina jr.

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

23. jan 2009 10:06

znanka je "po naključju v jarku našla mladega psa" seveda je bila dogovorjena,da če s psom ne bo šlo,ga vrne v gnezdo gospood,ki je bil kar nekaj let direktor in mali diktator še v pokoju je psa potem brez oklevanja sprejel,"saj je bil vendar najdenček" in tako se še sedaj nekje po dolenjskem veselo sprehajata,pogovarjata,skupaj bereta časopis in v hiši je mir poizkusi anaeva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti