Lignji s krompirjem v pečici

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

29. jan 2009 22:12

Se globoko opravičujem, ker sem vprašala za izkušnje pri peki lignjev s krompirjem. Kaj mi je sploh bilo, da grem kaj takega vprašati.... Pa srečno. zoja2

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

25. feb 2009 13:18

Pozdravljena. Jaz jih večkrat pripravljam, recept pa mi je dala kolegica iz Kopra. Krompir olupim, zrežem na take kose kot pomfri, le da so debelejši, povegetam, pokaplam z olivnim oljem in dam peči v pečico. Ko je krompir skorajda čisto pečen, stresem zraven še kalamare in jih malo premešam s krompirjem. Po kakih desetih minutah na vrh naribam še malo sira, ali pokrijem s sirom za toast in še malo porinem v pečico da dobi barvo. Jed je preprosto pripravit, okusa pa je odličnega. mejačka

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

25. feb 2009 15:39

Zoja daj raje ne uporabi vegete, pa niti nobenega sira, če so kalamari sveži ne potrebujejo dodatkov, ker so sami po sebi že dovolj okusni. Dodatki samo prekrijejo njihov okus. ycrna

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

25. feb 2009 15:42

mene pa zanima če ima katera recept za lignje s krompirjem in sladko+kislo smetano v pečici. Enkrat sem jih jedla v jedilnici pedagoške fakulteta v MB. Bili so odlični, ampak se ne spomnim prav kako so bili pripravljeni. Hvala vam že vnaprej za odgovor... pe3ca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti