Lignji s krompirjem v pečici

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

tema odprta - 22. jan 2009 19:41 | ogledi: 18.141 | odgovori: 14

Ali ima katera kakšen že preizkušen recept za lignje s krompirjem v pečici. Večkrat slišim, da so dobri, pa ne vem kako bi se lotila. Ali je treba krompir prej skuhati??...

Hvala.

zoja2

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. jan 2009 23:37

Skratka, najprej bi veljalo malo po zbirki receptov pobrskati in mnenja prebrati.

amc  

član od: 31.8.2007

sporočila: 68

23. jan 2009 8:22

Nedvomno se najprej pogleda po bazi in tud jaz delam tako. Če dobro preberete, nisem prosila linkov, ampak sem - upam da jasno prosila - kakšen preizkušen recept, kar pomeni, da bi rada slišala izkušnje. zoja

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

29. jan 2009 17:38

Pri nas smo jih včasih delali kar "od oka", tako, da ti točnega recepta ne morem zaupati. Šlo je pa takole: Na dno pekača smo naložili plast tanko rezane čebule in rahlo posolili, nato smo potresli plast lignjevih obročkov, ki smo jih začinili (poper, sol,lahko tudi mediteranske začimbe), na lignje pa plast tanko narezanega krompirja, ki ga zopet malo začinimo. Vsako plast sproti potlačimo, da ostane čim manj zraka med sestavinami.Odvisno od višine posode naložimo tako kombinacijo 2 ali 3 X. Po vrhu krompirja pokapljamo malo belega olja in ga razmažemo, da se zgornja plast ne izsuši preveč. Krompir naj bo zaključna plast. V izogib prepečeni gornji plasti krompirja lahko posodo pokrijemo z alufolijo in jo odkrijemo po pol ure, nato se naj še pol ure peče nepokrito. Lahko pa pečeš nepokrito in v kolikor imaš krompir nariban na debelino čipsa zgorno plast "odstrani" kak ljubitelj prepečeniega krompirja. Lepo se peče v jena posodi in preden jo postaviš na mizo zadevo izdatno pokapljaj z oljčno-olivnim oljem. Stvar okusa je koliko čebule boš dala, v primeru, da vzameš enake dele čebule, lignjev in krompirja bo jed zelo sladka, če daš preveč krompirja pa je bolj "praznega" okusa. Moj nasvet bi bil, da uporabi razmerje 1/2 kile čebule, 3/4 kile lignjev in 1 kilo krompirja. Brez bojazni, da ne bo dovolj pečeno, ko je krompir pečen, bodo tudi lignji ravno prav mehki. ati zlati

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. jan 2009 19:01

amc je napisal/a:
Nedvomno se najprej pogleda po bazi in tud jaz delam tako. Če dobro preberete, nisem prosila linkov, ampak sem - upam da jasno prosila - kakšen preizkušen recept, kar pomeni, da bi rada slišala izkušnje. zoja

Oprosti, vprašanja sploh nisi postavila ti, ampak zoja2. In, konec koncev ti je mamaF dala link do recepta, po katerem ona pripravlja lignje. Očitno je torej z njim zadovoljna, konec koncev je njen.

In še vedno drži, vprašanja v bazi se pregleda najprej. Komentarji pod recepti kaj povedo. če ne, se pa še vedno da tudi pod katerim od receptoc povprašati. Odprtih je tudi kar nekaj tem o lignjih, tudi o lignjih v pečici.

rimljanka - zasebno mnenje

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

29. jan 2009 19:11

Saj, glede na mnenja pod posameznimi recepti je jasno, da so recepti preizkušeni - če ne drugače - od avtorja mamaF - Mojca

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

29. jan 2009 20:45

Še ena podvojena osebnost

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti