Sestrična

masaj  

član od: 20.1.2009

sporočila: 21

tema odprta - 22. jan 2009 18:13 | ogledi: 1.615 | odgovori: 10

Ojla!Prosil bi za kakšen nasvet glede moje sestrične!Je zelo vredu punca in tudi na pogled dobrega videza,rad bi ji pomagal in ji svetoval tako,da me bo razumela in končno dojela,da ne dela prav in da si lahko uniči življenje.Ima namreč fanta s katerim je najmanj 3x nehala saj jo znova in znova prepričal,ad se bo spremenil.Od tega pa seveda ni bilo nič,vse skupaj se je ponavljalo in še vedno se jevideval z drugimi in pijančeval,medtem,ko ga je ona pridno čakala doma.Tudi kadar sta nehala,jo je ta zlahka prepričal,naj se vrne in da tega ne bo več počel.Ker ni več rosno mlada se bojim,da si bo tako uničila življenje.Moški se nemalokrat ozrejo za njo in ni jih bilo malo,ki so jo hoteli bolje spoznati.Ona pa nikomur ni dala niti priložnosti.Ker jo imam rad kot sestrično in dobro prijateljico,bi ji rad pomagal.Večkrat sem ji skušal razložiti,da taka zveza ne pelje nikamor,a ona trdi,da ne bo drugega našla in ga imela tako rada kakor tega fanta.Žalostno,vem,vendar ne najdem načina kako bi ji razložil,da tako ne bo mogla živeti.

masaj

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

22. jan 2009 18:43

"masaj" s tvojo pomočjo ne bo šlo.  Žal mora vsak svojo pot prehoditi sam. Če te zanima, je o partnerski odvisnosti  kar nekaj napisala Sanja Rozman.

kobra 1

masaj  

član od: 20.1.2009

sporočila: 21

22. jan 2009 18:49

Sem bral knjigo,mi je vse jasno,samo njej ni pa še bere zelo nerada. masaj

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

22. jan 2009 18:55

Poznam podobne primere, le da nekateri ljudje prav nekako potrebujejo tako zvezo, eni hočejo bit tepeni, eni hočejo in živijo za tisti dan, ko se potem partner opravičuje in ga časti (zjutraj potem, ko je noč preživel pri drugi na primer)... Je pa res tako da je hudo gledati kako trpi, več kot povedati in svetovati pa žal ne moremo...mogoče bi jo morali zamotiti in zmotivirati za druge stvari v življenju, da ne bi doma samo čakala in dobila občutek da je veliko več vredna, da je na nekam področju dobra itd. Nisem psihiater, je le moje mnenje in malo izkušenj, tudi svojih, žal... nitta

sladkorčkova  

član od: 22.1.2009

sporočila: 2

22. jan 2009 19:01

če ona noče bo polomija sladkorčkova[planika] Sporočilo je spremenil(a) sladkorčkova dne 22. jan 2009 19:01:52

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

22. jan 2009 19:11

Ne vem, če katera ravno hoče biti tepena, nitta... Stvari so vseeno malo bolj kompleksne. Masaj, na tvojem mestu se ne bi preveč vmešavala. Vem, da ji hočeš dobro, ampak punca se mora vseeno odločiti sama. Praviš, da sta dobra prijatelja - veš, prijateljem moramo včasih tudi pustiti, da naredijo kakšno neumnost, saj ne moremo pričakovati, da nas bodo v vsem ubogali. Vsak od nas bije svojo bitko. Svoje mnenje si ji povedal, sama pa se bo morala odločiti, kaj bo storila. Ljubezen je žal slepa in se ji bo verjetno moralo zgoditi nekaj zelo hudega, da se bo otresla tega fanta, ampak tudi iz največje polomije se nekaj naučimo. Držim pesti. RadaJem

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

22. jan 2009 19:12

A ni bila ena podobna tema pred kratkim??? Tam je precej nasvetov.

Atina

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

22. jan 2009 19:14

Se kar strinjam z zgoraj napisanim. Jasno ji povej ji svoje mnenje, vendar ji stoj ob strani ne glede na njeno odločitev. Žal je to res spoznanje, do katerega mora priti sama.

tulka

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

22. jan 2009 19:42

Ja tako kot sem napisala, hočejo biti "tepene" v fizičnem ali psihičnem pomenu, ker živijo za tisti dan ljubeznivosti ki ga dobijo potem, ko se partner strezni/prespi/pomisli/moleduje... Na to se je nanašalo. Kot sem rekla, govorim iz lastnih izkušenj, za katere sem po eni strani vesela da so se zgodile, saj sem se veeeeliko naučila. nitta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. jan 2009 21:30

Jaz se samo bojim, da bo tale sestrična v morebitno naslednjo zvezo "uletela" s povsem enakim tipom, kot je zdajšnji. Izkušnje pač, ki jih spremljam od blizu. Ker se strinjam z nitto, in praksa to potrjuje, da je določen tip ljudi, ki nenehno ponavljajo enake vzorce. In naj se sliši še tako čudno, določen odstotek žensk se v morebitni zvezi brez problemov,brez maltretiranja , fizičnega ali psihičnega, ne znajde najbolje.

Če pooščejo pomoč, se iz tega lahko izkopljejo, če so same na svoji poti, je pa hudo.

 

Drži pa, da je težko gledati nekoga, ki ga imaš rad, kaj se mu dogaja, če si prepričan, da je to slabo zanj. A če je res slabo  zanj - ne vem, ali tudi ta oseba misli tako. In če njej ni tako hudo, da bi šla, potem si, mansaj, brez moči.  Pogovor na to temo vsekakor, sicer pa opora vselej, ko jo potrebuje.

 

Mamamia

mamamia

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

22. jan 2009 21:43

Samo to še bom dodala... NIKAR potem ko pride k vam po pomoč, nikar ne recite tistih slavnih VIDIŠ, sem rekel/rekla... nitta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti