Gel nohti

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

7. feb 2009 18:00

Na našem koncu Idrija so nohti 30 e ,so narejeni natanko in naravnega videza ,enkrat sem jih dala delati v LJ V Supernovi na Rudniku sem bila isto zadovoljna .Se pa cene v prestolnici gibljejo od 50 e dalje jampina

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

7. feb 2009 19:03

Jaz hodim v Velenje v Interspar. ZEEEELOOO zadovoljna samo za ceno pa res ne vem, mene korekcija in potem lak pa kakšna poslikava pride cca 28 Eur Hobotka

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

7. feb 2009 21:07

Mene pa zelo intrigira formulacija "gel nohti naravnega izgleda". Mislim, geliranim nohtom se vidi na 100 metrov, da so umetni oz. gelirani, pa če so narejeni dobro ali slabo. O tem, kar pa ta postopek naredi naravnemu nohtu, pa ne bom začenjala, saj se verjetno vsaka zaveda, v kaj se spušča... strelka

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

7. feb 2009 21:19

Bila sem za model prijateljici, ki se je učila gelirat, sem bila zelo zadovoljna, teui za prvič mi je naredila zelo lepe nohte. Ko pa sem nohte odstranila-katastrofa, moji nohti so bili tako krhki, sem rabila ene pol leta, da so se poštimali, tako da gelirani nohti-ne, hvala andreja č.

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

8. feb 2009 12:06

Seveda so nohti po odstranitvi gela krhki. Pravzaprav niso krhki, ampak tanki, saj se jih pred nanosom vseh tistih zadev popili in razmasti, da se ustvari groba površina, na katero se potem materiali primejo. Pa še potem prihaja do raznih odstopanj in zračnih mehurčkov. Na različne gele se ljudje različne odzovemo, k temu pripomorejo različno mastni in vlažni nohti ter tudi način dela. Sama sem gel nohte nosila kar kakšno leto ali celo več, na odstranitev gela pa sem se "psihično pripravljala", ker sem vedela, kaj me potem čaka: lomljenje nohtov dokler mi ne prerastejo dolžine. Zadevo sem kolikor toliko zadovoljivo rešila z uporabo utrjevalca znamke Essie. Problem je, da utrjevalci vsebujejo formaldehid in je, poleg tega, da je itak strupen (in ga zdaj vsi "moderni" proizvajalci lakov za nohte skupaj še z dvema sestavinama dosledno odstranjujejo iz proizvodnje lakov - pogooglajte za Big Three Free lake ), potreben natančen nanos, da se ne nanaša na kožo okoli nohta, ker učinek dolgoročno ni ne lep ne zdrav. Sčasoma sem ugotovila, da s primerno nego lahko tudi svoje nohte pripravi do tega, da izgledajo lepo. Morda niso svetleči in nimajo bele konice (ko so naked, seveda), izgledajo pa zato naravno. Gel nohtov se za eno samo priložnost ne splača narediti: škoda, ki jo povzročimo svojim naravnim nohtom, je prevelika in predolgo traja, da se zadeva sanira. Nikar pa ne govorite, da je gel povzročil krhke nohte. Gel ni nič kriv, postopek obdelave naravnega nohta je tisti, ki noht dejansko mehanično poškoduje. Malo logike, prosim. Če še dodam: Estrada studio je ravno v času mojih gel nohtov odprl svoja vrata v Domžalah. Tako neprofesionalnega odnosa in pomanjkljive higiene brez razkuževanja osnovnih pripomočkov še nisem doživela. Nikoli več nisem stopila tja notri. Sporočilo je spremenil(a) Sasenka dne 08. feb 2009 12:07:53

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. feb 2009 14:50

Sasenka je napisal/a:
Nikar pa ne govorite, da je gel povzročil krhke nohte. Gel ni nič kriv, postopek obdelave naravnega nohta je tisti, ki noht dejansko mehanično poškoduje. Malo logike, prosim.

Kakšne logike? Kolikor je logično, da nohte s piljenjem poškodujemo, toliko je še dosti bolj logično (lepo prosim, res, ne samo logično) da v ENEM letu nohti prerastejo vse kaj več kot eno dolžino.

Gel povsem zapre (vsaj po mpje, čeprav ne vem, kako gel zgleda, pa me tudi ne zanima) pot zraka do nohtov. Nekako si ne morem predstavljati, da jim to koristi.

Drugače pa moji naravni nohti izgledajo povsem naravno, veš. Tako, da se mi zdi, da je normalno, da tudi tvoji.

Se oproščam, če se vtikam v temo, ki je ne poznam, ampak, ker si ravno prosila malo logike, sem.....

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

8. feb 2009 15:11

Ah, Rimljanka, pač nisi dojela, kaj sem hotela povedati. Nič zato.
rimljanka je napisal/a:
Drugače pa moji naravni nohti izgledajo povsem naravno, veš. Tako, da se mi zdi, da je normalno, da tudi tvoji.
Točno to. Izgledajo naravno. Niso pa svetleči in nimajo bele konice. Prosim, preberi še enkrat. Sporočilo je spremenil(a) Sasenka dne 08. feb 2009 20:37:11

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

8. feb 2009 17:23

Sasenka, tudi meni ni jasno, kje si videla, da je katera formulirala, da gel sam poškoduje noht, ampak smo vse govorile o postopku. Sicer pa sploh ni važno, ker smo pod črto vse na istem bregu... strelka

roznik  

član od: 2.12.2008

sporočila: 105

8. feb 2009 17:51

Mene pa zanima, če je ta cena, ki jo navajate, cena za en noht ali za obe roki? In na koliko časa približno je treba nohate popravljat? 1,2 meseca? 1,2 tedna? lp roznik

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

8. feb 2009 17:59

Jaz dajem 30€ za nohte, mini korektura pa 10€. Popravljati je treba približno na 1 mesec. Eni več eni manj. Jaz sem zaenkrat kar zadovoljna . Ko pa bo treba enkrat spet imeti svoje nohte pa bojo težave. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti