Kako narediti mehak piščančji file?

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

22. jan 2009 16:56

Meni pa ne gre v glavo kako lahko v osnovi sploh uspeš, da je piščančji file trd !!! No , če uporabljaš meso zgolj domačih kur to je tistih, ki živijo in se hranijo na prostem je meso res nekoliko bolj čvrtso a daleč od tega, da bi bilo trdo. Ker pa uporabljaš, predvidevam, kurje meso s farm to je galofak-piščance pa ni šans, da bi lahkio bilo trdo. Sej vsi vemo, če kako kuro predolgo pečemo povsem razpade do skoraj neprepoznavnih oblik. Kar zreži lepo tako prepećeno kuro na lepe kose, če lahko. Prsi ali file pa je itak najmehkeši del piščanca in sploh vseh ptičev tako da, jaz bi se pošteno zamislil če bi mi iz tega dela ratal podplat. Kakšni so šele tvoji kuharski produkti iz drugih vrst mesa, če imaš že tu težave. Tko da, ne bi se ravno povabil k tebi na kosilo. Pa brez zamere. LP hedonist

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

22. jan 2009 17:08

Poskusi surovo meso preliti s pivom in dodaj limonin sok. Jaz to večkrat naredim, pustim dve, tri ure in potem samo na hitro spečem, pa je. s0ncek*

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. jan 2009 17:22

Vendelina jr. je napisal/a:
Na primer takole: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6755 No, finta je v tem, da je treba meso dati v kako fino mešanico in potem pustiti, da osmoza naredi svoje. Recimo fine so naslednje variante: - balzamični kis in potem daš zraven še žlico dve pesto barille in zraven še malo pinjo - balzamični kis in potem čez čas še cvetlični med - olivno olje, limonin sok in origano Vendelina jr.

 

Vendi, Vendi, nekako ne gre osmoze s kisom vezati...........

Vsa umetnost mehkega fileja je v dejstvu, da je treba hitro in kratko popeči.....sice postane vsako belo meso žagovina.

vdolin  

član od: 17.12.2005

sporočila: 109

22. jan 2009 18:18

Meso narezano na trakove posolim in začinim, povaljam v drobtinah, nato še v stepenem jajcu in hitro na vročo mačšobo in.... njam LP vdolin vdolin

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

22. jan 2009 18:54

Jaz pa piščančje zrezke za eno uro dam v malo osoljeno mleko. Ko je sin prvič jedel namočene v mleku je vprašal, katero meso je to. Po eni uri jih dam na cedilo in na hito splaknem pod tekočo vodo, počakam da se odcedijo, jih začinim in povaljam v ostri moki. So hrustljavo zapečeni, na sredini pa mehki, da se kar topijo. zoja2

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

22. jan 2009 18:59

Narežem ga na trakove ali kocke, prelijem arašidovo olje (lahko se malce marinira v olju, ni pa nujno), dodam sol in kurkumo ter ga dam v ponev brez olja, ki jo prehodno maximalno segrejem. Pečem zelo kratek čas, saj hitro dobi lepo zlato barvo (še posebej zaradi kurkume), vmes pa seveda mešam, da se enakomerno obarva. LP Lipa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. jan 2009 9:26

Rimljanka, vidim, da sem se z osmozo blamirala. Kako se pa potem reče temu procesu, ko meso vpija te sestavine? In kako se reče tistemu procesu, ko se meso soli in se zaradi tega izloča voda? Vendelina jr.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

23. jan 2009 10:21

Osmoza deluje na principu pritiska in semiperiabilnih celičnih membran. Proces ,ki nastane z soljenjem je da ima sol pač hidroskopične lastnosti in da v svoje molekule veže molkeule vode, no ja, tako nekako ta reč deluje. Seveda je to zgolj znanje iz gimnazije, nisem od foha. Prepričan sem, da bo Rimljanka to bolje razložila. LP hedonist

fuksija  

član od: 27.10.2007

sporočila: 86

23. jan 2009 10:24

Zoja2, bom preizkusila vaš predlog. Zanimivo. Hvala in lep pozdrav. fuksija

Nežinka  

član od: 19.7.2006

sporočila: 191

23. jan 2009 10:53

No, mi2 pa za vse azijsko usmerjene recepte (pa tudi kakšna druga smer), kjer se belo meso nareže a koščke (trakove) in marinira v marinado dodava malo pecilnega praška. Potem pa seveda na zelo vroči ponvi zelo malo časa med stalnim mešanjem. Meso je sočno in nežno.

 

If they don't have chocolate in heaven, I'm not going! http://easypika.typepad.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti