Kandida in prehrana

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

tema odprta - 22. jan 2009 14:11 | ogledi: 11.883 | odgovori: 10

Zanima me, če je kdo imel težave z bakterijo kandido-kolonizacijo le te v telesu in s tem povezane težave. Ste šli k zdravniku, kakšno prehrano ste izbrali, kako ste zadevo pozdravili?

Skratka vsi predlogi dobrodošli.

Hvala.

Pekarica

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

22. jan 2009 14:35

Kandida je gljiva, ni bakterija. Zdravniki pravijo, da je skrb okrog tega bolj nova modna muha kot kaj drugega, z odpravljanjem se pa veselo ukvarjajo strokovnjaki za bioresonanco. V glavnem se je pa treba odreči hrani, ki naj bi jo kandida imela rada - predvsem vsem sladkorjem, beli moki, maščobam. Pravzaprav naj bi jedli zdravo. Lisa

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

22. jan 2009 14:37

Lep pozdrav! Priporočam vam, da si skušate nabaviti odlično knjigo, kjer so vsi podatki, kako se spopasti z candido "UKROTITE KANDIDO-Vesna Vesel". V njej je vse kar potrebujete, kajti to je zelo "resna bolezen" za katero marsikdo sploh ne ve, da jo ima. Nažalost vam zdravniki ne bodo kaj dosti pomagali, saj o tem ne vedo veliko, žalostno. Lahko, da obstajajo izjeme, a v našem primeru ni tako. Za več informacij me lahko kontaktirate na ZS. Srečno! patty

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

22. jan 2009 14:42

Še preprost test ugotavljanja kandide v telesu, ki sem ga ravno včeraj slišala. Zjutraj, ko vstaneš si natoči kozarec vode in pljuni vanjo. Če plunek plava na vrhu vode se ta bakterija še ni razmnožila po telesu, če pa se je že se iz plunka proti dnu kozarca spustijo tanke nitke, ki so na koncu odebeljene. Pa ne zdaj vi mene " popljuvat " ker to nam je res včeraj ena svetovalka nahrina razlagala na srečanju! LP. gerna

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

22. jan 2009 14:49

Res je, test za kandido je prav tak kot je opisan zgoraj. Naredi se takoj zjutraj, na tešče in še predno si umiješ zobe. Po 10-15 minutah poglejte v kozarec ali so lovke ali jih ni. patty Sporočilo je spremenil(a) patty dne 22. jan 2009 14:49:58

receptor  

član od: 18.10.2008

sporočila: 276

22. jan 2009 15:36

Moja osebna zdravnica pravi,da se omenjena gljiva dokaj natančno,v95 % odkrije pri lab. analizi blata!

receptor

danicak  

član od: 5.1.2008

sporočila: 156

22. jan 2009 15:40

receptor je napisal/a:

Moja osebna zdravnica pravi,da se omenjena gljiva dokaj natančno,v95 % odkrije pri lab. analizi blata!

receptor
To je res. Pri poizkusu s slino v kozarec vode, pa je pomembna tudi kalitete vode. danicak

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. jan 2009 17:26

gerna je napisal/a:
Še preprost test ugotavljanja kandide v telesu, ki sem ga ravno včeraj slišala. Zjutraj, ko vstaneš si natoči kozarec vode in pljuni vanjo. Če plunek plava na vrhu vode se ta bakterija še ni razmnožila po telesu, če pa se je že se iz plunka proti dnu kozarca spustijo tanke nitke, ki so na koncu odebeljene. Pa ne zdaj vi mene " popljuvat " ker to nam je res včeraj ena svetovalka nahrina razlagala na srečanju! LP. gerna

Če napišem, da je to lari-fari, boste spet planili po meni?

Sicer pa res ni težko dokazati te vrste glive v telesu, saj je naravno prisotna v/na nas.

rimljanka - zasebno mnenje

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 22. jan 2009 17:28:03

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti