Samo malo korajže

Tara*  

član od: 21.1.2009

sporočila: 4

tema odprta - 22. jan 2009 4:05 | ogledi: 3.249 | odgovori: 15

Pozdravljeni!

Že eno leto se pripravljam da bi se vpisala,ceprav Kulinariko pregledujem že od skoraj od zacetka.Zame je kot neke vrste droga saj mi kar nekaj fali ce vsak dan ne pogledam kaj je novega,receptov sem pa tudi že kar precej sprobala in vedno z uspehom in pohvalami.Cestitke vam vsem za tako dobro spletno stran.Tokrat sem pa bila nekako prisiljena da se vpišem,saj me mož že mesece nadleguje kdaj bom naredila Ace rezine.Tu pa potrebujem vašo pomoc;s cim bi lahko nadomestila Ace sok,ker se pri nas ne dobi;ali je to pravi sadni sok ali je gazirana pijaca kot Fanta.Pa še to bi rada vedela koliko tehta kocka kvasa.Kot vidim imate dvojno pakiranje vcasih piše ta velika,vcasih pa ta mala kocka.Hvala za pomoc

Lep pozdrav Tara*

Tara*

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. jan 2009 6:02

Najprej - pozdravljena med nami. Očitno pišeš od nekod iz tujine. Dobrodošla torej.

Kvasi so res dveh dimenzij, 30 in 42 gramov, pa če se prav ne motim, obstaja tudi 25 g. če si v dvomu, vzemi manjšo kocko, 30 g, starejši recepti so gotovo z njo, ker je 42 g manj časa na trgu.

ACE soka ne poznam, najbrž je to tisti, ki bi mu rekli lahko multivitaminski. SOLA je bil včasih ACE, ne vem, če še obstaja.

http://www.ris.org/mr/2002-2003/ace.ppt Tole sem našla.

Kolikor se spomnim, je bil to tak precej oranžen sok, tipa Fanta a precej gost, najbrž podoben današnemu Frucu, multivitaminskemu 8ne vem, če ga poznaš). ne spomnim se, da bi imel dodan O2, če ga je imel, ga ni bilo veliko.

Jaz bi uporabila kot nadomestek multivitamisnki sok, v katreega bi dodala nekaj fante, recimo 1/3. Najbrž bo to kar OK približek. Pa saj bo še katera druga kaj napisala.

Upam, da sem ti kaj pomagala.

rimljanka - zasebno mnenje

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

22. jan 2009 7:44

Čao, dobrodošla med nami. In veliko kuharskih užitkov želim. Glede ace soka - kot je rekla Rimljanka, to lahko nadomestiš z vsakim multivitaminskim sokom, ACE je samo blagovna znamka. Gre za nekakšen zgoščen sadni sok, ponavadi iz več vrst sadežev, negaziran. Jaz sem delala že z vse sort sokov, pa je vse dobro, samo barve potem pride vsak drugače, zaradi preliva. Če mene vprašaš, je dober recimo tudi navaden pomarančni juice. Pa dober tek, te rezine so res dobre, zelo osvežilne in sočne. Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

sweets  

član od: 16.8.2008

sporočila: 796

22. jan 2009 18:27

Dobrodošla nova zasvojenka. Tudi moje priprave za vpis so bile dolge, ko pa je prišel v našo hišo Siol je bilo takoj rešeno. Prej sem samo na hitro odpirala recepte in si jih potem počasi ogledovala brez povezave v zgodovini. (Sem šparala telefonske impulze). Ace sok, ima pa tudi Presad. Jaz sem enkrat naredila tiste rezine, kar z pomarančnim sokom in je bilo čisto v redu. Lp sweets

Tara*  

član od: 21.1.2009

sporočila: 4

22. jan 2009 20:19

Hvala za lep sprejem in pomoc.Preden sem vam pisala sem pregledala kar dosti spletnih strani in nikakor mi ni uspelo ugotoviti ali je gazirano ali ne ker je od Radenske,sedaj je pa ta problem rešen in bom lahko pekla,samo ne ta vikend ker je prevroce. Lepo pozdravljeni Tara Tara*

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

22. jan 2009 20:24

Čao, ja, Tara, sedaj nam boš pa zaupala, iz katerega dela sveta se javljaš, da ti je vroče? Ker nas zeeeeebeeeee...... Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

Tara*  

član od: 21.1.2009

sporočila: 4

23. jan 2009 3:18

Halo, Oprostite nato niti ne pomislim.Živim tam dol odspodaj,skoraj na koncu sveta v mestu ki se imenuje Melbourne,Australija,kjer je sedaj poletje.Naj povem še to da sem preživela 1/3 življenja v Sloveniji in 2/3 v Avstraliji.Bila sem pa medtem šestkrat doma v Sloveniji,zadnjikrat 2003 leta. Vi se mi pa res smilite,ko pomislim kako mrzle zime imate in to je edini razlog zaradi katerega bi se težko odlocila za stalno selitev tja. Kar dobro se zavijte saj bo kmalu poleje Lep dan vam želim Tara*

angela33  

član od: 28.2.2008

sporočila: 71

23. jan 2009 5:40

Tara, živio, Dobrodošla na tem forumu. Veš, glede vremena. Jaz imam rada mrzlo zimo, ko je recimo minus petnajst, je nekaj snega in je sončno. Ni lepšega, kot iti na sprehod po snegu v takem vremenu.In potem še fino škripa pod čevlji. Ko pa je odjuga in je plundra na cesti, in je umazan tako sneg in zrak, skratka ena sivina, takrat pa je res žalostno. Kako pa pri vas izgledajo zime? angela33

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

23. jan 2009 6:38

Pozdravljena Tara od tam spodaj! Ti kar uživaj v sončku in toploti, tudi mi bomo kmalu. Lepo se imej z nami in nam zaupaj tudi kakšne recepte, ki so značilni za vaš kontinent. Kašna je pravzaprav vaša "domača kuhinja" ali ti osebno kombiniraš z našo slovensko? Lep dan in veliko dobre volje ursula-ce

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

23. jan 2009 8:13

Tara* lep pozdrav! Sedaj ko prebiram tvoje vrstice so me spet "preplavili" spomini. Danes je točno sedem mesecev, odkar sem stopila na vaš kontinent. Sicer smo pristali v Sydneyju, ampak res Avstralija je čudovita in čudoviti so ljudje tam dol in mislim da tega doživetja ne pozabim nikoli. Res bilo je krasno LP. gerna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti