Čokoladni biskvit za torto

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. avg 2011 8:22

Pariška krema rata tudi z belo čokolado, rpeverjeno večkrat. Čeprav se sama za belo čokoladno kremo raje poslužujem tega recepta (iz ene stare Lise):

Svetla krema za rolade in torte

250 g bele čokolade,

4 listi želatine,

1 žlica pomarančnega soka,

1 jajce in 1 rumenjak,

0,5 l sladke smetane

Čokolado nalomimo na koščke, damo v skledo, skledo pa postavimo nad kozico z

vročo vodo. Segrevamo, da se čokolada razpusti. Želatino namočimo v mrzli vodi,

da nabrekne. V kotličku nad soparo kremasto stepemo 1 jajce, 1 rumenjak in

pomarančni sok. Iztisnemo želatino in jo razpustimo v tej kremni zmesi. Dodamo

čokolado in razmešamo, da dobimo gladko kremo. Kotliček odstavimo na hladno. Ko se začne krema strjevati, stepemo sladko smetano in jo primešamo kremi.

 

 

Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. avg 2011 18:24

Venturini je napisal/a:

Mene pa zanima, če se lahko tale čokoladni biskvit od Vendeline jr. narediti tudi z belo čokolado. Ker ideja je bila, da naredim biskvit z belo čokolado, pa kremo pariško z belo čokolado, vmes vmešam pa še maline...

Hvala za odgovor, Saša



Mir in dobro!

 

Bi šlo, za barvo sicer ne odgovarjam

 Moraš dobiti tako precej gosto zadevo in zato daj kakšno tretjino manj smetane v zmes, pa bo šlo. In za biskvit in za smetano.

Vendelina jr.

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

12. avg 2011 21:34

Hvala vsem za odgovor. Saj barva je meni čisto brezpredmetna, le okus mi je pomemben.

Lp Saša

Mir in dobro!

ziga 95  

član od: 4.12.2011

sporočila: 1

4. dec 2011 11:02

matilda predlagam vam da v času božiča v biskvit dodate pobarančno lupinico ter mogoče kanček cimeta in recept bo bil popoven

ziga 95

Zala__  

član od: 18.4.2016

sporočila: 1

18. apr 2016 15:42

Zdravo!

 

Sicer vidim, da je tema že zelo stara... :) Ampak vseeno - sem ravno nekaj brskala tukaj, pa sem se odločila napisat še svoje mnenje, glede na to, da sem se odločila, da bom danes naredila nekaj čokoladnega... Sem mislila naredit navaden čokoladni biskvit, potem pa sem se odločila raje za Sacher torto... :)

 

Sem pa vmes nameravala namesto navadnega čokoladnega biskvita, za dodaten ČOKO BUM :) uporabit kar recept za Brownies... Dolgo nazaj sem ga našla tukaj na Kulinariki in ga imam sprintanega in prilepljenega v svojem "kuharskem zvezku", zato se še spomnim, oz. mi piše kdo ga je objavil - torej res bi bil to IZJEMNO čokoladni okus, ker so tile browniji ODLIČNI! ;)

Napisala ga je "Vanja v ZDA", naslov recepta je "Brownies na hitro", številka recepta pa je 12038.

Ne vem pa sicer kako bi se to "finančno" izšlo... :) Kot je avtorica Venturini enkrat vmes zapisala, ampak mislim, da te sestavine niso takšen strošek. Če delaš na veliko se verjetno še manj pozna. Ni pa nujno. :)

 

Lp vsem! :)

Zala

Zala__

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti