Čokoladni biskvit za torto

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

tema odprta - 21. jan 2009 14:53 | ogledi: 63.766 | odgovori: 16

Rabila bi recept za čokoladni biskvit za torto. Vem, da jih je veliko v bazi, tisti za sacher torto mi je super, ampak rabim takega, da bo pasal k lahki sadni kremi. Probala sem že navaden biskvit, kjer sem del moke zamenjala s kakavom, pa nisem bila zadovoljna - bil je rjav, pa ni imel pravega okusa po čokoladi in še drobil se je.

Torej rabim tak biskvit, ki ima dober čokoladni okus (kot naprimer biskvit od rolade silva), pa da je vseeno toliko kompakten, da napolnim s sadno kremo in prevlečem s tičino maso.

Če ima kdo kakšno preizkušeno idejo (imam za naredit več tort, zato nebi rada še testirala), bi prosila za recept.

Hvala.

matilda

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. jan 2009 15:12

matilda, tole zdrži vse napade (količine za eno plast v 26-28 cm) 4 jajca (ločiš rumenjake in beljake) ščepec soli 4 žlice sladkorja (če delaš z umetnim sladilom je to 40 kapljic tekočega sladila, preverjeno deluje) 4 žlice gladke moke 0,3 dl gazirane mineralne vode (veliko mehurčkov!) 4-5 dag jedilne čokolade 1. beljake in sol zmešaš v trd sneg. 2. stopiš jedilno čokolado 3. rumenjake in sladkor (sladilo) stepeš v kremo - mora postati svetlo rumene barve - in potem v to zliješ topljeno čokolado 4. dodajaš v maso iz točke 3 moko in sicer žlico po žlico, s tem, da po drugi žlici doliješ mineralno vodo in po tem še dve žlici moke (dokler ni prejšnja žlica moke lepo zmešana, ne dodajaj naslednje) Nastati mora ena taka rjavkasta kompaktna masa, sledi mešalca so očitne in vidne. 5. V to maso potem z ročno metlico (najboljša je silikonska, ker najmanj "tepe" maso, ampak tudi kovinska je okej) blago vmešaš sneg iz točke 1. Nastala bo leno tekoča masa, ki se bo v pečici, ogreti na 180 stopinj lepo 20 minut pekla in bo nastal zelo rahel in fotogeničen biskvit z vonjem po čokoladi (ne bo tistega prašnatega občutka, ki ga zna narediti kakav v prahu). Vendelina jr.

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

21. jan 2009 16:10

Ognjič, hvala. Verjamem, da je dober, ravno zadnjič sem prvič v življenju delala črni gozdiček in so bili "naročniki" zelo zelo zadovoljni. Ampak pri črnem gozdičku je itak bolj pomembna barva, ker da dovolj arome že nadev. Nekako v mojem primeru ne pride v poštev, bi bolj čokoladno;)) Vendelina, tega sigurno probam, upam, da bo to tisto, kar iščem... Pa še en namig sem na zs dobila, tako da bom mogla testirat, čeprav sem rekla, da ne bom Hvala. matilda

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

21. jan 2009 16:33

Moja svicarska friendica pripravlja gateau aux chocolat takole: 4 beljake stepa s 100 g sladkorja v trd sneg; 250 g plemenite temne cokolade stopi v vodni kopeli in umesa vanjo 4 rumenjake, 125 g masla ter cisto majhen scepec soli; 120g mehke moke preseje skupaj s polovico pecilnega praska; vse skupaj rahlo vmesa in takoj rukne v pecico na 190°C za 10 minut, nato pa zmanjsa temperaturo na 170 se za 25 minut. Rezultat je mehka in puhasta tortna osnova, ki jo servira se toplo z enim od kremnih sladoledov in vroco omako iz jagodicja (visnje, cesnje, jagode, ribez), vcasih pa samo s sladko smetano. Ubijalsko. lp, proxima

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

21. jan 2009 16:39

Joj, vedno boljši recepti... čeprav pri tem tazadnjem se verjetno nebi izšla finančna računica;) matilda

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

21. jan 2009 19:30

Čao, ne vem, če je to to, kar iščeš, ampak jaz sem že naredila klasičen biskvit , npr. tisti, ki nikoli ne pade dol in sem dala pol moke, pol pa kakava in čok. v prahu. Sicer pa si to najbrž že poskusila, kot praviš. Tisti črni gozdiček se pa da čisto lepo obleči v tičino, čeprav okus potem ni več to. Je nepreimerljivo boljša torta, če je odeta v smetano in ostržke. Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

21. jan 2009 19:45

Živjo anomis, res se da črni gozdiček lepo poštimat, so bili zelo zadovoljni z okusom in izgledom, ampak tokrat bi raje naredila z jagodami, pa rada bi močno čokoladen okus (kot sem napisala tako, kot je npr. pri roladi silva - božanski čokoladni okus z jagodami;)) Take kombinacije z biskvitom, ki ne pade dol še nisem poskusila. Če bo polovica čokolade v prahu, pa ni vrag, da ne bo dobrega okusa... Očitno bo le treba nekaj prej probat, čeprav nisem na volji, ker me čaka toliko tort... Hvala za nasvete... matilda

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

21. jan 2009 21:01

Kaj pa 'temni biskvit' od Veri?

Atina

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

11. avg 2011 17:10

Mene pa zanima, če se lahko tale čokoladni biskvit od Vendeline jr. narediti tudi z belo čokolado. Ker ideja je bila, da naredim biskvit z belo čokolado, pa kremo pariško z belo čokolado, vmes vmešam pa še maline...

Hvala za odgovor, Saša

Mir in dobro!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. avg 2011 19:28

Nisem sicer Vendelina, a tudi z belo čokolado se izide, vsaj biskvit, za kremo pa ne vem, ker še nisem delala. Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti