Laktozni kruh

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

tema odprta - 21. jan 2009 10:59 | ogledi: 5.876 | odgovori: 17

Danes sem v prilogi ONA prebrala članek o zdravstvenih posledicah uživanja kruha in drugih toplotno obdelanih škrobnatih živilih. Edini nadomestek oz. alternativa kruhu, ki organizmu ni škodljiva, je LAKTOZNI KRUH. Zanima me, če kdo ve, kje bi se ga dalo kupiti ali morda tudi recet za domačo pripravo. V naprej hvala!

kruhy

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. jan 2009 11:36

Predvidevam, da je avtorica Polona Kovič, mislim, da je že nekje drugej omenjala, da se ga pri nas ne da dobiti

http://www.laktosebrot.de/

 

Loni Makaroni

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

21. jan 2009 11:41

Ja res je avtorica Polona Kovič. kruhy

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. jan 2009 11:53

kruhy je napisal/a:
Danes sem v prilogi ONA prebrala članek o zdravstvenih posledicah uživanja kruha in drugih toplotno obdelanih škrobnatih živilih. Edini nadomestek oz. alternativa kruhu, ki organizmu ni škodljiva, je LAKTOZNI KRUH. Zanima me, če kdo ve, kje bi se ga dalo kupiti ali morda tudi recet za domačo pripravo. V naprej hvala!kruhy

 

In kakšen je laktozni kruh? Laktoza (mlečni sladkor) je vodotopen sladkor, disaharid, na katerega imajo številni ljudje razvito intoleranco. kakšen je torej kruh iz laktoze?

Če želite spet nekaj neumnosti prebrati, prosim: http://www.indirekt.si/intervju/biolosko_smo_prilago

Natrijev hidroksid je po mnenju avtorice prikrita sol -  ljubi bog, natrijev hidroksid je baza, ne pa sol. itd., itd.,....

Se vam ne zdi čudno, da na poizvedovanje "laktozni kruh" dobimo na Googlu 5 zadetkov, en je tale tema, eden je zgoraj navedeni link, pa še trije.

V angleških virih se v glavnem pojavlja kot non-lactose bread.....torej ravno nasprotje.

Resno, prosim za informacije.

rimljanka - zasebno mnenje

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 21. jan 2009 12:01:51

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

21. jan 2009 12:10

Se strinjam z Rimljanko, če kdo ve kaj več, da prosim napiše. kruhy

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

21. jan 2009 12:37

Glede na zgornji link sama ne vidim kaksne posebnosti pri omenjenem kruhu. Mislim da je tak kot vecina pumpernicklov. Dodani so mlecni sladkor (E???), mlecni proteini in balastne snovi za katere ne verjamem da kaj bistveno vplivajo na "neskodljivost" LP, R.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. jan 2009 13:19

Ajde, sem pogledala na nemški google, navadno vse iščem tam, brala nisem konkretno ničesar, zapomnila sem si pa ime, ker mi ni asociiralo eno z drugim.

In zakaj je potem treba uporabiti tak pristop, če sem samo snela nekaj z neta? Nisem nikjer napisala, da kaj konkretno o tem kruhu vem. Sploh pa nisem več v šoli in me ni treba nadirati.

O tem, ali je ime primerno ali ne, pa se pa kregajte z onimi nemškimi proizvajalci, ki so ime celo zaščitili.

Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. jan 2009 13:32

Loni, kdo in kje te pa nadira? kar se tiče mojega zapisa, se POVSEM in popolnoma nanaša na zapis avtorice kruhy. Kar se povsem jasno vidi iz dejstva, da sem njen zapis citirala. Mene RES zanima, kakšen je ta kruh. Me morda ne sme? Vprašati tudi smem, kajne'

Niti odprla nisem tvojega nemškega linka, pa tudi, če bi ga.

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

21. jan 2009 13:50

Ne morem verjet, da se prav pod vsako temo kregate. Rimljanka tebi/Vam (po želji) pa želim oz. zares iz srca svetujem, da spremenite način odgovarjanja, ker resnično izpade, da nas vse tle po vrsti nadirate. Pa ne mislim samo glede teme, ampak se mi že nekaj časa pojavlja ta občutek. Lepo obnašanje namreč tudi VI ZAHTEVATE od nas! kruhy

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. jan 2009 14:06

Uporabila sem izraz "mene" (mišlljeno je na splošno). Sem ratala pa tako firbčna, da sem šla dotično Ono iskat v knjižnico in prvo vprašanje je takoj, zakaj takšno poimenovanje in takoj naslednje, kaj je pri tem kruhu tako zelo specifično drugačnega. Ker tega stavka: "Je namreč edini, ki biološko ni sporen za človekov metabolizem" še jaz kot čista družboslovka ne kupim, še posebej, ker ni nikjer nobene obrazložitve (mislim na članek P. Kovič). na nemški strani je pa itak dr. roman, ki se meni prej bere kot reklama kot pa kaka bolj znanstvena obrazložitev. O izvoru imena laktozni pa niti besede.

 

Je pa še nekaj, ko smo ravno pri raznoraznih člankih po revijah. Ni mi všeč, ko povzemajo pa tujih avtorjih, potem pa ne napišejo, kje naj bi se dotični artikel pri nas lahko dobilo oziroma, kakšno bi bilo ustrezno nadomestilo zanj. Kulinarična Lisa je sploh dobra na tem področju, je navedeno, da so vsi recepti preizkušeni v uredništvu, ma ne na slovenskem sedežu, potem pa letaj kot nor po štacunah in išči kajajazvemkaj oziroma na koncu ti itak ostane samo net, da ugotoviš, kaj hočejo sploh povedati.

Loni Makaroni

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

21. jan 2009 14:11

Zato sem se jaz obrnila na ta forum Loni, ker me ja ravno to motilo na koncu članka, da ne pove, kje se pa to "zelo priporočljivo" stvar da kupit. kruhy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti