Količine hrane in pijač pri strokovnih srečanjih - izobraževanjih

sasaz  

član od: 4.10.2001

sporočila: 85

tema odprta - 19. jan 2009 21:57 | ogledi: 2.595 | odgovori: 5

Pozdravljeni!

Predvidevam, da se kdo izmed vas službeno ukvarja tudi z organizacijo dogodkov s pogostitvami.

Ker sem sama na tem področju nova in ker ne bi rada takoj na začetku brcala v temo s količinami, vas prosim za pomoč.

Zanima me, kolikšne količine hrane in pijače se na osebo računajo na raznih strokovnih srečanjih. Gre predvsem za kavo, čaj, vodo, sokove, pa seveda za kanapeje.

V mojem primeru gre za enodnevna izobraževanja z dvema odmoroma za pijačo (in morda kakšen keks) ter enim odmorom za malico - kanapeji in sadje.

Mi lahko kdo pomaga?

Hvala,

saša

as1  

član od: 5.4.2006

sporočila: 142

19. jan 2009 23:49

Saša Če želiš pomoč pri takih priložnostih, poizkusi dobiti knjigo, "KUHANJE Nasveti & ideje", avtorice Christine France. Izšla je pri DZS, leta 1998, v prevodu Elvire Medved. Mene še ni izneverila. Lp as1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. jan 2009 7:35

Ponavadi organizator (predvidevam, da si to ti) gostincu (ki bi moral znati količine na enega odraslega) pove koliko ljudi pričakuje. In potem se skupaj dogovorita, da bosta pri hrani upoštevala 2/3 ljudi (v stilu, če jih bo 30, se pripravi hrane za 20), dala malo več skodelic za kavo (in najbolj enostaven je tisti velik kofimejkr na filter), voda in pladenj minjončkov. Ni treba, da se ljudje najedo, ker potem ne bodo sledili tematiki posvetovanja, ker bo preveč krvi zaposleno s prebavo.... Vendelina jr.

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

20. jan 2009 8:33

Ponavadi se računa nekako takole : 3-4 minjončke na osebo , približno 200 gr. sadja na osebo , drobega peciva 2-3 komade . Količino po potrebi prilagodimo glede na spol , dolžino predavanja.....

Bernarda

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

20. jan 2009 15:36

Na nekaterih takih srečanjih/izobraževanjih sem kar slabe volje: veliko plačaš, potem pa še enega pravega čaja z mlekom ne morem dobiti, ker organizatorju znanje seže le do kave in odmor je namenjen kavi. Pogosto pogrešam sadje, oreščke, suho sadje – take dobrote so bistveno bolj "koristne" in teknejo kot industrijski piškoti.

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

20. jan 2009 16:16

Pri nas smo za študijsko pripravili vsega več kot dovolj in je vse ostalo. Največ se popije pol litrske vode. Imeli smo nekaj litrov sokov (pomarančni, gosti, jabolčnik), različne piškote (enih 5 paketov), in mešano sadje (okrog 5 kg sadja - mandarine, grozdje, jagode, banane, hruške). Pogostili smo tudi s kavico, ki pa ni preveč šla v promet, zraven pa ponudili tudi mleko. Kave smo popile okrog 3 l, bilo pa nas je malo manj kot 40. Kanapejev nismo stregli, če pa bi jih, bi računala po 2-3 kose na osebo. Taia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti