Mamica (študentka)??

smoky  

član od: 24.6.2008

sporočila: 28

20. jan 2009 16:24

LIsa, bravo smoky

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

20. jan 2009 16:36

Nina88, mislim, da je najbolje, če se pozanimaš pri CSD in na Zavodu za zaposlovanje, potem so tu še študentske svetovalnice (vsaka univerza ima svojo). Upravičena bi bila do 5 bonov za študentsko prehrano na mesec več (kot da otrok je 5x mesečno, ta država je res poden). Predlagam tudi, da se obrneš na Klub študentskih družin Slovenije, tam ti bodo še najbolje znali svetovati. (Link: http://www.studentskedruzine.com/ ) Preberi si tudi tole: http://www.svetovalnica.com/index.php?option=com_content& (tukaj je zbrana večina informacij, ki te zanimajo) Ne oziraj se na žlehtne jezike in vzemi podporo, ki jo nudi država. Itak ji boš v prihodnosti vse stokrat vrnila in preplačala. Želim ti, da se ti vse dobro izteče in da boš imela obilo podpore s strani fanta, staršev in prijateljev, da bo otročiček zdrav in zadovoljen in da boš čimprej končala študij in dobila dobro službo! RadaJem

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

20. jan 2009 17:34

KetyP je napisal/a:
Zdaj pa ne morem biti tiho...Kot da je avtorica teme napisala "jaz bi se pa rada obesila na državni denar, svetujte: kako?"... Avtorica teme je ženska, ki je v svojem življenju presodila, da želita s partnerjem iz določenih razlogov postati starša v določenem trenutku v življenju in ju zanimajo (a ni pohvalno, da se želi človek informirati?) možnosti oz. razmere, v katere bosta padla v tej naši državi. In če bi zapisala, da je ravno dobila službo (za določen ali nedoločen čas) in želi takoj prvi mesec zanositi - bi se pa obesile na to, da izkorišča delodajalca in da to ni pošteno in kajjazvemševse...http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/prejemki temle naslovu je zelo veliko linkov, povzetkov in pojasnil v povezavi z vsemi pravicami, ki te zanimajo. Ti pa želim obilo sreče in čimmanj predsodkov ljudi na poti! KetyP

 

Atina

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

20. jan 2009 20:05

 Moja izkušnja je bila taka, da večino časa do 2 leta otrokove starosti po noči nismo spali, čez dan pa je imel fantič polno energije, kolikor je pa spal, sem pa opravila najnujnejše stvari, kot so kuhanje, likanje, ... Popoldan, ko je prišel mož iz službe pa enostavno nisem imela več energije za študij. In tako sem pisala diplomo 2 leti.

Če še nisi noseča, bi ti svetovala, da najprej končaš faks.

Za mame študentke ali brezposelne znaša starševski dodatek (to ni starševsko nadomestilo oz. porodniška) 188,90€. Ker sem bila pred drugim rojstvom še vedno brezposelna in zaradi novega zakona o osnovnem zavarovanju, si moram sama plačevati osnovno zdravstveno zavarovanje, ki znaša 14,..€, ker pač dobivam teh 188,90€ in dobim kao plačilo in si zato pač lahko plačam (nekatere občine plačujejo mamam osnovno zavarovanje, moja mi neče). Raje ne vprašaj kako sem pogledala, ko sem dobila tak odgovor na ZZZZS.

Pozanimaj se, povprašaj in premisli.

 

marelica

tamara26  

član od: 21.10.2008

sporočila: 3

6. feb 2009 22:20

draga nina, jaz sem imela prvo hčerko pri 19 letih, takrat sem bila še študentka in postala sem še mati samohranilka, partner me je zapostil. moram reči da mi niti malo ni žal, da sem se tako odločila, ker z čisto vestjo lahko rečem da moji hčerki takrat ni nič mankalo. res da sem študirala dobro leto bolj dolgo kot drugač, ampak je šlo. skor do konca nosečnosti sem delala prek študenta, potem se dobila ob rojstvu porodniško, 2 otroška za sebe in za hčer, in štipendijo poleg tega sem se prijavila pod svoje gospodinstvo tako da sem otroška in štipendijo dobila najvišjo. zaj šest let kasneje imava z novim partnerjem dve hčerki, prvo je on posvojil-dolga zgodba, druga pa je ravno dopolnila 10 mesecev. ko sem delodajalcu povedala da sem noseča (bila sem zaposlena 3 leta za dol čas) mi pogodbe enostavno več ni podalšal.enostavno me je odpustil. Tako da zdaj dobivam osnovno porodniško ki ni nič večja kot takrat, dva otroška za obe hčerki, ki skupaj znašata toliko kot takrat za prvo hčerko- upošteva se bruto plača partnerja, ki ni nevem kaj-dela kot trgovec.Tako da lahko rečem da sem finančno na slabšem kot takrat, da o tem kako je vse dražje sploh ne govorim... Tako, da se jaz na takšne izjave kot so najprej služba sploh ne zanašam... Zdaj trenutno pridno pišem prošnje in hodim na razgovore in moram povedat da sem delodajalcem bolj "dopade" da ženska že ima otroke, ker vedo da bo ostala pri njih in ne bo šla v porodniško. Seveda pa je to smo moje mnenje in moje izkušnje. Priporočam ti pač, da se s partnerjem dobro pogovorita o tem, kako in kaj in če je odgovor da, ne pusti da se drugi vtikajo v to kajti to je samo vajina odločitev. Jaz za sebe lahko rečem, da ne obžalujem ničesar in vem, da mojima hčerkama nič ne manka in da sta srečne. to pa je najbolj pomembno! Če rabiš kakšen nasvet ali pomoč pa se javi tamara26

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti