Mamica (študentka)??

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

19. jan 2009 20:28

no tiste, ki pametujete o končanju študija in službi verjetno še nimate otrok, oz. sploh niste kaj študirale ali pa tretja možnost, da ste takoj po diplomi dobile po vezi službo. Bodimo realne! Tudi jaz sem zanosila v 4.letniku fakultete in končala študij, rodila in šele po 1,5letu diplomirala. Po diplomi pa dobila službo šele čez 6mesecev. In kaj potem? že po 3 mesecih dobila redno zaposlitev ,ampak ker sem človek nisem takoj zanosila in tako imam sedaj med prvim in drugim sinom skoraj 6 let razlike . In zakaj? zato da me ne bo živela država. No pa poglejmo mamice brez srednje izobrazbe, kaj šele fakulteet in da ne govorim še o priseljenosti pa imajo rpi moji starosti že po 3 - 4 otroke in to na čigav račun? naš davkoplačevalski. tako da bodite realne... nina kar pogumno in ne misli na službo, ker leta bežijo in s tem tudi naš čas priv priv

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

19. jan 2009 20:32

V glavnem da vsaj malo odgovorim na vprašanje, vem da ti pripada leto porodniške, torej 1 leto boš imela več status z vsemi ugodnostmi, vem da imaš pravico do študentskega stanovanja za mlade družine, varstvo... Moje mnenje je tako, da vsak sam ve kdaj je pripravljen na družino, kako bo finančno zmogel itd. Zato se mi zdi vse to kar svetujete, lepo in prav, vedar je to volja posameznika, vprašanje se sicer glasi, kakšne ugodnosti pridobi in ne kako se vam zdi to, da zanosi kot študentka. Seveda samo moje mnenje, do katerega imam pravico. Če si dobro pretehtala, če čutiš da je tako prav, mislim da bo otroku največ pomenila tvoja toplina in ljubezen, vse ostalo pa nekako pride sproti. nitta Sporočilo je spremenil(a) nitta dne 19. jan 2009 20:33:41

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

19. jan 2009 20:33

nina88, tebe pa še vedno ne razumem: a si noseča ali razmišljaš o tem, da bi bila? Če si, ti želim vse lepo in bodi prepričana, da je za tvojega otročička najpomembnejša ljubezen. Ostalo pa boš že rešila, da bo za tvojo družino najboljše. Če pa nisi in le hipotetično razmišljaš... ne da bi ti ne želela, ampak tvoj projekt ni nujno, da se ti bo izšel, kot si si preračunala, ker otročka moraš najprej naredit. Kar pa ni nujno, da ti bo takoj ratalo. Poznam veliko parov, posebej zdravnikov, ki so imeli otroke v času študija. Vsi imajo skupno točko, da so imeli izredno pomoč, tako finančno kot iz stališča varvanja, pri starših. Anja

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

19. jan 2009 20:36

Tudi sama sem končala šolanje imela zaposlitev za določen čas 10 let,vmes imela otroka in hvala bogu sem jaz službo obdržala,kar sedaj velikokrat ni mogoče. Otroka predno je spočet,že "obesiti" v breme države....ne to se z mojo logiko ne strinja. Srečo imam, da sem zaposlena od konca šolanja(čeprav moja služba ni bog ve kaj),ampak nikoli ne bi razmišljala o otroku predno bi mu lahko zagotovila prihodnost. Kaj pa če službe ne boš dobila še nekaj let,kaj če tvoj mož oziroma "prikriti"partner izgubi službo ,vidva pa imata otroka....pomoč staršev ni dovolj da lahko trije ljudje normalno živijo od dokladov,socialne pomoči,ali nadomestila iz zavoda za zaposlovanje(ki pa ne traja v nedogled...) Upam da boš dobro premislila predno se boš odločila za ta korak.Razmišljati pa moraš tudi v tej smeri da se med nosečnostjo lahko pojavijo problemi,da boš morala mogoče ležati v bolnišnici,da boš prekinila šolanje in potem nikoli več končala?? Lepo je reči zdaj bom pa zanosila in vmes končala študij,vendar lahko pride do situacije,ko se ti vsi načrti podrejo...in kaj potem. Sama se ležala od tretjega tedna nosečnosti,zaradi tega se tudi nisem odločila še za enega otroka.Kaj če bi bila študentka,ki mora končat diplomo??? Seveda je to moje mnenje,kaj boš storila je čisto tvoja odločitev,mislim pa da že veš kako se boš odločila in te moje pisanje in pisanje mamice samohranilke ne bo odvrnilo od ideje ,ki se je skuhala v tvoji glavi. Lepo življenje ti želim... petardica

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

19. jan 2009 22:23

Nisem vsega brala, napisala bi le tole: če rodiš, dokler imaš status študenta, se ti status po Zakonu o visokem šolstvu podaljša za eno leto. Vsaj pred dobrimi 5 leti je bilo tako.

Atina

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

19. jan 2009 22:42

priv je napisal/a:
... ,ampak ker sem človek nisem takoj zanosila. No pa poglejmo mamice brez srednje izobrazbe, kaj šele fakulteet in da ne govorim še o priseljenosti pa imajo rpi moji starosti že po 3 - 4 otroke in to na čigav račun? naš davkoplačevalski. priv priv
In kaj s(m)o ženske, ki so takoj zanosile? Živali??? Jaz bi bila na tvojem mestu s takimi izjavami previdna in ne bi kar takoj na pamet in na prvo žogo obtoževala ljudi, da imajo otroke na naš račun. Sama sem imela sina pri osemnajstih. Junija sem končala srednjo šolo, decembra pa rodila. Verjemi, da tvojega (davkoplačevalskega ) denarja nisem videla in nisi niti malo živela mojega sina. Ker še nisem imela zaposlitve, nisem imela porodniške. Redne zaposlitve nisem mogla dobiti, ker je bilo takrat še obvezno pripravništvo (ne vem če je sedaj še) in nihče ni hotel noseče pripravnice. Mož je delal v firmi, ki je šla k vragu in sedem (!!!) mesecev niso dobili plače. Uganeš kaj? Ko je bil sin star tri tedne, sem šla honorarno (na črno - če hočeš) delat kot natakarica, da smo lahko preživeli. Ob 13.30 sem šla od doma, sina dala spat, mož je prišel pa ob 14.15. Včasih je spal, včasih pa jokal. Pa tega nisem naredila ker bi mi bilo tako ljubo - drugače ni šlo. In ja, hčerko smo imeli šele osem let kasneje, ko smo si to lažje privoščili. Od države in davkoplačevalskega denarja nisem videla niti centa, oz. tolarja - takrat so še bili. Ne opletaj s takimi izjavami na pamet in ne meči vseh v isti koš. In da dodam še to; niti slučajno ne obsojam žensk, ki izkoristijo vse možnosti, ki jih naša država in sociala ponujata. Hvala bogu da jih, za to pa so! Jaz te možnosti nisem imela (ali pa je nisem znala najti in izkoristiti) in niti slučajno me ne boli, da koristijo "moj", davkoplačevalski denar. Meni davke in prispevke itak vzamejo, če jih ne dobi nekdo, ki jih potrebuje, jih bo pa država porabila za druge reči. Nimam nič manj če ljudje izkoristijo možnosti, ki se jim ponujajo in nimam nič več če jih ne. Issi Sporočilo je spremenil(a) Issi dne 19. jan 2009 22:48:56

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

19. jan 2009 22:43

Moje mnenje je, da nekatere zeloo pretiravate. Toliko pogojev, če bi vsi na to gledali, da bi bili vsi izpolnjeni, nas večine ne bi bilo na svetu. Pa vendar, tudi sama sem študentka, absolventka. Trenutno si ne predstavljam, da bi imela otroka- no ja, če bi se "zgodilo", pač splava ne bi šla delat, samo se mi zdi, da sama še nisem zrela, da bi odgovarjala za novo živo bitje in mu trenutno nisem sposobna nuditi tisto, kar bi mu želela. Tebi pa svetujem, da obiščeš svetovalnico- če si na ljubljanski univerzi, na ŠOU, na Kersnikovi, ali pa na spletu- www.svetovalnica.si mislim, da sem prav napisala in ti bodo povedali vse, kar te glede finančno-pravnih zadev zanima. Želim ti veliko uspeha pri "spočetju" in veselja ter ljubezni z otročičkom in fantom. tamara

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

19. jan 2009 22:59

Moraliste in optimiste Matildinega kova pozivam, da se zamislijo nad dejstvom, da je bila leta 2007 povprečna starost ženske ob prvem porodu 28,2 let. Izrazito se je povišala v zadnjih desetletjih! Sredi sedemdesetih let prejšnjega stoletja, so ženske prvič rojevale, ko so bile stare (povprečno) 23 let. karlinka

mallinca  

član od: 29.9.2008

sporočila: 34

20. jan 2009 0:18

tudi jaz sem studentka visjega letnika fakultete in si nikakor ne predstavljam, da bi mela pri mojih letih -23- otroka. pri teh letih, ko imas se vse na razpolago in te se vse caka, bi otrok pomenil le ogromno odgovornost in odrekanje svobodi. torej, sama menim, da je boljse se malo uzivat, raziskat svet in podobno, potem pa se ustalit. niti ne bi mogla razmisljat, da rodim otroka in ga prezivljam s pomocjo drzave potem pa bomo ze kako. mogoce ti bo slo vse po maslu, ti zelim vse naj naj, a vedno obstaja moznost da ti ne. mislim, da si nasi otroci zasluzijo vsaj toliko, da jim kot mame skusamo zagotovit neko varno zavetje, ko pridejo na ta svet. poudarjam, da je to moje osebno mnenje. veliko srece mallinca

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

20. jan 2009 8:00

Zdaj pa ne morem biti tiho... Kot da je avtorica teme napisala "jaz bi se pa rada obesila na državni denar, svetujte: kako?"... Avtorica teme je ženska, ki je v svojem življenju presodila, da želita s partnerjem iz določenih razlogov postati starša v določenem trenutku v življenju in ju zanimajo (a ni pohvalno, da se želi človek informirati?) možnosti oz. razmere, v katere bosta padla v tej naši državi. In če bi zapisala, da je ravno dobila službo (za določen ali nedoločen čas) in želi takoj prvi mesec zanositi - bi se pa obesile na to, da izkorišča delodajalca in da to ni pošteno in kajjazvemševse... http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/prejemki Na temle naslovu je zelo veliko linkov, povzetkov in pojasnil v povezavi z vsemi pravicami, ki te zanimajo. Ti pa želim obilo sreče in čimmanj predsodkov ljudi na poti! KetyP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti