Rezalnik za čebulo

ninti  

član od: 20.4.2010

sporočila: 13

11. avg 2010 23:38

Status je zame zakon! Za golaž, francosko, mineštre.. Problematična je le čebula spomladi-mrenice med plastmi postanejo zmuzljive in jo je težje rezat z nožem in Statusom. S slednjim mi gre bolje. ninti

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

12. avg 2010 11:35

Vrjamem da je staus prima stvar. Zanimam pa me če ima kdo tega iz top shopa in če je uporaben? zima13

j04  

član od: 19.11.2004

sporočila: 119

12. avg 2010 13:03

zima 13 jaz imam oba, STATUS IN TOP SHOP. Slednjega ne uporavljam, ker je uporaben le za malo količino zelenjave. Gre namreč zelo počasi. STATUS PA JE RES DOBER. Jaz z njim režem tudi sestavine za razne solate: krompir korenje,kumare jajčke za francosko solato,bučke za riževo solato,korenje za razne omake,juhe. Sestavine za sadne solate ......... Lep dan! j04

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

12. avg 2010 13:25

Zanimivo. Jaz sem statusov po 2x uporabi pospravil za vedno. Mi je bil katastrofa. :) Mogoče nisem imel enakega. Imam pa statusov rezalnik za česen, ki je pa fenomenalen.

sonic

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

12. avg 2010 13:39

Midva sva po TW nabavila še Status z večjim in manjšim nastavkom (manjši za čebulo, večji za zelenjavo). Dela super, sploh, če rabiš večje količine. So pa meni koščki čebule še vedno preveliki, tako da za manjše stvari uporabljava pomanjšano verzijo rezalnika. Imam samo eno pripombo - težko se jih čisti (mogoče bo zdaj s pomivalcem lažje, ročno je pa kar tečno). strelka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

12. avg 2010 14:04

mamamia je napisal/a:

odkar imam stratusovega, je sekljanje čebule užitek, sploh za nas, ki z manj kot dvema glavama čebule ne znamo ničesar skuhat ... no, če malo karikiram, mamamia

mamamia
Podobno je pri nas, jaz najprej olupim tri čebule in eno glavo česna, potem se pa začnem ozirat po hladilniku, kaj bom pravzaprav skuhala...:)) Tri čebule sicer sesekljam "za tren oka" kar z mesarsko ostrim in težkim nožem, le kadar se spravim na industrijsko pripravo golaža, chilija ali česa podobnega, naprežem boschov multipraktik s tako imenovano ploščo za pomfrit (po analogiji s pizzapanom je ta plošča nadvse uporabna za rezanje in grobo sekljanje česarkoli razen, seveda, pomfrita). lp, proxima

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

12. avg 2010 15:19

jaz pa sem obadva rezalnika vrnila - tistega iz TOP SHOP-a in tistega iz STATUSA, ker sta mi obadva neuporabna. pat

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

12. avg 2010 16:16

pat, kakšna razlaga mogoče????

Jaz imam STATUSOVEGA z rezili v dveh velikostih in ne bi hotela biti več brez njega. Je super za čebulo in veliko ostalih stvari - danes sem npr. delala špansko pito in sir, šunka, korenček, kumarice so bile v trenutku narezane na več ali manj enake koščke. Krasna zadeva in komaj čakam, da se odpeljem na izlet v Belo krajino in obiščem njihovo trgovino ter si tam ogledam vse zadeve. Imamo tudi njihov aparat za vakuumiranje in pa rezinar in smo z vsem zeeelooo zadovoljni.

rrr

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

12. avg 2010 22:13

Odkar mam jaz tud ta rezalnik od ene super firme iz Bele krajine,uporabljam čebulo kot še nikoli prej.Nanj pa režem tudi vso zelenjavo za razne juhice. Od vseh nakupov takšnih in drugačnih za mojo kuhinjo mi je ta še najbolj všeč. Pa še jokat se mi ni več treba pri čebuli kriznana

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

16. avg 2010 12:12

hvala za informacije zima13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti