Rezalnik za čebulo

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

20. jan 2009 7:37

Hvala lepa za nasvete. Še vedno se težko odločim. Res je tudi tisto, da pri takem sekljanju čebula spusti sok in pri praženju ni ista kot narezana z nožem. Statusov rezalnik že posedujem, a je katastrofa. Je pa res, da imam tistega najmanjšega (3mm kockice) in enostavno ni sposoben razrezat čebule. Tisti večji (6mm kockice) verjetno nima istih težav. sonic

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

20. jan 2009 7:49

Jaz imam TW rezalnik in je super! Ga imam kar na pultu in ne režem več na roke, čeprav imam ostre nože, sem prej rada rezala z njimi, to mi je bolj izi, : ) lidka [sonce]

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

20. jan 2009 7:51

sonic je napisal/a:
Hvala lepa za nasvete.Še vedno se težko odločim. Res je tudi tisto, da pri takem sekljanju čebula spusti sok in pri praženju ni ista kot narezana z nožem.Statusov rezalnik že posedujem, a je katastrofa. Je pa res, da imam tistega najmanjšega (3mm kockice) in enostavno ni sposoben razrezat čebule. Tisti večji (6mm kockice) verjetno nima istih težav.sonic

Za "skockanje" čebule na 3 mm je verjetno potrebno res precej moči in se tudi meni ne zdi uporaben (mogoče za česen). Na 6 mm pa gre na pol prerezana (tudi velika) čebula v sekundi čez, zatakne se le, če je čebula res ogromna, da sega čez rob ali če je uvela.

LP, V.

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

20. jan 2009 7:52

Basti je napisal/a:
Tale je zakon. Res je vreden svojega denarja.Primeren je tako za manjše količine čebule, kot tudi za večje količine (npr. za golaž), ker je zelo hiter. Čebulo (eno manjšo) olupiš, prerežeš, vstaviš v rezalnik in režeš tako, da ročno obračaš pokrov. Moram povedati, da nikoli nisem imela težav z rezanjem čebule, razen solzic seveda, odkar pa sem to zadevo kupila na eni predstavitvi, jo vsak dan uporabljam. http://www.bolha.com/oglas2238338/tupperware-mini- lp Saša
Ta sekljalnik ne spusti soka. Jaz sem kar na predstavitvi prosila gospo, da je demonstrirala to sekljanje, da sem se prepričala, da je res ok., čeprav so ga ostale punce že prej pohvalile. lp Saša

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

20. jan 2009 8:48

Čebulo sekljam na roke, če je je več, jo dam v manjšo posodico na multipraktiku. Je treba bit nekoliko previden, da je popolnoma ne zmelje, ampak mi dobro služi. Manšjo posodo uporabljam tudi za večje količine česna, ali pa ko delam pesto ali kaj podobnega. imela sem tudi ročni sekljalnik, pa semga že vrgča stran, ker mi je bilo lažje narezat na roke, kot pa poltem pomivat vse dele sekljalnika. 5rusa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. jan 2009 9:07

Jaz sem enkrat kupila en rezalnik in to zaradi tega, ker sem zgrešila polico z žarnicami....Cene se ne spomnim, je bila bagatelna - nekih 30 EUR, se mi zdi. Zna biti, da je bila pripravica v akciji, no, vseeno, stvar lepo seklja in reže. Pred tem sem sekljalal z enim multipraktikovim dodatkom. Mene namreč rezanje sočivja niti ne pomirja, niti mi ni to mantra, v bistvu me dolgočasi in se zadevi poskušam maksimalno izogniti. Vendelina jr.

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

20. jan 2009 9:50

Tudi jaz imam vedno težave z rezanjem čebule zato se raje izogibam kuhanju golaža,ker me vedno pečejo oči.Sem že poskusila s paličnim mešalnikom pa mi vedno uspe zmlet čebulo v čežano to mi pa ni všeč,ima mogoče katera še kakšno drugo možnost rezanja čebule. mark5

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

20. jan 2009 10:22

če imaš multipraktik, poskusi z njim. čebulo nareži na osmine, dodajaj po malem, uporabljaj pa pulzni gumb. meni tako uspe. 5rusa

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

20. jan 2009 10:25

Nikoli ne režem ,sekljam ali kako drugače obdelujem čebule kot le z nožem, na roke. Bi mi bilo izpod časti sploh ker se imam za nekoliko bolj veščega kulinarika, če bi pri tem uporabljal strojčke,ki ,kot sami ugotavljate čebulo bolj zmečka kot lepo seseklja. Tudi sicer sem mnenja, da je potrebno hrano med pripravo potrebno čutiti tudi z rokami . Pa ne gre za mantranje ali sporščanje ,kot pravi VendelinaJr, gre bolj za to, da to kar delamo torej kuhamo, počnemo radi in iz srca. Kuhanje mene osebno samo po sebi sprošča, vedno skušam dati v vsako jed mnogo pozitivne energije in ljubezni do tistih,ki jim je hrana namenjena. Čebula peče tud mene ampak saj se da pomagati. Bodisi da sekljaš na zračnem prostoru ali pa daš na polovico prerezano čebulo na glavo in jo imaš tam cel čas, ko sekljaš. Bojda pomaga. LP hedonist

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

20. jan 2009 10:33

Basti je napisal/a:
Basti je napisal/a:
Tale je zakon. Res je vreden svojega denarja.Primeren je tako za manjše količine čebule, kot tudi za večje količine (npr. za golaž), ker je zelo hiter. Čebulo (eno manjšo) olupiš, prerežeš, vstaviš v rezalnik in režeš tako, da ročno obračaš pokrov.Moram povedati, da nikoli nisem imela težav z rezanjem čebule, razen solzic seveda, odkar pa sem to zadevo kupila na eni predstavitvi, jo vsak dan uporabljam.http://www.bolha.com/oglas2238338/tupperware-mini- Saša
Ta sekljalnik ne spusti soka. Jaz sem kar na predstavitvi prosila gospo, da je demonstrirala to sekljanje, da sem se prepričala, da je res ok., čeprav so ga ostale punce že prej pohvalile.lp Saša

 

Tudi jaz imam tak sekljalnik. No ja. Iste znamke, samo večjega. Pravim mu kar CNC za čebulo. Je fantastičen! Čebulo lepo enakomerno seseklja.

Ko sekljam čebulo nič ne srmdi in nič učki ne pečejo. Sem si enega kupila tudi za na morje, tako da imam praktično 2.

V čast mi je, da so izumili tako stvarco, ki olajša delo še tako dobremu kuharju.

 

MM

Sporočilo je spremenil(a) morska medvedka dne 20. jan 2009 10:36:30

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti