Maturantski ples

zag  

član od: 11.11.2006

sporočila: 33

tema odprta - 19. jan 2009 17:30 | ogledi: 16.714 | odgovori: 46

Ker imamo začetek februarja maturantski ples in še nismo bili na nobenem,da bi vedeli kako se tej stvari streže,vas prosim za vaše izkušnje.Kako so vaši maturantja povabili povabljence na ples,ustno ali z vabilom,kot so npr.boter,stari starši itd... lp zag

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. jan 2009 17:37

Naša otroka sta povabila še moževo sestro z možem (jaz sem edinka) in obojne stare starše. Nobenih pismenih vabil. Ko smo se pogovarjali o maturantskem plelu sta pač vsem rekla, da ju vabita, ker bi rada, da smo tudi ob tej priložnsoti skupaj in to je to. Mamamia

mamamia

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

19. jan 2009 18:30

Pri nas ga imamo tudi letos, vendar je omejeno število, tako da pride v poštev le družina. (hvala bogu) lili_stef

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

19. jan 2009 19:04

Na naši šoli smo dali delat vabila, pa so jih maturantje potem delili svojim najbližjim - so bila ročno narejena, ne tiskana (poceni in lepo).

tulka

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

19. jan 2009 19:06

Ko sem jaz imela maturantski, recimo dobrih 10 let nazaj, sem lahko povabila kogarkoli, tako vem, da je šla vsa žlahta, še kolegica, to v Lj. Isto sestra, ki je imela šolo v CE. Seveda smo morali prej povedati koliko nas bo. Pri svojih bratrancih in sestričnah pa opažam, da so tu samo starši, bratje, sestre in ponavadi še maksimalno 2 povabljena. Največkrat botra in mož ali pa katera od tet. Ne vem pa ali je to odvisno od šole ali pa gre tu le za prostorsko omejitev. Vabili smo ustno, seveda se spodobi, da gre maturant oz. maturantka povabit osebno, lahko s starši...upam, da ni sedaj v modi vabilo preko sms ali celo interneta - takole preko kulinarike:) patty Sporočilo je spremenil(a) patty dne 19. jan 2009 19:07:26

neznan uporabnik

19. jan 2009 21:04

jaz imam letos maturantskega pa smo v šoli morali napisati koliko oseb bomo povabili...nekateri pretiravajo, ko so napisali da bodo povabili 15 oseb...v povprečju smo imeli v mislih ožjo družino, babica, botra... nismo pa vabili preko nobenih pisnih vabil, kar ustno... lovebeyba

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

19. jan 2009 21:59

Meni je bilo prav smešno, ko so naredili nekateri iz take slovesnosti kot je maturantski ples celo vaško veselico, pretihotapili notr gore domače salame in kruha... Jaz sem povabila starše in sestro z možem, ostalo družino pa ob koncu mature na eno veliko večerjo, da smo proslavili, mamo radi bol domač krog, ko si sami ustvarimo vzdušje itd. Seveda je tako, kakor komu paše. nitta

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

20. jan 2009 6:05

Ko sem bila jaz maturantak, pa tega je že dolgo, je šola dala narediti lična vabila, ki smo jih potem lično dali dotični osebi.

Isto je bilo pri mojima otrokoma. Šola je dala natisniti lična vabila, otroka pa sta jih potem osebno odnesla osebi, ki je povabljena.

Pri vseh pa je bilo zaradi prostorske stiske omejeno število ljudi. Mislim, da pri meni 6, pri otrokoma pa največ 8 oseb +maturant. Nam se je to ravno izšlo. Mi domači, oboja stara starša in botra z možem.

 

Kyara

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. jan 2009 7:07

Tu je treba imeti eno mejo. Prvič je prostor omejen, drugič, ne pomeni celemu plemenu maturalec toliko, kot pomeni maturantovi družini...Zgornja meja tega, koliko jih je primerno povabiti sta dve mizi. In če že nameravaš napolniti dve mizi, potem vsaj povabi take, ki imajo kaj denarja, da bodo dali kakšno žepnino maturantu.....okej, upam, da se prebere, da se malo šalim.... Vendelina jr.

Andika68  

član od: 16.12.2008

sporočila: 99

18. jan 2011 21:43

Mi se že intenzivno pripravljamo na maturantski ples. Pa vam povem, da ne morš v zdajšnjih časih povabt glih cele žlahte, sploh če je mal večja. Karta za ples pri nas stane 47 evrov. Smo povabli sam stare starše, pa botri s partnerji, pa nas pride 560 evrov. Kje je pa še obleka, frizura, čevlji.... Se mi zdi, da je to mal preveč za en večer, pa čeprav je maturantski ples le enkrat v življenju. Andika68

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

18. jan 2011 22:34

ja, maturantski ples je samo enkrat v življenju, maturantje pa si ga, bolj po tem, kdo sedi z njimi za mizo, zapomnijo po tem, kako ta večer preživijo s sošolci in potem kasneje ko se gre žurat. tako da se meni zdi razne tete strice stare starše in ostale vabit na maturantski ples preprosto metati denar stran. veliko boljša ideja je, da se doma naredi kosilo/večerja v ta namen, pa mogoče pogleda film, ki ga maturantje itak dobijo na dvd-ju, pride vse skupaj ceneje in nasploh se maturant/ka lahko bolj posveti družini, ker na plesu se preprosto križajo interesi v smislu s kom biti - sedeti za mizo z družino ali noreti in plesati s prijatelji. tunna http://titabota.blogspot.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti